Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #1

    Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Здравейте!
    Знам, че камерата не е масова, и едва ли ще намеря друг собственик на подобна камера във форум, но все пак...

    Проблема е че когато записва в 3D режим, записания материал може да се гледа директно ОТ камерата на 3D телевизор като 3D - дори телевизора сам се включва в 3D режим. НО прехвърляйки записаните файлове на Уин7 комп не остават в 3D. Към камерата нямаше диск със софтуер, а се изтегля от сайта на sony софтуера PlayMemories Home. Хардеура ми позволява да гледам 3D, дори с 2-ри независим източник, освен компа- Dune HD Base3D.
    В youtube гледах 3D клипчета във формат HSBS. Но при мен НЕ се получават.

    Благодаря предварително за идей за решение на 3D проблема ми.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #2

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Що не драснеш един мейл до Сони ? Те най-точно ще ти отговорят.

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #3

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Вече го направих по телефон. Тотално некомпетентни! Пратиха ме на сервиз. В сервиза "установиха", че ДИРЕКТНО от камерата няма проблем да се възпроизвежда 3D, което ми е ясно и на мен. Проблема с файловете които се прехвърлят на компа не е техен . За мен е ясно: НИКОГА повече SONY! Но все пак ще трябва да се справя с вече съществуващия проблем...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #4

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Ми няма проблем ,проблема е в компютъра ти! Сони не са ти виновни ! Не се занимавай с PlayMemories Home - за без пари чудеса ли очакваш ? И какво да ти отговорят като не си в час с материята. Има си програми за обработка на 3Д като Ark Soft total media за 3d видео и снимки.
    Global leader in imaging technology - ArcSoft
    И други по яки обработващи програми за правене на стереоскопично видео има. Камерата ти е чудесна но само за 3д. И за момента сони правят на-добрите камери и фотоапарати.
    А да ти е известно че и от нормална камера HD или фотоапарат, пак се прави-рендва 3д видео и фото ? И в ютуб при качване на нормален клип от телефон например има опция която ти конвертира в 3D! И новите телевизори и блурай плеери също конвертират нормален запис на 3Д!
    Проблема при гледането и възприемането на 3Д е, че 70% от зрителите не могат да възприемат стереоскопичното зрение по ред причини! И затова си предпочитат нормалното видео.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #5

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Аз съм на друго мнение!
    ЕДИН продукт е завършен, не само когато характеристиките отговарят на показаните в магазина, а и когато ползите от него могат да се ползват! И да, СОНИ имат вина, за това че софтуера не обхваща и 3D камерите им, и НЕ Е ЗА БЕЗ ПАРИ! А софтуера Е включен в цената на продукта (която в моя случай не е никак малка)! Та не е проблема в компа ми!!!

    А ако исках софтуерно да си правя 3D филми нямаше да си взема 3D хардуер! В тоя контекст се чудя що Холивуд снима 3D филмите с 3D камери, а не с обикновени и после да ползват некъффф софтуер?!? Те трябва да са пълни тъпаци, както и Аз! Да, и телевизора ми конвертира от 2D в 3D, НО Е РАЗЛИЧНО 3D-то! Но ти вероятно не го знаеш това... Но е по интересно що всички филми ги няма на 3D?!?

    И да, камерата е чудесна, но засега само в 2D, не само заради перфектната картина, добрата стабилизация, но и за нелошия 5 канален звук за тоя ценови клас... За 3D ще стане хубава, когато SONY си довършат работата!

    И да, това не е ПРОФЕСИОНАЛНА камера, а е любителска! И в тоя случай, Аз като потребител НЕ е нужно да съм "в час с материята"!!! Въпреки, че вероятно съм по "в час" от теб, като гледам как ми "помагаш" с проблема ми...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Нямам 3Д камера и не съм работил с такава, но ми стана интересно....
    я като а начало направи няколко секунди запис и сравни файла който е в камерата (като я закачиш към компютъра и се вижда като хард диск) и този който си прехвърлил на компютъра. Това можеш да направиш примерно с Total Commander - в менюто -> Files -> Compare by Content . ако са абсолютно еднакви няма да има нищо в червено.
    Друго.... виж в какъв формат са на носителя на камерата и в какъв формат ги сваля софтуера. Пробвай директно да ги копираш от камерата със файлов мениджър уйндос експлорер, тотал командер.... и др.). Този твоя софтуер как ги копира?
    Аз бих ти препоръчал Sony Vegas 13.0, Pinnacle Studio Ultimate 18.5, EDIUS Pro 7.x като последната е в пъти по-бърза от останалите, но е трудна за лекуване . Това са програми за обработка на видео включително и 3Д, така че прехвхвърлянето на съдържанието на камерата е най-малкото което могат да направят.

    Друго което се сещам.... двата потока на 3Д-то в едн файл ли се записват или в два отделни? Ако са в един трябва като ги копираш на компютъра и като ги пуснеш с някой плеър да виждаш две картини една до друга SBS. Ако са в отделни файлове тогава задължително трябва да използвш програма като горните които споменах за да направиш един общ 3Д поток които компютъра да възпроизвежда. (т.е. да ги смесиш). В твоя случай това може да го прави камерата при възпроизвеждане.....но това е предположение...
    Този пост е редактиран от Pat; 18-06-15 в 18:39.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #7

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    В SD картата (при свързване на камерата с компа) файла се вижда (в папка "последна дупка на кавала"- L:\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM) като един файл .MTS (и може да се копира) и по какъвто и начин да го плейвам е 2D.
    В PlayMemories Home в самото клипче има икона както за 3D, така и за GPS, което означава вероятно, че на камерата съществува като такава и в инструменти като натисна иконата play with 3D player ми казва, че компа ми не може да възпроизвежда 3D, което обаче не мисля че е вярно, щото плейвам 3D филми. През Dune HD Base3D се възпроизвежда пак като 2D. Открих че има възможност да се записват на DVD/BR мога да пробвам и после на Samsung 3D плеър...
    След трансфер файловете са х2 за всяко клипче: .m2ts (видеофайла) и .m2ts.mood, като втория файл е с размер 1KB,
    Очаквах да записва 1 файл HSBS, но не. Но видеофайла винаги е 1, и е точно с FHD резолюция.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Добре, а както е закачена камерата пробвал ли си да плейнеш файла директно от SD картата? И ако да - како излиза?

    Пробвай с PotPlayer примерно. Запиши едно и също нещо в 2Д и 3Д и виж по какво се различават файловете. Трябва да разбереш как камерата записва 3д-то. А и няма да е лошо да прочетеш какво пише в упътването на камерата - там трябва да е казано как и с какво да се прави трансфер.
    Този пост е редактиран от Pat; 18-06-15 в 23:59.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #9

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Pat остави го да си чука дебелата глава - защото видекартата му не е 3д. От sd не е възможно да се възпроизведе на 3 д директно на плеера на тв. Трябва да се чете от устройсво през HDMI кабел и по възможност v1.4 както в случая е видеокамерата или сат приемник. Например 3д програма от астрата записана с pvr се възпроизвежда без проблем ресивър-телевизор, но плеера на телевизора директно не възпроизвежда файла от флашката . Принципа е един и същ дали е блурай плеер или видеокамера.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Horizont, изказа се малко неподготвено. Пусни едно търсене в гуугъл и ще разбереш, че е 3Д камера. Проблема е свързан с компа му. След като вързана към ТВто вади 3д образ а от компа казва, че не може ....

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Камерата че е 3Д, е ясно. Обаче като ги знам какви "лисици " са Сони , не знам дали наистина записва 2 потока или само един, а после камерата като влезе в ролята на плеър да го прави с помощта на спомагателни файлове в 3Д.
    А за компа, дори и да има проблем с 3Дто, то при пускане на фаил SBS или OU трябва да изкарва двоен образ. А и човека казва, че си гледа 3Д филми дръпнати от нета без проблем.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #12

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Цитат Първоначално публикувано от Horizont Виж публикацията
    Pat остави го да си чука дебелата глава - защото видекартата му не е 3д. От sd не е възможно да се възпроизведе на 3 д директно на плеера на тв. Трябва да се чете от устройсво през HDMI кабел и по възможност v1.4 както в случая е видеокамерата или сат приемник. Например 3д програма от астрата записана с pvr се възпроизвежда без проблем ресивър-телевизор, но плеера на телевизора директно не възпроизвежда файла от флашката . Принципа е един и същ дали е блурай плеер или видеокамера.
    Във всеки форум, във всяка тема ще се намери някой ламер със свръхестествено ясновидство , е така си си търка клавиатурата, с мисъл нулева

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Horizont, изказа се малко неподготвено. Пусни едно търсене в гуугъл и ще разбереш, че е 3Д камера. Проблема е свързан с компа му. След като вързана към ТВто вади 3д образ а от компа казва, че не може ....
    Казах и нещо друго, че и през Dune HD Base3D, който общо взето чете ВСИЧКО не възпроизвежда 3D файлове взети или конвертирани от камерата. Така че не мисля, че проблема ми е в компа.
    Този пост е редактиран от 0ldman; 19-06-15 в 17:04.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #13

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Компа ти не е с 3Д видеокарта. Самия телевизор разпознава от устройството дали е 3д сигнала или не независимо какъв фаил е. Представлявам доста голямовидео студио, което по принцип се занимава със видео и фото заснемане на сватби и други тържества изработване на клипове и тнт. Имаше един период преди 2-3 години когато клиентите искаха да си гледат сватбите на 3д ,защото имаха телевизор 3д или им предстоеше да си купят. И тука проблема е почти същия. Ето малко снимки от сватба снимани с двоен обектив.PICT0105.jpg

    - - - - - - - - - -

    мога и видео да пусна но тука директно не мога да пусна . Ето още снимкиPICT0097.jpg

    - - - - - - - - - -

    Oldman Вземи и продай камерката докато му е време, защото вече навлиза 4К а там удоволствието е по голямо сравнено с HD.PICT0199.jpg
    Този пост е редактиран от Horizont; 19-06-15 в 17:23.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #14

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    Едно си баба знае едно си бае
    И четенето ти е трудно
    Видеокартата ми е SAPPHIRE HD6970 PCI-E 2GB. Няма смисъл да спамиш. Ходи снимай сватби!
    Този пост е редактиран от 0ldman; 19-06-15 в 19:59.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #15

    Отговор: Проблем с 3D камера SONY HDR-TD30VE

    И ти бъди жив и здрав и напиши едно писмо на AMD да ти пратят малко видекарта на сервиз!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам уникална камера Sony NEX-VG10Е + Sony Vegas Pro 8
    От deannestorov във форум Приключили продажби
    Отговори: 44
    Последно: 09-03-12, 21:27
  2. Проблем с Bravia Sync и Sony камера
    От Neverwhere във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 26-04-10, 12:12
  3. Продавам камера SONY
    От MasteRMind във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 23:08
  4. Проблем с камера Sony DCR-HC53
    От Mitko_G във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-09, 15:41
  5. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе