Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #16

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Не виждам как в стая (за двама) ще съберете 3 легла.Виж в апартаментите може би, но аз никога не съм ги ползвал.Само двама сме.Обади се в хотела и питай най-добре за всички въпроси които имаш и не си сигурен.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Да споделя, че в крайна сметка от много мислене Велинград отпадна като Коледна дестинация, така че... отзиви няма да мога да напиша от Аура.

    Влюбих се във водните съоръжения на хотел Астера, Банско и ще ходим там:

    Хотел & СПА Астера Банско

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Няма нищо де.Ще пишеш за АСТЕРА.

    Дано водата да е гореща, че когато съм бил в разните им хотели все е леко топла или хладка което за мен не недостатъчно.Обичам да се зачервявам.Басейните изглеждат приятно, дано да са по-големи.

    На хотел БОР/АУРА винаги можеш да отидеш.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #19

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    може да загледаш и хотелчетата на Чифлик ,Троянско .. особено Веника Палас е доста читав има големи външен и вътрешен басейни с топла вода

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    По коментари в БГ мама, топла е водата - различни басейни с различна температура, някои много топли.
    Разните им хотели - те са верига ли?
    Хм, явно да - сега видях някаква Астера на Златни Пясъци - по същия начин е направен сайта им, явно са на една фирма.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    може да загледаш и хотелчетата на Чифлик ,Троянско .. особено Веника Палас е доста читав има големи външен и вътрешен басейни с топла вода
    Оле... не, този район никога не съм го понасял...
    Сандански, Хисаря, Велинград, Банско, Добринище - да.
    Но селата и опитите за хотели около Троян, Шипково не ги уважавам. Отдлно, от Вениките всички са пропищяли, купила ги е Пиреос Банк и ги управлява някакъв малоумен грък - всичко се разпадало коментира народа.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #21

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    може ,не съм ходил от по-миналата година когато беше ок .. а Банско от кога е спа дестинация

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #22

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Откакто има хотели от класа на Кемпински Гранд Арена, който може да спори с най-добрите СПА в страната или не чак толкова добри, но все пак на ниво като Катарино, които сигурно вече са над 20 в района, нищо чудно да са повече от Сандански и Хисаря взети заедно...
    Виж в Чифлик СПА... според мен няма. Има басейн и топла вода - като например във Варвара, Пазарджишко.
    Разбира се, зависи какво влагаш в понятието СПА, минералната вода може да бъде лесно компенсирана според мен с оборудване и специалисти.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #23

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Принципно истинското SPA трябва да е с минерална вода и според минералите да се препоръчва за подпомагане лечението на определени болести или най-малко за олекчаването на симптомите им и страданията причинени от тях.

    По мое мнение хотелите с обикновенна неминерална вода не са SPA, а са обикновенни хотели с басейни независимо от предлаганите услуги-масаж, сауни или каквото и друго да е.

    SPA= semper per aqva= здраве чрез вода

    Имах клиент който обичаше да ходи на банята във Варвара(2004-2005 година) и се хвалеше че масажиста за 5 лева му правел страхотен масаж и дори бил доволен от заплащането.

    Живота ме научи, че не всичко което блести е злато.И с хотелите е така независмо от надписите и рекламите им.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Принципно истинското SPA

    SPA= semper per aqva= здраве чрез вода
    По принцип да, на практика... няма ли процедури, техника и "блясък", няма и спа. Аз не съм по спа-то, Алекси повдигна темата със съмнението, че Банско се превръща в един от големите СПА центрове в страната.
    СПА-то в наше време или поне това, което аз разбирам под спа е комбинация от възможност за релакс, наличие на басейни, сауна, парни бани, джакузи, масажи, купища процедури за лице и тяло - всичко това може да е налично с или без минерална вода.
    А конкретните процедури, за които е необходима бих ги определил не като спа, а като балнеология / балнеолечение, което вече си е медицински термин и засяга лечение с минерална вода.
    ПС - според уикипедиа, спа произлиза от името на град СПА, а не от здраве, чрез вода. Не знам кое е правилното.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #25

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Хотелите в Банско може за си карат водата от с.Баня което е на 5км./и където навремето съм се киснал/ ама много силно ме съмнява.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #26

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Хмм, и мен ме съмнява
    Честно казано, там районът е богат на топли извори - има в Баня, вма около Разлог, има в Добринище, може и някъде около Банско да има, но според мен към момента си карат на подгрята чешмяна.
    Няма лошо, тя има повече минерали и метали от минералната, само никой не е измислил още рекламни лозунги колко болежки лекува

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #27

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    пропуснал съм "U" -то във "вода"-та .Aquam.

    Произхода на термина е латински, но точните думи не са сигурни.Semper не е точно здраве на латински, но пък в интернет и това излиза.

    Латинската дума зa здраве е "Salus" .Не знам защо съм решил , че е semper?!?Проверено в латинския ми речник.

    Spa


    From Wikipedia, the free encyclopedia

    This article is about balneotherapy resorts. For balneotherapy itself, see balneotherapy. For other uses, see Spa (disambiguation).
    The term spa is associated with water treatment which is also known as balneotherapy. Spa towns or spa resorts (including hot springs resorts) typically offer various health treatments. The belief in the curative powers of mineral waters goes back to prehistoric times. Such practices have been popular worldwide, but are especially widespread in Europe and Japan. Day spas are also quite popular, and offer various personal care treatments.
    Отнася се както до сладководни така и до морски води и курорти.

    Както и да е.Приятно прекарване и да пишеш.

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #28

    Отговор: Актуални впечатления от балнеохотел Аура Велинград?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Отдлно, от Вениките всички са пропищяли, купила ги е Пиреос Банк и ги управлява някакъв малоумен грък - всичко се разпадало коментира народа.

    //малко офтопик, но може да е полезно
    Вчера се върнах от там - VIP цени, дори прекалено VIP...... 110 лв за двойна стая.
    Само с топла вода и басейни - не става!!
    Недопустимо е в хотел 4 звезди да е запушена мивката и ваната / в стаята на приятелското семейство/.
    Ресторант - скъпо и без никакво основание. 10-12 лева пържола или 4 лева шишче , отделно 3 лв гарнитура.... Салата под 5 лв - няма. И всичко е без никакъв стил и вкус - все едно в някаква квартална кръчма. А и чалгата цяла вечер определено допринася. За алкохола - не ми се говори.... позволихме си по 50 гр. ракия и по бира.......

    Виж - за механа "Хитър Петър" в Бели Осъм - нямам думи - ако минавате оттам - непременно го посетете. Всичко се прави от натурални продукти /сами си ги отглеждат/. Супата е от домашно пиле, наденицата - от домашно прасе, зеленчуците - също! Пече се на пещ - имат 3 пещи. Всякакви вкусотийки и глезотийки на съвсем нормални цени. Страхотни питки, подправки....ракийката - в юзчета...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Актуални новини от съда
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 10
    Последно: 08-03-11, 08:04
  2. Актуални дънни платки и процесори за тях от среден и висок клас?
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-09, 20:48
  3. Отговори: 2
    Последно: 16-10-08, 15:36
  4. Актуални модели
    От deian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 20-12-07, 15:13

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе