Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree1Одобрявам

Фар за велосипетд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Фар за велосипетд

    Търся мнения и препоръки за читав фар за динамо на колело. Динамото е това: DH-3N30 (6V - 3.0W)


    Ще ми се да е читаво фарче и да може да се закупи от нашата Родина, може и втора употреба стига да е запазено. Аз нищо не откривам .

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #2

    Отговор: Фар за велосипетд

    Абе няма ли колоездачи с опит в този форум.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #3

    Отговор: Фар за велосипетд

    Какво разбираш под читаво? Задна светлина ще храниш ли от динамото?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #4

    Отговор: Фар за велосипетд

    Абе има, баш пък да имат опит с фарове с динамо??? Лично аз ползвам задна лед светлина, с няколко режима, лично го ползвам на един режим като светкавица, щото и аз като съм с колата така го забелязвам най добре. За отпред ползвам най обикновено лед фенерче със стойка за кормилото, снопа светлина може да се регулира, не знам колко ще караш вечер, но и с един комплект батерии може да изкараш и цяло лято!

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Фар за велосипетд

    В Лидл гледам има за 20-на лева комплекти ЛЕД фар и стоп с акумулаторни батерии . Има и с обикновени за около 10-15лв по спомен .

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Фар за велосипетд

    Какво разбираш под читаво? Задна светлина ще храниш ли от динамото?
    От зад съм на батерии и нямам кахъри. Под читаво разбирам нещо такова Busch + M

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #7

    Отговор: Фар за велосипетд

    Брех. В България май никой не продава нови 6V фарове. Всички са минали на АА/ААА или Li-ion. батерии.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Фар за велосипетд

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Брех. В България май никой не продава нови 6V фарове. Всички са минали на АА/ААА или Li-ion. батерии.
    Ами за това иде реч в една по-бяла държава виж от 7 гроша до 200 какъв избор има, сигурно са по глупави от нас Fahrradbeleuchtung vorne günstig kaufen im Online Shop bei Kurbelix Надявах се че понеже у нас се продават главини с вградено хъб динамо да се намират и фарчета за тях ама.....Аз лично сумати онлайн магазини прерових из БГ и нищо не открих, надявах се да съм пропуснал нещо и някой да знае . В момента просто нямам възможност да пазаря от чужди сайтове, иначе не е като да не се намират.
    Пробвал съм и на батерии ама не съм доволен а и ми писна постоянно да зареждам, при положени че си го имам това динамо реших да се поглезя ама май друг път ще стане работата.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #9

    Отговор: Фар за велосипетд

    Може да се помисли за някоя схема с dc/dc конвертор от 6 на 3 или 3.7 V. И да я сложиш на мястото на батериите на някой фар.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #10

    Отговор: Фар за велосипетд

    В крайна сметка успях да се сдобия с читаво фарче

    Cyo-e-bike-6v-42.jpg
    Много готино и най-важното прекрасно свети, вече забравям за батериите.
    kalistu одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #11

    Отговор: Фар за велосипетд

    Не бъди скръндза сподели на лично от къде

  14.  
     
  15. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #12

    Отговор: Фар за велосипетд

    честито! е аз вече се ориентирах в термина "читав", хехе - следват читави калници, читава кошница и читава тромба общото между всички тях впрочем е, че ако ти трябват, значи не караш както/където/когато трябва...
    А да попитам, осезаемо ли е съпротивлението при въртене? С едновремешното динамо беше мъка.
    Този пост е редактиран от XIIID; 06-06-15 в 15:56.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #13

    Отговор: Фар за велосипетд

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Не бъди скръндза сподели на лично от къде
    Аааа не съм скръндза, от тук ми го поръчаха: Busch + M
    А да попитам, осезаемо ли е съпротивлението при въртене? С едновремешното динамо беше мъка.
    Аз лично не усещам никакво съпротивление. Първоначално и на мен ми се видя странно и въртях даже на ръка колелото с пуснат и изключен фар и не правя някаква видима разлика в продължителността на въртене. Принципно физиката казва че трябва да има... 2,4W не знам какво съпротивление трябва да имат.

  17. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #14

    Отговор: Фар за велосипетд

    Bike Bicycle Flashlight Mount Holder Clip Rotate Head Lamp Light Torch 500 Lumen | eBayМного готин и луксозен фар, смееш л да го оставиш вързано колелото с него? Два по евини варианта ми откраднаха и вече съм с това - фенера в джоба стойката да си седи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    45
    #15

    Отговор: Фар за велосипетд

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    В крайна сметка успях да се сдобия с читаво фарче

    Cyo-e-bike-6v-42.jpg
    Много готино и най-важното прекрасно свети, вече забравям за батериите.
    Браво,и аз след дълго търсене успях да намеря подобен фар за моят велосипед,който също е с вградено динамо.При това за 40 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе