Страница 60 от 144 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2146

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #886

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Tе марките са ясни. Мен ме интерсува основно да нямам проблеми с работата на хладилника.
    Колкото до Беко - не знам дали точно същия модел гледахме. Но ме впечатли функционалността на разпределението и поставките за яйца и т.н. Някои от други марки въобще нямаха такива 'екстри". Само пустите стърчащи "Inox" дръжки на бял хлаилник ме спряха да го взема

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #887

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ами в тези 90 страници няколко пъти се спомена от сервизен техник, че марките са 2 bosch и lg. От човек които всекидневно се занимава отваря и оправя по добур поглед не знам кои може да има, това се отнася за надежността.
    Финкционалността и екстрите са друга работа, но от опит знам, че многото екстри, в някои случаи ти създават проблеми отколкото да ти вършат работа. В общи линии се избира между надеждност и екстри...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #888

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Ами в тези 90 страници няколко пъти се спомена от сервизен техник, че марките са 2 bosch и lg. От човек които всекидневно се занимава отваря и оправя по добур поглед не знам кои може да има, това се отнася за надежността.
    Той вярно ги хвали само тези двете, но като го попитах гаранционни машини ли поддържа и ако да кои марки, си замълча. Може да е квартален хладилен техник и да поддържа каквото падне. В такъв случай мнението му изобщо не е интересно. Когато човек се изказва така категорично, хубаво е и малко подробности да пуска.
    И като пусне човек един сърч излиза Максим Баталски, Фригомакс - ремонт на хладилници по домовете. Точно както и предположих няма особен поглед върху проблемите при гаранционни машини, които се ремонтират другаде. А дали даден модел на определена марка ще е проблемен изобщо не зависи от това какви са старите модели на марката.
    С две думи съвет към питащите - купувайте си това, което ви хареса и с колкото може по-дълга гаранция.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #889

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Няма как гаранционен сервиз, които подържа примерно Libher, да ти каже това е боклук не го купувай...
    От друга страна ако си независим имаш друг поглед на нещата. А един професионалист само с един поглед може да ти каже дали една машина струва или не...
    Понеже в един момент се наложи да изчета почти цялата тема(а и други), стигнах до извода, че хората с посочените марки са като цяло са доволни. Аз като ползватеш на Bosch също съм много довошен и не съжалявам за избора си...
    А иначе пазар голям, всеки може да копува каквото намери за добре

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #890

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    А един професионалист само с един поглед може да ти каже дали една машина струва или не...
    Няма такъв филм, повярвай ми!

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #891

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Няма такъв филм, повярвай ми!
    В мойта област с един поглед мога да ти кажа дали едно нещо е направено както трябва или не. В смисъл като видя начина на изработка и вложените компоненти...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #892

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В този ценови клас няма нито Bosch, нито LG!
    На мен не ми трябват екстри, а функционален и безпроблемно работещ хладилник в долния ценови клас до 560лв.
    Имах един супер Liebherr made in germany за 900лв./2007г., който даде признаци за повреда точно на 5,5 години. Ползван по предписанията, пазен, ненатоварван с чести отваряния на вратите и т.н. Можете да видите темата ми https://forum.setcombg.com/ремонт-и-...tml#post693347 Външно и вътрешно беше перфектен както при покупката, така и до момента, когато го отнесоха към завода.

    glowndark,
    Много ми е интересно как ще познаете качеството на изработка, технологии и т.н. на вградения изпарител, под изолацията на хладилника, без да го разглобите?

    Колкото до колегата Баталски - аз от неговите постове научих много и полезна информация. Така също и от badr. И не само по отношение на хладилната техника. А дали обслужват гаранционни машини за мен е без значение. Даже е плюс, защото си имах големи проблеми с "официални" сервизи. Както с отношение, така и с компетентност, а за резервни части да не споменавам.

    Извинявам се за спама!
    Моля за впечатления и препоръки за написаните модели или нещо друго в този диапазон на цена!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 11-11-14 в 22:26.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #893

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    В този ценови клас няма нито Bosch, нито LG!
    На мен не ми трябват екстри, а функционален и безпроблемно работещ хладилник в долния ценови клас до 560лв.
    Имах един супер Liebherr made in germany за 900лв./2007г., който даде признаци за повреда точно на 6,5 години. Ползван по предписанията, пазен, ненатоварван с чести отваряния на вратите и т.н. Можете да видите темата ми https://forum.setcombg.com/ремонт-и-...tml#post693347 Външно и вътрешно беше перфектен както при покупката, така и до момента, когато го отнесоха към завода.

    glowndark,
    Много ми е интересно как ще познаете качеството на изработка, технологии и т.н. на вградения изпарител, под изолацията на хладилника, без да го разглобите?

    Колкото до колегата Баталски - аз от неговите постове научих много и полезна информация. Така също и от badr. И не само по отношение на хладилната техника. А дали обслужват гаранционни машини за мен е без значение. Даже е плюс, защото си имах големи проблеми с "официални" сервизи. Както с отношение, така и с компетентност, а за резервни части да не споменавам.

    Извинявам се за спама!
    Моля за впечатления и препоръки за написаните модели или нещо друго в този диапазон на цена!
    Цена маи не съм забелязал, но както и да е.... Относно Либера - 6 години за днешната електроника си е супер, изобщо, нещата така се правят, че всичко след гаранцията си е бонус...
    Относно това как е направен, ами предполагам е разглобявал, все пак това му работата...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #894

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    В мойта област с един поглед мога да ти кажа дали едно нещо е направено както трябва или не. В смисъл като видя начина на изработка и вложените компоненти...
    За това мнение писах, а не за колегите, които сервизират бяла техника!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #895

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    що така ги недолюбвате Либхерите .. не знам как са по новите Либхери ,ама моя подкара 11та година ,с един единствен ремонт за 20 лв - термостат преди около 3-4г .. перфектен е .. не го знам с какъв компресор е дори ама бичи неуморно

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #896

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Защото се опарих и чисто новия, който получих "buy back" е доста по-зле. Но за сметка на това е по-скъп. Както и всички модели Liebherr, отнесени към съместимите на други марки. А надеждността им е еднаква.
    Мога да изпратя снимки и на двата, но трябва да се види и чуе лично. За да се направи разликата м/у немската и БГ сглобката, материалите. Особено характерното "шупортене" като течаща вода на хладилния агент при високи обороти на инверторния Embraco VEMZ 9C на новия.
    Ама не ми се трошат нерви и време вече, защото в гаранцията и упътването специално е написано, че всякакви такива звуци и вибрации са нормални за работата на хладилника!!!

    Ако някой фен на марката има нужда от "мерцедес на хладилниците" 320L на месец и половина, можем да се разберем нещо!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #897

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    С риск да досадя, искам да помоля за някакви препоръки за хладилник:
    Изискванията са - бял, обем до 260л, горен фризер, височина до 145 - 160см, цена 399 до 560лв., клас SN - ST поне, колкото се може по-голям капацитет за замразяване - поне 2,5-3кг/24ч. Ако и няма стърчащи дръжки ще е най-добре. Иска ми се и по-голяма гаранция, но май само Gorenje и Liebherr имат фабрична 3 годишна.
    Днес последно се оказа, че в помещението температурата без отопление пада под 16 градуса.
    Не знам дали има хладилник у нас, който да работи нормално при около 12 градуса, въпреки SN климатичния клас на табелката.


  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #899

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Благодаря, но вече взехме този:
    3.http://www.technopolis.bg/b2c/detail...SI-ZRT-27100WA
    Инсталиран, нивелиран, почистен отвън. След 24ч. ще го включат, за по-голяма сигурност.
    Днес си беше студеничко и живо приключение, докато го вкараме в стаята.
    Първи впечатления - унгарска сглобка, компресор ETZ80 Huanguang, кондензера ми се вижда малък, но сигурно защото съм свикнал с големи модели. Захранващият кабел е със сечение само 0.5.
    Липсва форма за лед, а за яйцата е само за 6 броя, но това го знаех още предната седмица. Инструмент за почистване на отвора за конденза.
    Никаква инструкция за нивелиране и ключ за това. Много остри ръбове на планката, на която е монтиран компресора.
    При наместването на хладилника наранихме ламината, така, че внимавайте!
    Термостата изисква голямо усилие, за да се вкл./изкл. в крайно положение.
    Стъклените полици не могат да се местят вертикално, ако врата не е отворена на 180 градуса. След това трябва да се извадят, за да се преместят.
    Допълнителната застраховка - чудя се има ли смисъл от нея?
    Така йезуитски са написани условията в нея, че да не можеш да я ползваш. Достатъчно беше да прочета, че се отказва претенцията, ако това е естествено износване при експлоатация. Ами то по тази точка всичко може да влезе - компресор, изпарител, кондензер, термостат...
    И другото - съгласявал съм се да се предоставят личните ми данни на трети лица за нуждите на директния маркетинг и събиране на вземания и тямподобни!
    Не на мен тия!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    96
    #900

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За безшумен/тих хладилник какво трябва да се гледа,примерно инверторен компресор или друго!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе