Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree1Одобрявам

Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    6
    #1

    Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Здравейте в офиса ми е пълно с хлебарки и искам да потърся мнения, относно ефективността на фирмите за пръскане?

    Да си дам ли парите за ДДД услуги или да си купя някакъв препарат от селскостопанска аптека.

    Предварително благодаря за отговорите!

    P.S.

    Ще се радвам ако някой е викал фирма да ми каже какво е направила за него?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    житейският ми опит показва, че различните хлебарки реагират различно поради различно предишно привикване към различни препарати
    дали ще е дом или офис, все тая...

    първо нареди жълти кубчета по ъглите и при отворите на помещенията, комбинирай с "тебеширени" линии по протежение на всички стени на помещенията (колкото и да е неестетично ), провери за пукнатини и други отвори в мокрите помещения и около ВиК тръбите, сложи капачетата на сифоните в 00 и банята

    ако всичко това се окаже неефективно (в което дълбоко се съмнявам), чак тогава викай фирма да ти пръска с "професионални" препарати в помещенията, където ще им дишаш изпаренията 10 часа ежедневно...

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    FearMe лошото е, че съм пробвал всичко, което казваш, че даже и други неща, които родителите ми ме посъветваха... Имам от тези малките кафяви хлебарки и се плъзнали във всички помещения.

    Не знам, дали ще е фирма или препарат, но определено трябва да се вземат спешни мерки. Писах в 5 форума до сега и всички ми говорят различни неща ... Една са ЗА фирмите, други ПРОТИВ ... Не знам какво да правя вече.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #4

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    В офиса всяка година идва фирма,която работи с швейцарски препарати.От три години няма нито една гадина, преди беше страшно.За 38м2 ми взимат 30лв, ако си от София ще ти пратя телефон за връзка.
    След заявка се чака около 30дни.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #5

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Какви източници на храна има в офиса? Ако имате отделно помещение за хранене прегледай дали няма останала храна по шкафовете. Много добре да се почиства след всяко хранене. Всяка троха хляб си е ядене на корем за дребните животни. Храните в найлонови опаковки не са защитени. Ти може да виждаш малките хлебарки, но в повечето случаи има и едни големи, които късат найлона и пак се хранят. Те обикновено се показват само на тъмно. Повечето животинчета, каквито и да са трябва да се хранят, ако няма храна, едва ли ще стоят само заради обстановката и климатика.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Анегелов да от София съм прати ми имато и телефона на фирмата ... До сега имам списък с 4 фирми, явно тази цена е навсякъде.

    Днес говорих с Pest Care, Превента ДДДД, ДДД Гард и едни момчета от хиподрума... Казаха ми, че проблема може да е по-дълбок, смисъл цялата кооперация да е пламнала.

    В сряда ще ме посетят за предварителен оглед ... Не знам какво, ще търсят и къде ама все пак започвам отнякъде

    Delta1

    Имам малък хладилник, но нямаме специално помещение за хранене. Иначе имаме баня и може би от там идват. Както писах по-горе обясниха ми, че може да са от абонатната или от съседите.

    Ще поживеем, ще видим

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    А бре друго си е на климатик лятото в горещините А пък зимата е рахат


    Аз съм за кубчетата(пластмасови са и кухи) с бели цилиндърчета(или кубчета) вътре които са захранка.

    С такива кубчета в ъглите, зад печки, хладилници в ъгли на стаи и там където са ъглите на шкафове и гардероби в апартамента на нашите през 1997 или 1998 г. за 3 месеца не остана и 1 гадинка.Слагат се дори в шкафовете където са виждани и в ъглите вътре на шкафовете и по принцип "по пътя им"-тоест местата през които обичат да минават. При нас бяха едни мисля големи дзверове кафяви -тъмнокафяви.Изгризваха найлонови пликове, торбички и лапаха от хляба по цяла нощ...Да те е страх да отидеш в кухнята през нощта-цяла банда са като в един филм: https://www.youtube.com/watch?v=Iw_z...8141BA7F73B966

    С тези кубчета през първите 10-на до 15 дни измряха най-големите.Всяка сутрин след 3-4-тия ден се събираше "урожая" ...

    След това до края на 3-тия месец измряха и най-дребните гадини, след което сменихме кубчетата и хлебарки нямаше или поне аз не съм ги виждал.Най-много на 4-6 месеца да има по 1-2 умряли.

    В новия апартамент не съм имал хлебарки и дано да нямам, макар че един от съседите е голям мизерник, но пък той от около 18 месеца се изнесе и изглежда продава апартамента си.

    Миналото лято имах само мравки за 2-3 месеца, но както се появиха, така и изчезнаха.

    Тези кубчета са най-ефективното което съм виждал-хапват си от тях и част от храната и препарата се полепя по телата им и носят в "хлебарника/мравуняка" си и така и там се заразява с препарата.те затова измират и всички, но 1-2 до 3 дни след като са си хапнали и се натрупа в организма им отровата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #8

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    [QUOTE=mitak1984;686972]Анегелов да от София съм прати ми имато и телефона на фирмата ... До сега имам списък с 4 фирми, явно тази цена е навсякъде.


    Не става въпрос за цена, а за хора които вършат работа наистина.
    Пускам на лични телефоните, да не е реклама.
    Този пост е редактиран от Ангелов; 14-07-14 в 18:59.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?


  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    justify

    Ползвал съм ги тези кубчета и са добри ... Лошото е, че сутрин чистачката мете по една кофа хлебарки, а после пак се появяват, просто идея си нямам откъде

    Ангелов записах телефона, благодаря ти много, че си направи труда. Въпреки всичко утре, ще идват в офиса едни момчета на нещо като предварителен оглед...

    Казаха ми, че дават 6 месеца гаранция.. Демек ако видя хлебарка до 6 месеца следващото пръскане е безплатно, ще видим какво ще стане.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Най-после избрах фирма Preventa за пръскане... Дойдоха с един бус (предварителен оглед - безплатно) много любезни и ми казаха, че всичко ще бъде наред.

    Изненадващо, но още утре идват да пръскат, а аз мислех, че ще чакам повече време. Нямало проблем с препаратите били безвредни за хора.

    Половин година гаранция и са винаги на разположение за оплаквания и рекламации... Ще видим какво, ще стане

    P.S.

    Всичко мина благополучно - изметох един куп хлебарки пичовете казват, че има вероятност да измета още през следващите няколко дни!!!
    Този пост е редактиран от mitak1984; 19-07-14 в 11:48.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    2
    #12

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Колкото и да се пръска и чисти и т.н. оттърване от хлебарките няма. Може само временно да се оттървете и после пак ще дойдат пак пръскане и така. Когато целия блок има хлебарки, всички имат

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Цитат Първоначално публикувано от eventful Виж публикацията
    Колкото и да се пръска и чисти и т.н. оттърване от хлебарките няма. Може само временно да се оттървете и после пак ще дойдат пак пръскане и така. Когато целия блок има хлебарки, всички имат
    Не точно така. Водих борба с тях няколко години докато един комшия не ме светна как да се отърва от тях. В агроаптеките продават един препарат за борба с колорадския бръмбар. Шишенце колкото пеницилинова инжекция. Разтваря се в литър вода и се пръска навсякъде където ходят 2-3 пъти. Вече 5 години няма жива гадина!

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #14

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не точно така. Водих борба с тях няколко години докато един комшия не ме светна как да се отърва от тях. В агроаптеките продават един препарат за борба с колорадския бръмбар. Шишенце колкото пеницилинова инжекция. Разтваря се в литър вода и се пръска навсякъде където ходят 2-3 пъти. Вече 5 години няма жива гадина!
    Това наистина действа, и всъщност е единственото, което съм видял да действа. У нас от години няма и една хлебарка, въпреки, че у комшиите се прескачат. Интересното беше когато идваха от някаква фирма да пръскат във входа из общите части. Предложих им да сипят едно прахче в пръскачката и да напръскат и с него заедно с другите препарати - не се съгласиха И казаха, че за първи път виждали такъв препарат. Явно хич не им изнася.
    Нямам представа обаче как се казва, и дано само не се окаже след време някакво "съвременно ДДТ". Но явно не трови хлебарките, а по-скоро ги прогонва по някакъв начин, защото няма умрели.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Отговор: Да викна ли фирма за пръскане срещу хлебарки?

    Струва ми се, че, особено препаратите, които са за агрозащита, имат известен карантитен срок, да кажем 15-30 дена през който са активни, след което се разпадат и не действат. Затова и се пръска за гадове по градините няколко пъти в годината. Та мисля, че липсата на хлебарки с години се дължи на ОГРОМЕН касмет.
    Другата възможност, ако препаратът е бил специално за пръскане срещу домашни инсекти, дето се води "контактен" и действа постоянно, след няколко почиствания, особено ако жената в къщата е чистофайница и вземе старателно да търка всички ъгълчета и фугички, бива измит и отново средата е иделна за покоряване от мравки, акари, хлебарки, стоножки и др.

    Така че, за съжаление трябва да се съглася с менението на eventful . Лошото е, че понякога гадовете успяват да те излъжат.

    Преди няколко дена вечерта чувам "тъкър-тъкър....тъкър-тъкър" от бурията на аспиратора. Викам си "бафмааму пак ли мишка", понеже котаракът беше хванал една на терасата, Ентусиазирано пуснах мотора на аспиратора, с очакване да се разшурти кръв от филтъра, като от филм на ужасите, ама нищо не стана. На сутринта жената намерила хлебарка, с размер колкото елипсата, която се сключва м/у палеца и показалеца, осакатена фатално от котарака. Та така, вече взех да пръскам и в бурията на аспиратора, само от там не бяха излизали. Добре, че имам доказан нощен ловец - страж, макар и остарял и одъртял, като последна предпазна бариера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пръскане срещу хлебарки
    От rscossworth във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 16-08-14, 15:28
  2. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 00:01
  3. Nocria 14-ка срещу 18-ка?
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 72
    Последно: 15-02-12, 19:42
  4. PDA срещу Smartphone
    От taipan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-08, 14:17
  5. LG DVX-172 срещу Panasonic DVD-S42
    От xmen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-06, 12:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе