Резултати от 1 до 9 от общо 9

Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1

    Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

    Чудя се какъв уред за осветеление да купя за случаите когато съм сред природата(например накъмпинг или на палатка), на вила когато се прави вечер скара, но няма осветление и да ми върши работа и за у дома когато няма ток.
    Гледах най-различни :

    1. фенери с лед или луминисцентна лампа
    , но ме притеснява, факта, че ще съм зависим от батерии които с течение на времето дори да не се изпозлват се разреждат, а и знам че тези фенери не светят така добре както газовите фенери и батериите им издържат малко.Трябва да се запасиш с батерии.

    2. Спомних си и за казармата на учение на Корен ротата ползваше 2 фенера-един обикновен и един петромаксов . Петромаксовия правеше ден и в него не можеше да се гледа толкова ярко светеше.
    Лошото е че немските(каквито намирам в нета) са по 110 € най-евтините.
    Друг проблем според мен е с какво гориво се захранват за да светят??? Има ли откъде да се закупи в България и евентуално на каква цена????


    Намерих и друга страница за фенери на газ, но пише, че е парафинова лапма тя излиза по евтино и е фирма от Англия или може би отново от Германия и аз не знам.

    Тази парафинова лампа същата като петромаксовата ли е или е друга??? Какво гориво използва за осветление парафиновата лампа????


    3. Когато се запалят тези лампи на газ/парафин или друго има ли сажди и кадят ли и има ли миризма и силна ли е(може ли да се диша, без да е опасно за здравето на човека)???

    4.Разбрах, че петромаксовите лампи "разгонват" насекомите и в близост до тях няма насекоми.Вярно ли е???

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

    За къмпинг това май е най-подходящо - http://www.gasmagazin.com/vmchk/осветителни-тела.html , така ми се струва ! През деня си готвиш , а вечерта си светиш !

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #3

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или ко&

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    2. Спомних си и за казармата на учение на Корен ротата ползваше 2 фенера-един обикновен и един петромаксов . Петромаксовия правеше ден и в него не можеше да се гледа толкова ярко светеше.
    Лошото е че немските(каквито намирам в нета) са по 110 € най-евтините.
    Друг проблем според мен е с какво гориво се захранват за да светят??? Има ли откъде да се закупи в България и евентуално на каква цена????


    Намерих и друга страница за фенери на газ, но пише, че е парафинова лапма тя излиза по евтино и е фирма от Англия или може би отново от Германия и аз не знам.

    Тази парафинова лампа същата като петромаксовата ли е или е друга??? Какво гориво използва за осветление парафиновата лампа????


    3. Когато се запалят тези лампи на газ/парафин или друго има ли сажди и кадят ли и има ли миризма и силна ли е(може ли да се диша, без да е опасно за здравето на човека)???

    4.Разбрах, че петромаксовите лампи "разгонват" насекомите и в близост до тях няма насекоми.Вярно ли е???
    Petromax HK 500
    Technical details:
    Height: 15.75 inches
    Diameter: 6.7 inches
    Weight: 5.3 pounds
    Tank capacity: 1 litre
    Burning time: 8-10 hours
    Illumination: 400 watts
    Fuel: Kerosene or paraffin oil (Petromax Alkan)
    По описанието, както е видно, работи с керосин. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...81%D0%B8%D0%BD

    P.S. Мисля, че подобни лампи съм виждал в Баумакс.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    По описанието, както е видно, работи с керосин. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...81%D0%B8%D0%BD

    P.S. Мисля, че подобни лампи съм виждал в Баумакс.
    В БГ кероснина за лампи му викат газ за горене.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #5

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

    Здравейте
    Най добрия начин е едно преносимо бензиново агрегатче 700W,голям е колкото един касетофон
    Аз имам и съм много доволен,не е голям със 1,5л бензин работи 5 часа .
    Ако си електричар,може да си вземеш един инвертор и го закачваш за акумулатора на колата от 12V/220V
    УСПЕХИ

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    41
    #6

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

    Здравейте колеги,аз лично мъкна :
    1. агрегат(бензинов)-вдига много шум при работа.
    2.инвентор 12-220волта-скапва акумулатор за 4-ри часа тоталка.
    3.петромакс от старите на газ(течна)-от него съм най доволен имам три в постоянна бойна готовност,че и комарите събира лепят се по него и падат изпечени като фастъчки и комари и пеперуди и папатаци и всякаква летяща и хапаща нощна гад,само дето е много скъпа тая газ.Четох някъде ,че съвсем безпроблемно ги палели с бензин но,лично аз не съм опитвал.
    4.Светя си и с лунички(за окачено таванно осветление)при тях светлината е силна но, пък минуса е :светлината е насочена почти като лъч и досадните кабеляци които се разпъват.
    Поздрави.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #7

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

    Преди време имах лаптоп за продаване на части. Батерията му никой не я взе, нормално е. Та един ден я пръснах на дребно и видях какъв тип са й вътрешностите. После случайно мернах един фенер, който беше със същия вид презареждаема батерия, имаше си една в комплекта и зарядно. Та ползвам него и имам 7 батерии. С една батерия изкарваше по две вечери 4-5 часа хубаво осветяване. Свети много силно, дават го 180 лумена. Само трябва да му взема един дефрактор мисля се казваше - разпръсква светлината и свети като крушка, а не на сноп.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или когато нямате достъп до електричество???

    Има и други възможности за къмпингово осветление:

    Със соларни панели-закрепваш ги на караваната отгоре и цял ден събират слънце.

    1. http://www.amazon.co.uk/SUPER60-Outd...44790&sr=1-142 - със сензор за движение, настройване на времето в което да е включена светлината след като сензора засече движение, чувствителността на сензора и регулиране на силата на светлината.Включва се от сензор за движение при засечено такова.

    2. http://www.amazon.co.uk/The-Solar-Ce...445403&sr=1-35 включва се автоматично от сензор при здрачаване и се изключва автоматично на зазоряване. Изключва се да не работи с отделно копче.

  11. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #9

    Re:Осветление на къмпинг, лов, риболов или ко&

    Гледах в метро някаква джаджа която преобразува от 12 на 220 струваше 50лв
    Един познат има такова на вилата с един акомулатор захранва 2 енергоспестяващи крушки кадетофон и малък телевизор мисля че една седмица го изкарваха.... но акомулатора му беше голям.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На къмпинг
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 209
    Последно: 12-04-23, 22:33
  2. Отговори: 1
    Последно: 06-06-09, 00:38
  3. Пренос на електричество през България
    От Solmyr във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-09, 13:29
  4. Предложение за нов форум - Туризъм / Лов / Риболов
    От fori във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 25
    Последно: 06-09-07, 15:11
  5. 3D Mark2001 SE - ако нямате GF3(4) не го теглете.
    От King във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 17
    Последно: 04-03-02, 03:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе