Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

iPhone 5s или Nikon D3300

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    11
    #1

    iPhone 5s или Nikon D3300


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Когато сравняваш телефон със DSLR в графа снимки, всички коментари за излишни. Няма база за сравнение...

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Темата е майтап, нали?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Човека прочел реклама, че телефона снима като DSLR и пита. Предимството на телефона е, че камерат ти е с теб навсякъде. Недостатъка на DSLR-а е, че е обемист и тежък (особено след като разбереш, че китовия обектив всъщност не ти върши много работа и ти трябват още няколко)и не можеш да го разнасяш навсякъде. Огледално-рефлексният апарат снима в пъти по-добре от която и да е телефонна камера (колкото и да се опитват да ни убедят в обратното).

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Не можах да повярвам като видях заглавието! Това не може да е сериозно ахахахаха, не е истина! Пич, аз бих избрал смръдливфона! Знаеш ли защо? За да мога всеки път когато го погледна, да се сещам колко съм тъп. Приятел, НЯМА и НЕ МОЖЕ да има тутурутка, която да снима по-добре от фотоапарат, а да не говорим за камера от клас DSLR, това вече е друг свят. За да имаш читава снимка ти трябва оптика и сензор, всичко това е голямо и тежко, просто ФИЗИКА. Колкото и от отдел маркетинг и реклама да се напъват да измислят простотии, ФИЗИКА-та винаги има последната дума!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Ако някой ми беше казал че има такава тема, нямаше да му повярвам.... хора, мислете с главите си (ако можете).... и не вярвайте на нито една платена реклама....

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Не можах да повярвам като видях заглавието! Това не може да е сериозно ахахахаха, не е истина! Пич, аз бих избрал смръдливфона! Знаеш ли защо? За да мога всеки път когато го погледна, да се сещам колко съм тъп. Приятел, НЯМА и НЕ МОЖЕ да има тутурутка, която да снима по-добре от фотоапарат, а да не говорим за камера от клас DSLR, това вече е друг свят. За да имаш читава снимка ти трябва оптика и сензор, всичко това е голямо и тежко, просто ФИЗИКА. Колкото и от отдел маркетинг и реклама да се напъват да измислят простотии, ФИЗИКА-та винаги има последната дума!

    Поспри с патоса...Колкото въпросът е смешен, толкова и отговорът ти е такъв..
    Отдавна например има камерафони, превъзхождащи редица, да не кажа всички сапунерки, които също са в категорията фотоапарати.
    С навлизането на 2-3 камери за едновременно снимане и корекции, Модерният камерафон превъзхожда всяка сапунерка.
    С навлизането на модулите, (Мото например), камерафоните могат да съперничат на дслр.
    Колко годинки трябват... Бих предположил, не повече от 5. Ако след 5г. фотограф не може да постигне исканото с топ смартфон.. значи е некадърен и търси извинение

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Ако смяташ, че модулнуте с-ми в смартфоните ще прокопсат, то изчакай да видиш следващия такъв телефон на LG. Бая ще почакаш. За съвременен камерафон единствено се сещам за Panasonic LUMIX DMC-CM1.
    Телефон, пък било то и смарт - флагман на водеща марка в този бранш, никога няма да замести пълноценно един DSLR.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    еее, пълноценно няма, съгласен съм.
    В мнението беше застъпено, че няма да замести какъвто и да е клас фотоапарат - с това не съм съгласен и вече е заместил най-популярния доскоро - компактните фотоапарати.
    Модулните телефони... ще видим. Lenovo с Motorola подхождат значително по-успешно отколкото LG.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Kod, компактните фотоапарати все още имат по-добра оптика и могат да zoom-ват. Продължението си го измисли сам.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Какво да измислям?
    Реалностите са ясни.
    Изброи кое е все още по-добро. За да е пълно мнението ти, изброй сега и къде са по-зле...
    И в крайна сметка какъв е резултата от съвкупността на оптика, матрици, технологии.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Явно не си прочел поста ми, за това пак ще ти го напиша. Оптиката на който и да е компактен фотоапарат е по-добра от тази на камерафоните. Проблема на вторите е липса на място и желанието на потребителите да не излиза нищо извън корпуса за да не им разваля "фиешъна". Да, камерафоните направиха няколко много големи крачки но все още не са перфектни. Липса на оптичен зум, снимане при кофти светлина. Добрата снимка е съвкупност от качество на лещите и матрица. При камерафоните второто е супер, но лещите са компромис.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #13

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...
    Недей, моля те! След поста на stenly аз друго не бих добавил. Коя е тази сапунерка, която снима по-зле от камерофон? Честно, кажи, интересно ми е. Когато чета ревютата на братушките от overclokers.ru се радвам като видя някой телефон с читаво цветопредаване и що годе адекватен фокус. Като изключим десетина модела, които твърдо са над 300-400 лв. аз други такива телефони не знам. Ако обаче ги съпоставя с коя да е от най-евтините камери на Nikon, Canon, Fuji и т.н. нещата стават плачевни за камерофоните, каквото и да става, без оптика не става (даже има рима . Единственото предимство което имат телефоните, е че са компактни и са навсякъде с теб. Според моите критерии за качество (цветопредване, фокус, градация), най-добрият "фотоапарат" сред телефоните в момента е Alcatel Idol 4, но при цена от 500-600 лв, за мен е безбожно скъп.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #14

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Редица чисто фотографски страници включиха смартфоните в ревютата си отдавна...
    Задаваш въпроси, чиито отговори можеш да намериш в тях - аз не съм компетентен да дам обоснован отговор:

    Ето една редова сапунерка:
    Nikon Coolpix A10 Review | PhotographyBLOG

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Ако обаче ги съпоставя с коя да е от най-евтините камери на Nikon, Canon, Fuji и т.н. нещата стават плачевни за камерофоните, каквото и да става, без оптика не става
    Наистина ли?

    Ето и няколко ревюта на смартфони от фотографски сайтове:
    Apple iPhone 7 Plus Review | PhotographyBLOG
    Huawei P9 Review | PhotographyBLOG
    https://www.dpreview.com/reviews/htc-10-camera-review
    https://www.dpreview.com/reviews/iphone-7-plus-camera
    https://www.dpreview.com/reviews/hua...-camera-review


    От моя гледна точка - всички сапунерки, които съм имал - 3-4 на брой снимат значително по-лошо, отколкото модерен топ смартфон от последните 2 години - това ясно се вижда по снимките, които съм направил. Едно време бяха ужасни, сега са по-малко ужасни

    Мнението ти, че смартфона на TCL Communication Technology Holdings Limited е най-добрия камерафон на пазара ме навежда на мисълта, че не си преглеждал наскоро снимки от смартфони - може би ще промениш мнението си за Алкатела ако разгледаш внимателно галериите със снимки на смартфони, към които съм ти дал линкове по-горе...

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #15

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Прав си КОД, убеди ме! Извинявай, сгреших, връщам си думите обратно! Айфон 7 и Хуауей 9 (или както там му е името) вадят равностойно, а често пъти и по-добро качество от посоченото от теб недоносче на Никон. Наистина Никона е ужасен, чак не ми се вярваше като му гледах снимките, лоша работа...

    Колкото до Алкатела, виж аз не летя в небесата, за мен посочените по-горе от теб телефони са екзотики, няма начин някога да ги купя, ако ще и да стана тотомилионер. Поради тази причина гледам телефони, които след година-две ще са в зоната на покупателните ми възможности.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nikon P530 vs Nikon P600
    От shogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 19
    Последно: 30-12-14, 00:21
  2. Продава:Нов - Nikon D3100 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G
    От TheValidator във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 28-03-13, 18:54
  3. Продавам Nikon D60 + аксесоари
    От ivangenev10 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-08-11, 21:24
  4. Продавам: Nikon D40
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-05-11, 01:14
  5. NIKON D 60
    От Soty във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-09, 14:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе