Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем или не с хладилник NoFrost

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Проблем или не с хладилник NoFrost

    Здравейте.
    От 11-12 дни имам хладилник с долен фризер Samsung RB29FSRNDSA NoFrost система.
    И снощи ми изкара акъла, че е предал богу дух и трябва да се връща..
    Започнаха да се чуваш странни пукащи звуци от хладилника.. и продължително време не се включваше.. отворих и оставих вратата отворена нарочно.. но пак не се включваше.. само пукане на пластмасите.. дори не се включваше и алармата за отворена врата, но затова не съм много сигурен дали съм го държал достатъчно... засилих/намалих градусите.. същата работа.. изключих от тока за 5мин и включих.. пак нищо.. при включване се чуваше само един звук като от моторче като че ли качва фреона или от сорта, но хладилника продължаваше да не се включва... накрая се отказах, убеден че ще се връща за сервиз.. но все пак го оставих включен.. и след един час като отидох да го проверя о чудо.. той заработил...

    Въпроса сега е това нормално ли е?!?.. Колко често ще го прави.. ако е някакъв вид размразяване и сега е продължило час два, че е топло.. то значи ли, че зимата трябва да го топля този хладилник защото е в северна стая и зимата е 5-10 градуса

    ПП: в хладилника не са вкарвани топли манджи, нито е нещо претоварван.. нормално ползване за нормалните всекидневни нужди.. дори месото във фризера беше предварително замразено от стария хладилник. Хладилната част беше на 5 градуса а фризерната на -19.. сега я намалих на -17.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #2

    Отговор: Проблем или не с хладилник NoFrost

    Почвай да свикваш с този звук. Според мен се получава в режим размразяване. На "оръдието" в къщи вече не му обръщаме внимание.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #3

    Отговор: Проблем или не с хладилник NoFrost

    Размразява се с таймер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Indesit /nofrost/
    От lkalapchieva във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 15-03-15, 09:13
  2. Хладилник Indesit BAN12 NF с Nofrost проблем
    От Ljudmil във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 14-03-15, 18:13
  3. Теч на конденз от хладилник Sharp full Nofrost sistem
    От mvarbanov във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 20-01-15, 10:36
  4. Проблем с хладилник
    От Таня Петрова във форум Хладилна техника
    Отговори: 22
    Последно: 21-01-14, 23:50
  5. Поблем с Liebherr CN NoFrost
    От mari_ko във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 13-05-10, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе