Резултати от 1 до 10 от общо 10

dh-dvr5108 Администраторка парола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #1

    dh-dvr5108 Администраторка парола

    Здравейте.
    Искам да помоля за малко помощ относно dh-dvr5108.ДВР-рът е конфигуриран от Анди, като по настояване на собствениците е създаден акаунт за достъп с парола 1. При така създадения акаунт, неизбежното се е случило - хакнат е. Всички акаунти са забранени с изключение на Админ, който е с незнайна парола. Вчера свалих батерията от дъното с надеждата че ще се сетне, но не се получи. Цяла вечер седя със свалена батерия, и даден накъсо между полюсите със запоена жичка, но конфигурацията си е запомнена, което ме навежда на мисълта, че може би настройките се записват директно в паметта. Та въпроса ми е - Как се сетва това чудо и имали ли някакъв начин да ресетна конфигурацията или само акаунтите и паролите?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    Администраторската парола се премахва/ресетва чрез флашване на биоса.
    Обърни се към Анди за съдействие - щом те са го конфигурирали, значи знаят админската парола.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    Да анди могат да ти оправят проблема...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    Аз даже си мисля че този админ акаунт е с друга парола , различна от тази на Анди и dvr-a ви е в ръцете на друг. Само заводско флашване ще оправи проблема.

  6. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    В другата тема glowndark ти даде необходимото решение, преди да я изтрие...
    Ако си го видял, работата е свършена, а темата излишна?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #6

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    Здравейте отново и благодаря на всички за отговорите.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Аз даже си мисля че този админ акаунт е с друга парола , различна от тази на Анди и dvr-a ви е в ръцете на друг. Само заводско флашване ще оправи проблема.
    Да, аз също смятам че се случило точно това, защото трябваше да има още два локални акаунта с ограничени права, до които няма достъп, което означава че са забранени, а това става само с администраторски права. Нека да е за урок, защото доста често не се взема под внимание сериозността на паролите, и все гледат да не помнят и да пишат много. Преди малко го опаковах и замина към Анди. Kod,съжалявам, но бях зает и нямах време да следя темата вчера и съм пропуснал отговора на glowndark. Ако ми е дал някакво решение, не съм го видял и пропуска си е лично за мен. Като го върнат ще пиша за резултата. Лек ден на всички и отново благодаря за помоща.
    Този пост е редактиран от Features; 17-10-14 в 11:16.

  8.  
     
  9. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    Ами... човекът ти беше качил временно за час необходимия софтуер, с който можеше да ресетнеш паролата сам и да спестиш разказването на дивиара... ама, отишло...

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    Така е. Секунда невнимание и после цял живот мъртъв
    Иначе Анди без проблем ги оправят DVR-рите срещу 50-тина лв (не си първия с подобен проблем)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #9

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    Вече е тук, дори го конфигурирах, но вече ще трябва да използват всички шест знака за паролата. Колегата които го носи, каза че не са искали никакви пари за работата - може да е още в гаранция, но това е без значение. Ако някой има подобен проблем и няма познания или софтуер да си оправи проблема сам, това е едно от решенията макар и както каза glowndark, да струва петдесетина лева. И хора, залагайте на по-сложни пароли за да не се вкарвате в такива филми като мен.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: dh-dvr5108 Администраторка парола

    То хубаво сте се осетили(сменили са ви паролите) иначе можеше да ви гледат с години

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Парола
    От reaper във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 28-06-14, 18:57
  2. парола DVR
    От Николай Дончев във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-13, 12:11
  3. ICQ парола
    От ru4kata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-07-05, 10:49
  4. Забравена парола
    От Sunny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-07-03, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе