Страница 1 от 35 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    9
    #1

    Хладилници,... хладилници до 2008 г.

    Здравейте,

    Бих искал да се посъветвам с експертите от форума при избор на хладилник.

    Харесал съм си Либхер С3501 789лв. и Gorenje K337/2 MELA (inox) ~970...1050лв. в различни магазини или К337/CELA ~760...800лв.

    Разликата между дват модела Gorenje освен неръждавейката и прозрачни цели чекмеджета във фризера.

    При Либхера този модел е с 2компресора, но сега има по нов модел, който е с един компресор но с два отделно управлявани кръга.

    Въпросите ми са:

    1 За Либхер този с един компресор въпреки, че го дават клас А+ по икономичен не е ли с по къс живот на компресора в сравнение с този с два.

    2.Изобщо ако стане сравнение между двата, заслужават ли си повече пари хладилниците на Gorenje.

    3.Извън тези два модела, за подобна цена има ли нещо друго добро и надеждно.

    Бях доста многословен дано не съм ви утехчил.

    Приятен ден.




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Хладилници,... хладилници!

    По-добрия вариант е с два комресора,разбира се че с един компресор живота му ще е по-къс при това доста по къс.Причината е в почти непрекъснатия режим на работа през лятото оттам и интензивно износване

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Абе всички нови хладилници са с един компресор. Освен това гледай хладилника да е nofrost. не си дал линкове към дават хладилника да им видя характеристиките.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Хладилници,... хладилници!

    не забравяй, и че Liebher се правят в българия, а Gorenje не



    p.s. уффф, бях решил да не пиша много, ама по-добре да напиша 2-3 неща. значи има хладилници, които са обявени за 2-компресорни, а де факто са с един компресор, но с два кръга. това е важно нещо. освен това смисъл от 2-компресорен има само ако ти трябва голяма камера, която да напълниш. тук вече идва моментът, в който се замисляш дали не би ти свършил повече работа отделен фризер. gorenje са хубава марка, казвам го от нещо повече от личен опит. разликата в цената на идентични модели с идентични характеристики идва от това къде е произведен ( т.е. бг или словения), а не поради разлика в качеството. моите лични предпочитания са gorenje, но при мен има и лек субективен фактор. не че някой се е оплакал принципно от тази марка до момента де...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Хладилници,... хладилници!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте,

    Бих искал да се посъветвам с експертите от форума при избор на хладилник.

    Харесал съм си Либхер С3501 789лв. и Gorenje K337/2 MELA (inox) ~970...1050лв. в различни магазини или К337/CELA ~760...800лв.

    Разликата между дват модела Gorenje освен неръждавейката и прозрачни цели чекмеджета във фризера.

    <div align="right">Originally posted by Bobsun5*-*01/04/2005*:* 14:03:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Вземи си Горение Inox.Като мине някоя друга година ще разбереш сам защо.Колкото и да се презентира Либхера се прави в България и контролът е по нашенски.За всеки случай погледни и компресорите отзад на избраните модели.За мен по-добрият избор е Горение.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Виж сега приятел който и каквото и да каже с 2-компресора е не по-добре,а много по-добре.Хладилниците с два кръга на един компресор

    ползват магнит вентил за да превключат охлаждането от фризера към хладилната част и обратно.Няма по *****ска идея от тая.

    Пример лято е температура на въздуха 28гр. температурата в хладилната част е станала 10гр. и термостата включва.Да обаче в този момент и във фризера се е вдигнала и той иска да се включи.В резултат първо се охлажда хладилнат част после фризеровата и познай. Почивка за компресора няма. След 3-4г. подобна дивашка експлоатация компресора се е износил и давай да купим пак.

    По въпроса че повечето нови хл. са с 1 компресор на два кръга ще отговоря следното.

    По нашия край един компресор струва повече от 10 вентила

    При един компресор има едно зареждане с фреон един филтър дехидратор при два компресора са 2-филтъра и две зареждания

    Не напоследно място след няколко години трябва нов хладилник

    Е при това положение фирмите винаги ще предпочитат този вариант.

    pps. Проблемите с маслата на компресорите при почти непрекъснат режим даже не ми се коментират

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Хладилници,... хладилници!

    За 1000лв може да се вземе NO FROSТ хладилник. Там е истината. Аз имам такъв на Whirpool и съм много доволен. Да не говорим пък олко бързо се охлажда бирата като и духа леден въздух върху нея и, а във камерата( фризерната част не се натрупва и грам лед)

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Аз имам в нас Либхер много съм довоелен не харчи много ток, не изисква никава поддръжка от моя страна, но преди 3-4 дена забелязах че лампата вътре не изгася. Звъннах в сервиза и ми казаха техника ще ви се обади да се разберете. Той ми звъни на следващи ден в 9.00 и ми вика след 15 минути съм у вас. Съответно му казах че нама как да стане понеже съм на работа и съответно ми отказаха сервиз и ако искам да го зенеса в сервиза. Звъннах в магазина от който го купих и от там прекалено разбираш младеж ми обясни че лампата трябва да свети постоянно, което малко не ми се връзва и сега се опитвам да се свържа със завода но все немога да ги нацеля като са на работа.




  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Хладилници,... хладилници!

    @glarus,

    А защо не провериш просто ключето на лампата, което се управлява от вратата дали не е блокирало и да си го оправиш?

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: Хладилници,... хладилници!

    @Julian

    Приятелю дали хладилника е NO-FROST или не е отделна тема.Това касае монтажа на испарителите(вграден или пък с монтиран нагревател) по принцип само еднокамерните хладилници не са но фрост.Скрежа е бедствено явление в хладилната техника и борбата с него е стара колкото и хлдилниците.Тези наименования но фрост а да не говорим за надписа NO CFC който означава сериозен технологичен проблем,а именно фреон134 вместо фреон12 при положение че фреон 12 превъзхожда многократно като хладилен агент фреон134,са търговски трикове.Ако желаеш ще ти дам повече информация по въпроса.



    Относно марката не съм давал мнение

    От опита който имам не бих се доверил на Gorenje

    Особено бих се пазил от италиански марки(многобройни дефекти на вградени изпарители,което означава или монтиране на вътрешен изпарител или нов хладилник)

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Re: Хладилници,... хладилници!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@glarus,

    А защо не провериш просто ключето на лампата, което се управлява от вратата дали не е блокирало и да си го оправиш?



    <div align="right">Originally posted by Lupus - 02/04/2005 : 11:38:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Проверих го това като го натисна си се изключва нещо други е но не знам точно какво и предпочитамот сервиза да го оправят все пак е гаранционен

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Tочно вратата го натиска и го изключва,ако е разместена панта или самата кутия на ключето се движи вратата не може да изключи лампата

    Това не е част от гарнционното обслужване и ако не си го оправиш сам ще трябва да си платиш

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    9
    #13

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте, благодаря за съветите, съгласен съм с повечето от вас.

    два компресора -по добре от един. инокса разбира се е по-добре стига да може да си го плати човек. Gorenje за сега за мен е една много добра фирма опитът ми е с фурна, котлони пералня, разбира се някои от функциите при управлението им изглеждат сложни и дървени, но според мен тове е пряко следствие от германското влияние във фирмата, разбира се за повечето неща това влияние е само добро.

    При хладилниците слушах на един приятел модел 357/CELA, шумът на компресора се долавя едва, като си завре човек главата до хладилника отзад. единственото, което не ме кефи е че всеки от посочените modeli в първото ми включване има различно оборудване и само на най-големия и най-скъп модел е добро според мен:

    цели прозрачни чекмеджета във фризерв, а не кошници от които изпадат дребни неща, другите или са непрозрачни или са като кошници. Относно качеството на LIebherr, не зная как е в село Марица пловдивско, но ако е като във фирмата в която аз работя и е чуждестранна, всички световни стандарти за качеството са защитени и наши хора помагат на drugite firmi ot grupata в Чехия, Франция, Мексико, бих се доверил и на Българското, а специално модел С3501 не се бил произвеждал в България.

    Ето линкове:

    http://www.gorenje.bg

    http://www.liebherr.com/hg/en/60991.asp



    А някой знае ли как са SAMSUNG хладилниците?

    Приятен ден

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Re: Хладилници,... хладилници!

    SAMSUNG са добри хлдилници.Тук следва да направя едно уточнение в по горните ми постове говоря за техническия аспект на проблема.Дизайнът е вече личен избор.

    @Bobsun5

    С няколко хлдилника на горение съм имал работа,всички с пробит вграден изпарител.Вярно на по 7-8 г бяха.

    Пералните им са определено зле конструирани особено лагерните тела и семерингите.Докато ползваха италински програматори биваше,но като почнаха да правят собствени.Перла 05 е по лиценз на горение и от там и съшите проблеми.Относно немско влияние то там няма спомен дори.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #15

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Bobsun5, по стечение на обстоятелствата работя в магзин за техника и други работи, мога да кажа, че ГОРЕНИЕ е марката, още по-хубава е ако е с ДАМФУС компресор! Едни от най-добрите в света-датска марка. Друго в СЛАВЕНИЯ РАБОТЯТ като хората, всичко което ми е минало през ръцете скоро и е сглобено в БГ е ПЪЛЕН ШИТ!!! Такива боклуци се правят в БГ, че не е истина, никакъв КОНТРОЛ НА КАЧЕТВОТО НЯМАМЕ!!! ТОВА ЕМОЕТО ЛИЧНО МНЕНИЕ! Исключение може би правят ЕЛДОМ ИНВЕСТ, но това е друга тема. За мен избора е логичен и е един- ГОРЕНИЕ!!!

    Също съм на мнение, че италианските марки са гадни, особенно в хладилната техника!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 35 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе