Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree1Одобрявам

Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Калчев такова животно като късмет с хлебарките няма.В градините пръскат по няколко пъти, защо дъждовете отмиват препарата.У вас по ъглите и в шкафовете няма как да завали и да го отмие.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #17

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Ясно, Джъсти, не си бил на село

    По тази логика,фирмите за пръскане, че и производителите на препарати ще умрат гладни, пръснат веднъж и айдеее - няма насекоми с години. Истината е, че препаратът лека полека се изтрива с метенето, ходенето, да не говорим за миенето, от повърхностите или прахът го затрупва, ако е на трудно достъпно място и ефектът постепенно намалява, и нещата са отново в ръцете на майката природа.

    Касмет, в смисъл на неблагоприятни стечения на обстоятелствата, създаващи неудобства за популацията от хлербарки, например чисти съседи, които не складират боклуци в мазите, от съседния вход да са пръснали наоколо, фирма е обработвала канализацията и т.н.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 09-09-14 в 18:56.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #18

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Цитат Първоначално публикувано от mitak1984 Виж публикацията
    Най-после избрах фирма Preventa за пръскане... Дойдоха с един бус (предварителен оглед - безплатно) много любезни и ми казаха, че всичко ще бъде наред.

    Изненадващо, но още утре идват да пръскат, а аз мислех, че ще чакам повече време. Нямало проблем с препаратите били безвредни за хора.

    Половин година гаранция и са винаги на разположение за оплаквания и рекламации... Ще видим какво, ще стане

    P.S.

    Всичко мина благополучно - изметох един куп хлебарки пичовете казват, че има вероятност да измета още през следващите няколко дни!!!
    Как е положението, има ли ефект?

  5. Junior Member Аватара на emoivanov
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    46
    #19

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    В днешно време има много добри препарати, няма нужда от фирма.
    kalcheff1 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    13
    #20

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Има добри препарати, но вършат работа за по-малки помещения. За унищожаване на хлебарки , плъзнали из цялата кооперация не си е работа да се занимаваш. По-добре с фирма.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    27
    #21

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Някой да каже как се казва препарата за борба с колорадски бръмбар, защото хлебарките ми разказват играта??? Налазили са ми електрониката, серат и пикаят навсякъде. Компа ми бълва смрад на пикня. Сутрина намерих хлебарки и в мишката. Като я ударих в земята от нея се посипа тон фекална маса и части от хлебарки. Не ми се мисли в какво се е превърнал сравнително новия ми комп отвътре. Монитора е капсулаван и въпреки това отзад на стойката са си намерили място където да серат, понеже явно там е трафчето и се отделя топлина, а не знам дали знаете, но хлебарките обичат топлите места - идеални са за размножаване. Може и друга причина да има - магнитните лъчения да ги привличат по някакъв начин. Но освен миризмата, според мен съществува реална опасност нещо по електрониката да цъфне от тая обилна порция пикня и фекалии. В помещението храна рядко се внася и никога не е имало такава инвазия, но компа е от няма и година на това място - явно това е причната.

    Ще викам най-вероятно и аз фирмата превента, но това ще е най-рано идния уикенд понеже си иска малко разместване на мебелировката. Дотогава бих пробвал този препарат против колорадски бръмбар, но кажете точното му заглавие и къде в София да го намеря?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Много кофти компа да ти е пълен с бъгове.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #23

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Във офиса бяхме вдигнали ръце - допреди 2 месеца. Всеки ден - хлебарки...
    Купих спринцовка "Хлебомор-К" от магазин за агрозащита.
    Намазах по праговете. Вече втори месец - няма нито една!
    /Имаше една, май от някакъв монитор на клиент излезе, но беше като пияна/
    Около 4 лв е - заслужава си!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #24

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Цитат Първоначално публикувано от Боян Александров Виж публикацията
    Някой да каже как се казва препарата за борба с колорадски бръмбар, защото хлебарките ми разказват играта??? Налазили са ми електрониката, серат и пикаят навсякъде. Компа ми бълва смрад на пикня. Сутрина намерих хлебарки и в мишката. Като я ударих в земята от нея се посипа тон фекална маса и части от хлебарки. Не ми се мисли в какво се е превърнал сравнително новия ми комп отвътре. Монитора е капсулаван и въпреки това отзад на стойката са си намерили място където да серат, понеже явно там е трафчето и се отделя топлина, а не знам дали знаете, но хлебарките обичат топлите места - идеални са за размножаване. Може и друга причина да има - магнитните лъчения да ги привличат по някакъв начин. Но освен миризмата, според мен съществува реална опасност нещо по електрониката да цъфне от тая обилна порция пикня и фекалии. В помещението храна рядко се внася и никога не е имало такава инвазия, но компа е от няма и година на това място - явно това е причната.

    Ще викам най-вероятно и аз фирмата превента, но това ще е най-рано идния уикенд понеже си иска малко разместване на мебелировката. Дотогава бих пробвал този препарат против колорадски бръмбар, но кажете точното му заглавие и къде в София да го намеря?
    Бъркаш материята.Колорадския бръмбър може да бъде унищожен от всеки инсектицид. Докато за хлебарките се твърди ,че може да преживеят ядрена катастрофа. Иначе във всяка селскостопанска аптека могат да ти дадат препарат против хлебарки.Въпросните препарати са Айкън, Алфабат и т.н.

  12. Junior Member Аватара на stefan55
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    36
    #25

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Има един препарат, който е като спринцовка и се слага например зад хладилника, много е ефективен.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #26

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Хаха, бях хванал темата в началото, но я забравих после. Както и предположих, автора се е регистрирал, за да пусне тема и след 5 мнения да постави линк към фирмата. Някъде тогава фирмата с линка се активизира доста с нов сайт, реклама в Интернет и прочие активности.

    Модераторите не са хванали малката игричка за публикуване на линк.

    Иначе за всичко на тоя свят е по-добре да се повикат специалисти - от трепането на хлебарки до поставянето на климатик. Разбира се, дано човек да попадне на читава фирма и отговорни специалисти.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #27

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    ...моите си ги храня с Раид, но си е малко като абонамент...пропуснеш ли хранене излизат...

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #28

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Цитат Първоначално публикувано от ops5 Виж публикацията
    ...........
    Иначе за всичко на тоя свят е по-добре да се повикат специалисти - от трепането на хлебарки до поставянето на климатик. Разбира се, дано човек да попадне на читава фирма и отговорни специалисти.
    Климатик повечето хора не могат да поставят, ама в едно пулверизаторче с едно прахче за около 2 лв. всеки може да разбълника и фъсст там, фъссст тук и готово, гадовете барабар с паяци, мравки и т.н. приключват играта. Елементарно, евтино и трайно.
    Във връзка с последното изречение от цитата, познавам едно момче Енчо Бубата го наричаме, ама заради работата му, та като ми разправя какви неща правят се радвам, че сам си се справям. Например: "А тия от вилните зони - хем франшкани с пари, хем се пазарят да ги .... Тъй ли? Като умножа водата х 5, след месец пак ми звънят - попъплили ги пеперудите и мравките пак. Ми измива се прапаратът, им викам, на открито дъжд вали, роса пада, пък то един път не е валяло, а и тоя Айкън няма измиване, ако се напръска както трябва, ама който иска да мине тънката лайсна..."


    За айкъна потвърждавам, вече забравих кога пръсках около мазите в къщата, май преди две лета, сега, като се затопли мета всякаква гнус - стоножки, мравки, току някоя гигантска хлебарка се гърчи - няма натравяне тази паплач, а не жаля химикал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Пръскане срещу хлебарки
    От rscossworth във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 16-08-14, 15:28
  2. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 00:01
  3. Nocria 14-ка срещу 18-ка?
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 72
    Последно: 15-02-12, 19:42
  4. PDA срещу Smartphone
    От taipan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-08, 14:17
  5. LG DVX-172 срещу Panasonic DVD-S42
    От xmen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-06, 12:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе