Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #61

    Re: Хладилници,... хладилници!

    За тези пари инокс и No-Frost трудно ще намериш!
    Но помисли имаш ли нужда от тези неща:
    -No-Frost- изсушава неопакованите и незатворени продукти;
    - инокс- остават отпечатъци от пръсти, които трябва ЕЖЕДНЕВНО да чистиш, особено ако имаш малки деца.

    ДЕУ- то най- вероятно е имитация на инокс, и най- вероятно няма да има пробвема с пръстите, но пък като марка от двата бих предпочел Горинье-то.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #62

    Re: Хладилници,... хладилници!

    За мене No Frost системата е на важно място сред екстрите. Имам Profilo на около 12 години и досега не съм размразявал камера.Всичко е чисто - няма лед,няма скреж. Всеки има представа как се размразява камера или фризер. Не виждам да изсушава повече от обикновен хладилник,а комфорта е несравним.В крайна сметка винаги е по-добре продуктите да са в затворени съдове,независимо от хладилника. Чета отрицателни мнения за тази система,но не съм сигурен дали са от хора,които притежават такъв хладилник.Във всички случаи аз съм много доволен,и не мисля,че ще пропусна и следващият ми хладилник да е такъв. Притеснява ме само факта,че малко фирми имат такива модели заради патентни права.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #63

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ......Като съдя по пералнята ми,няма да си взема хладилник Горенье.
    Какви са ти впечатленията от техните перални? Онзи ден си монтирах моята, но още не е пусната в действие и може би още три месеца ще чака.
    Пералнята най-после е пусната в действие!
    Първите впечатления:
    1. Пере добре.
    2. Изключително тихо работи - почти не можеш да разбереш, че го прави. (особено ценно качество при нощна работа и капризни съседи, които чуват и стъпките на хлебарките).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #64

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Имам предвид Но-Фрост на охладителната част; за камерата е ясно, че няма да има проблеми с изсушаването

  6. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #65

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Вземи си Горение Inox.Като мине някоя друга година ще разбереш сам защо....
    Леко встрани от темата:
    Какво ме топли инокса?
    Ще ме светнете ли? Че разликата в цената е ... прилична

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #66

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Леко встрани от темата:
    Какво ме топли инокса?
    Ще ме светнете ли? Че разликата в цената е ... прилична
    За коя разлика говориш.Ако е за трите хладилника по-горе в темата ще видиш и значителна разлика в обема,не е само инокса.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    34
    #67

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Странни машинки.стара технология компресор с подохлаждане на маслото(обаче на някои несвързано)кофти масло.Това не се отнася до серията с компресори на данфос.
    Като правило надежноста на хладилника зависи от компресора.Имаш данфос - нямаш проблем
    Особенно ако е Словенски. Като го отвориш вътре мяза на правен по трудово убочение. Виж ако е Matsushita бих казал че друго нещо не случайно Siemens и Bocsh слагат такива компресори а не немски Danfos дали са прости тези немци а !!!

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #68

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от irisa
    Особенно ако е Словенски. Като го отвориш вътре мяза на правен по трудово убочение. Виж ако е Matsushita бих казал че друго нещо не случайно Siemens и Bocsh слагат такива компресори а не немски Danfos дали са прости тези немци а !!!
    Какви компресори слагат производителите е отделен въпрос.Bocsh имат собствени компресори.На хладилниците с R600a наистина Bocsh слагат Matsushita компресори.
    Мисля че това обаче са доста по сложни търговски отношения.
    Виждал съм Siemens с какви ли не компресори.
    Но в един аспект забележката ти е справедлива.
    Аз и ти знаем че данфос е датска фирма и истинския данфос е датски.Болшинството от участниците в форума обаче не.Наистина когато се говори за данфос правилно е да се укаже датски данфос,а не произведени под лиценз на данфос.
    Извинявам се ако тази информация е подвела някого.За мен това си е по подразбиране и не се досетих да уточня тези подробности.
    И благодаря за корекцията.Принципно важна е.И за това имаш +1 от мен

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #69

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Искам да вметна следното:
    - Данфос е датска фирма, и произвежда какво ли не;
    - копресори за дом. хладилници се произвеждаХА в завода във Фленсбург в Германия, на границата с Дания, до преди година;
    - те вече НЕ се произвеждат там, а в Словения и Словакия. Това са заводи на Данфос, а не лицензни производства, и качеството им не отстъпва на немското.
    Данфос винаги е бил символ на високо качество, но според мен Ембрако вече не им отстъпва по нищо.

    А по принцип всяка фирма работи с поне 2 доставчици на компресори, никога само с един- чисто от стратигическа гледна точка.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #70

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Какви компресори слагат производителите е отделен въпрос.Bocsh имат собствени компресори.На хладилниците с R600a наистина Bocsh слагат Matsushita компресори...
    Пак малко
    Онзи ден почиствах фризер-хладилника на тъщата - Бош, купен втора ръка в средата на 90-те на миналия век. Работи си точно, а е сигурно над 15-20 годинки
    Шашнах се, че е с два компресора Мацушита, а все си мислех, че е редно Бош де си сложат, такива дето си ги произвеждат те

  13. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #71

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    За коя разлика говориш.Ако е за трите хладилника по-горе в темата ще видиш и значителна разлика в обема,не е само инокса.
    Говоря за два еднакви по характеристики хладилника на една фирма в един магазин, единият бял, другият - инокс. Разлика - 200-300 лв. Бяха Горение, ако не ме лъже паметта.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #72

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Говоря за два еднакви по характеристики хладилника на една фирма в един магазин, единият бял, другият - инокс. Разлика - 200-300 лв. Бяха Горение, ако не ме лъже паметта.
    Е разбира се,че не си заслужава 200-300лв. р-ка, само заради инокса

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #73

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Леко встрани от темата:
    Какво ме топли инокса?
    Ще ме светнете ли? Че разликата в цената е ... прилична
    Инокса няма отношение към качеството на уреда.Ако решиш да взимаш хладилник INOX,после е редно да вземеш и другите уреди в такъв цвят,за да ги "вържеш".Но смятай по 200-300 лв разлика на уред само за цвета.
    Но пък ако ги имаш в излишък...

  17. naz
    naz е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    17
    #74

    Re: Хладилници,... хладилници!

    търся си малък хладилник с компресор (до към 200лв)
    за стая която се отдава под наем- ще работи само лятото -какво ще кажете за elite,neo,samsung или да взимам libher ама е по-скъп и голям

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #75

    Re: Хладилници,... хладилници!

    От тия евтините си избери нещо с по-голяма гаранция.След като няма да се използва редовно е безсмислено да купиш по-голям и по-скъп.
    Мисля че за 200лв май няма хладилник.Но пък може и да греша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе