Резултати от 1 до 2 от общо 2

Ето и моята почивка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Ето и моята почивка

    Тези дни се наложи пътуване до гр.Видин и решихме с жена ми да го направим незабравимо. Пътят наистина е много от варна – 525км. , но от София е наполовина ако се мине през прохода Витиня – Мездра , дoкато през прохода Петрохан – Монтана е още по кратък , но там завоите са доста и не е много приятно за път.
    Интересно е от къде идва името и . Цар Страцимир Владетеля на Видинското царство и брат на цар Иван Шишман е имал 3 Дъщери. Най-голята сре е казвала Вида ( от където идва и името на крепостта и царския дворец ) , Втората се е казвала Гъмза ( от там и името на родното място на известния музикант на Слави - Иван Гъмзата , от Град Гъмзово – 20км на запад от гр.Видин ) и третата – Кула , чието име се носи от най- северозападния град в България.
    Град Видин е последния град паднал под Турско робство , но не е единствения който се е предал без бой, само че в ръцете на нашествениците попадат двама български царе – Страцимир и опозорения Шишман, избягал от Търново.
    Това което ме изненада е поддържания вид на крепостта , както и новото и лице с новите и придобивки.








    От вътре крепостта изглежда ето така:




    Тук добавям и част от допълненията на крепостта – отоворени са стаите на двореца и там са показани новите галерии- доста добре направени според мен.







    Не се сдържах на величието и се качих на някой места !


    - не бе за мен тази кула !

    Накрая снимах изгледът към „великата река” и малък изглед към румънския град .Калафат





    Определено е една от най-запазените крепости , не заради друго а защото е ползвана и от Турците по време на робството.
    Това си личи и от съвременнните съоръжения които има в нея



    Добре запазени екземпляри според мен и много внушителни.

    Това което ме учуди е чистотата на града и добре поддържаната речна градина. Нещо с което не могат да се похвалят доста големи градове у нас , даже и Варна.
    Искренно се надявам да съм Ви бил полезен и да съм събудил желанието Ви да отидете до там.

    Mr.TECHNO & Family - 11.05.2008

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Ето и моята почивка

    Коригирах линковете - вече са "thumbnails"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 20:04
  2. Почивка в кв. Видима
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-11, 19:04
  3. На почивка с куче
    От Usera във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 1
    Последно: 10-10-09, 23:23
  4. Моята Мечтана Система за Домашно Кино
    От gmkostov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-04-07, 14:18
  5. Имам въпрос за моята конфигурация.
    От maggio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-05, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе