Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #1

    Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Прочетох това нещо: http://www.posoka.com/spisanie/razka...urs/e1983.html
    И ако е достоверно много ме влече края на август към къмпинг Добруджа.
    Някой има ли прясна информация за това място?
    Условия, цени, плаж...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #2

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Много разбъркано е написано !

    След Балчик ( за него предполагам всичко се знае ) движейки се на север идва Бялата Лагуна ( познато повече като СБА-то или Иканталъка ) . Плажовете са добри - плажът на Икантълъка , плажът на СБА-то или Тервелския плаж ( различни са и са близко един до друг ) . За цени нямам инфо . Понеже е на брега на морето с кола се стига до тези места или по пътя който започва до Морска гара Балчик или по международния път за границата и се завива надясно в село Топола ( има голяма табела ) .

    След това на север следва Каварна ( пак предполагам всичко се знае ) . От северния край на града пътя се разклонява на две едната отбивка пак се включва в международния път за Шабла , а другата отбивка е за село Българево , Калиакра , Русалка и т.н. След Българево и малко преди Калиакра има отбивка наляво към местоста Болата .....

    трябва да излизам за малко , после ще допиша сори

    Първо лирично отклонение : понеже става дума за плажове имайте на предвид че след Балчик брега е варовикови скали и малко преди Калиакра стават по твърди скали ( какви точно незнам ) и естествените плажове след Балчик на север са малко . Такива са Иканталъка, СБА, Тервелския, Болата, Езерец, Крапец, Шабла - това са от юг на север .

    Та за местноста Болата - плажът е много хубав но няма място за къмпинг .

    Плажът на Езерец в близост до Дуранкулашкото езеро има къмпинг - полупуст т.е. вода и ток има но само тук там .

    Мястото където Дуранкулашкото езеро е на една боя разстояние ( в буквалния смисъл ) от морето - има много хубав плаж и хубава гора до плажа . Езерец е на 5 км южно от там . Мястото е идеално за почивка .

    За Шабла казват че е било много хубаво - не съм ходил и немога нищо да ви кажа .
    За цени където и да е пак не съм в час защото съм полу местен и не съм се интересувал .

    п.с. мога да сложа малко снимки на местностите около Каварна и Иканталъка но са правени април и са мрачни - не подхождат на лятно настроение .

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #3

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Мерси, ако не те затруднява, сложи все пак малко снимки.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #4

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Част от плажът на СБА и едната буна :


    Входът и администарцията на СБА


    Част от Иканталъка ( южната )


    Бъдещото малко голф игрище ( което ще е до морето )


    Стандартен за северното черноморие бряг


    Каварна морето


    Каварна част от долината близо до морето


    Калиакра поглед от морето


    Калиакра поглед от морето


    Дуранкулашкото езеро


    Горичката до морето до дуранкулашкото езеро


    Плажната ивица до Дуранкулашкото езеро - на около 5 км от село Езерец


  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    //Офтопик
    Там по едно време не беше ли леко забранено да се риболовства?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #6

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Стига да не е в промишлени количества - за 2-3 риби няма проблем . За да няма недоволни махам рибоците .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #7

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    За района край Шабла ми е известно, че сезонът трае кратко - около месец и половина, тъй като оттам преминава студено течение и водата през по-голямата част от лятото е ледена. Казвам от опит. Освен това брегът е предимно скалист, общо взето почти навсякъде са рифове. Последно ходих там на 1-ви Юли. Бяхме на палатки на едно малко плажче на около километър под фара. Много тихо, спокойно, приятно и най-вече чисто. Скали, пещерички, черен път, но за сметка на това равен - има място и за коли и за палатки и за цял къмпинг. Няма баири, няма кал или опасност да закъсаш с караваната, ако плисне дъжд. Единственият проблем беше, че в самото заливче не може да се влезе на дълбоко, тъй като плитчините са осеяни с подводни камъни. Където и да стъпиш ръби. Също така, както вече споменах, водата рядко е поносима като температура. От друга страна пък е мнооого удобно да си спретнете воден бар, както ние направихме. Снимките показват за какво става въпрос.

    http://good-times.webshots.com/photo...65689340AlmGtc
    http://good-times.webshots.com/photo...65689340fPbRRB
    http://good-times.webshots.com/photo...65689340ZfpKhp
    http://good-times.webshots.com/photo...65689340BJcKXL

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    @nikolin, не съм войстващ слуга на закона за риболова и аквакултурите, каквито субекти има по разни специализирани форуми :-) и рибите ен ме дразнят. Просто бях останал с впечатление че риболова там е забранен, но сега с удоволствие ще включа дуранкулашкото езеро в списъка на местата които трябва да се посетят. Съжалявам за офтопика.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #9

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    fori не искам да те разочаровам ама леееко си позакъснял ( поне доколкото чувам ) - земите около езерото са започнали да ги продават и малко трудно се стига сега до там . Нали разбираш че когато квадратния метър земя почне да надхърля определена граница и кой каквото има и може почва да продава :-( Трябва да поразпитам за повече инфо .

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #10

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    .... Просто бях останал с впечатление че риболова там е забранен, но сега с удоволствие ще включа дуранкулашкото езеро в списъка на местата които трябва да се посетят...
    Нещо ТАКОВА може би представлява риболова на Дуранкулашкото езеро?

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    7
    #11

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Повече информация и много снимки може да намерите на Шабла, къмпинг Шабла, Тюленово, езерец и Дуранкулак

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    7
    #12

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Цитат Първоначално публикувано от nikolin
    fori не искам да те разочаровам ама леееко си позакъснял ( поне доколкото чувам ) - земите около езерото са започнали да ги продават и малко трудно се стига сега до там . Нали разбираш че когато квадратния метър земя почне да надхърля определена граница и кой каквото има и може почва да продава :-( Трябва да поразпитам за повече инфо .
    Това не знам откъде си го чул. Езерото е защитена територия и около него има само няколко постройки, а в останалата част достъпа е свободен. Друг е въпроса дали риболова е разрешен.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #13

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    Наскоро не съм ходил натам .
    Езерото - да , но черните пътища се промениха заради продадените земи и останаха по малко известните . И както е защитена територия сигурно много добре знаеш колко земя + къмпинга изкупи Доган , нали . И през земите които купи малко трудно се минава . А постройките не са ли депутатските вили около които не се минава . Поне лятото ме спряха от страната на плажа понеже имаше някакви гости ( разбираш какво имам предвид) .

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #14

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    И все пак, има ли къмпинг или няма?
    Почивна база “Елисейна” - Къмпинг Шабла - това нещо къде се намира, близо ли е до плаж, близо ли е до селото, работи ли... няма много информация в този сайт.


  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #15

    Re: Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?

    http://www.krapets.com/bg/camping_shabla.html

    В снек-бара за ракийката гаратнирам - беше :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. На къмпинг
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 209
    Последно: 12-04-23, 22:33
  2. Отговори: 8
    Последно: 28-05-12, 05:17
  3. Къмпинг "ЕКЗОТИКА" (между Кранево и Албена)
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 6
    Последно: 02-08-10, 23:31
  4. Отговори: 4
    Последно: 19-05-09, 00:07
  5. Информация за фиш на КАТ
    От Delta1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-06, 21:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе