Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree3Одобрявам

Топлоизолация на стена към съседи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1

    Топлоизолация на стена към съседи

    Здравейте. Бих се радвал да получа различни мнения и идеи тъй като не съм запознат с всички продукти на пазара относно топлоизолацията.
    Става въпрос за апартамент, саниран. Проблема е с една втрешна стена към съседи. Те не отопляват от тяхната страна и при нас стената и стаята се усещат по-хладни. Неприятно е. Мерих с термометър различните стени. От към съседи които живеят и отопляват до нас температурата на стената е 23 градуса, в стаята ни е 24, а на проблемната стена температурата е 20 градуса. Усеща се как стената "тегли". Няма влага, конденз или нещо друго, просто това неприятно усещане. Какво да налепя на тази стена.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Аз бих сложил корк.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #3

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Хм.... не се бях сетил. Благодаря. Макар че може да не съм се сетил подсъзнателно - хич не ми харесва този корк по стените. Виждал съм на 1-2 места. И цяла стена 2,6х5.0 метра не си представям но трябва да разгледам, може последните години да има някои нововъведения в дизайна. Благодаря още веднъж.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Да използвам темата и аз.... та имам такъв проблем с някои стени защото пък са външни. Уж имам външна изолация 4см фибран, но явно не е достатъчна и като задържи 3 дни и повече -10 ....вътре от стената лъха хлад. Мислех си дали би имало ефект ако направя една конструкцийка като за гипс картон и да му наредя стенни панели MDF имитираш дърво, а образувалата се кухина да напълня с вата? Хем ще е красиво, хем няма да се налага да сменям всички тапети в стаята заради ремонта /няма налични като моите/.

    anonim4 може и на теб да ти хареса повече. Ето снимка:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Може.Ти практически почти си нямаш изолация с тези 40 мм.Сложи си поне 5 см и ползвай вата каширана с алуминиево фолио, като сложиш фолиото към помещението / ще избегнеш парозащитата/.По-добрия вариант е крайното покритие да е дърво, но щом си решил МДФ, пак става.Най-малкото ще ти повиши повърхностната температура на стената и ще имаш усещане за по-топло.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #6

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    @pulsedriverbg Не ми се слагат такива конструкции за да не си свивам стаята защото ще е по дългата страна и ще се стесни стаята. Иначе при мен външната стена в същата стая е със вата и гипс картон и всъщност тя е по-топла от колкото проблемната ми вътрешна стена, така че при теб щом си го замислил така ще има добър ефект.
    Аз си мислех дали мога да мина с нещо тънко - ето едната идея е корк, четох и за стиропорени тапети. Аз не държа да предотвратявам някакви топлозагуби а само да не се усеща този хлад.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Ами след като изолирах с тези 40мм фибран имаше добър ефект, но за стаите, които не са с много външни стени. Тази обаче има 3 външни и студа от едната се усеща най много та за нея мисля да коригирам и с вътрешна. Толкова ли е зле тоя фибран?

    anonim4o ще се свие с около 5см може би ..... Иначе и корка ще е интересно решение. Като ти е грозен - върху него не могат ли да се лепят тапети пак?

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    В къщи съм с коркови тапети от много години,изобщо не са грозни,имат страхотна изолация и са лесни за поддръжка.Много хора,не ги харесват,едиствено заради цената им...тези от белия корк са уникални...

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Фибрана не е зле, но първо е тънък и второ не му е там мястото.Той си има други места за полагане.Корковите тапети не са никаква изолация, просто леко повишават повърхностната температура на стената и създават малко по-добър комфорт на усещане.
    tony34al одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #10

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Да бе...не са изолация,затова в скандинавските страни,всичко е корк...като се започне от технически корк за тавана,ползват го за външна изолация,на стени,покриви,тераси,и се стигне до вътрешното му приложение...пак стени,тавани,корков паркет...даже вратите са облицовани с корк..вратите на гаражите също...8 години живях във Финландия...вервай ми...финланците не са прости хора да си слагат корк навсакъде..
    Тука не е особено популярен,именно заради цената както казах вече...

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Моля, моля, щом така казваш...само не знам дали знаеш какво има отдолу под декорацията, за която говориш.
    tony34al одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #12

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Фибрана не е зле, но първо е тънък и второ не му е там мястото.Той си има други места за полагане.Корковите тапети не са никаква изолация, просто леко повишават повърхностната температура на стената и създават малко по-добър комфорт на усещане.
    Преди около 10 години е правена изолацията и тогава това бе популярно тук. Иначе се надявах на цялостно саниране на блока и чакам все още де, но .....

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Така си е, преди години доста се грешеше с материалите, че и до сега се случва.Дано да успеете да санирате блока.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #14

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    @iveto Не ми е останало време да разгледам новите тенденции в корка. Видях на снимки бял корк и мисля че добре ще стане при мен, цената ще я преглътна, а и мисля че при мен ще има ефект тъй като става въпрос за вътрешна стена която се усеща по-студена когато навън стане под -7 и надолу и се задържи така няколко дни. В Бургас са рядкост такива дни - ето миналата зима въобще не ми направи впечатление, а тъй като скоро правихме ремонт хич не ми се влиза пак във филма със вата, гипсокартон, шпакловки, боядисване. За една стена всичко в стаята пак ще стане леш.
    А тези декорирани тапети могат ли да се чоплят от деца че имам близнаци на година и 8 месеца и да не почнат да ги чоплят. Че един колега се оплаква - има вътрешна изолация на стена с морска пяна и детето му си оставя отпечатъците навсякъде

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #15

    Отговор: Топлоизолация на стена към съседи

    Отиди и ги виж на живо,имат някакво лаково покритие и трудно се чоплят...аз моите едно време ги мъкнах от Финландия,тогава тука още нямаше такива масово.Доста са дебелички,сега като стана на въпрос и потърсих в мазето парчета,някъде около 5мм е дебелината и са тежички.Лепих ги с някакво яко лепило за стената,досега не са се разлепили никъде...Мият се с всякакви почистващи препарати и няма проблем.Сега се сетих...имам приятел,който си сложи такива на външните стени на апартамента,но от вътре ,от тези по обикновените-кафявите...и после ги шпаклова и боядиса с латекс,и е много доволен...,но си е занимавка и сега през зимата никой не прави такива неща

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нетърпими съседи
    От Стоян Вълчанов във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 25-08-13, 20:06
  2. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  3. Проблем със стартиране на климатик General и съседи...
    От bezobraznia във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 25-01-10, 23:47
  4. Търся - Моите мили съседи
    От ivanxxx във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 28-06-09, 13:47
  5. Лоши съседи
    От Tyan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 22-12-04, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе