Резултати от 1 до 6 от общо 6

Разходки на Витоша

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    316
    #1

    Разходки на Витоша

    В неделя ходих на Витоша. Инцидентно ме заведоха приятели. Златни Мостове - Еделвайс - Кумата - Златни мостове.
    Накратко - хубаво ядене, гледки, чист въздух, постоянен климатик, ... даже и зрели боровинки намерихме и хапнахме по една-две шепи.

    За последно се бях качвал по Витоша преди 30+ години.
    Сега толкова много ми хареса, че в следващите 7 дни съм планирал три качвания по същия маршрут.

    Едно от нещата които силно ме впечатлиха, е промяната в "достъпноста" на разходката. Преди години, за да направиш такъв (нищо и никакъв) маршрут, трябваше да станеш рано-рано и да ходиш цял ден докато целия станеш в мазоли. А сега с колата набързо до Златните Мостове, после с едни нищо и никакви маратоки правиш разходката без никакви проблеми. Тия две неща - кола и хубави удобни обувки бяха доста дефицитни навремето и ходенето по Витоша си беше трудно начинание.

    Това което не ми хареса е опашката в хижа Еделвайс за храна - бавно, тясно, леко тъмно и вероятно мръсно. А иначе, супичките бяха фантастични.

    Пътеките по които минахме бяха добре оформени и посипани със синкав трошен камък. Доколкото знам, в кариерата в Балша се добива такъв. Стана ми леко смешно, че тези които се грижат за пътеките са докарали камък от другата планина (Стара планина) и след това са го качили доста нависоко и на доста стръмно с някаква високо проходима техника. Бая парички са се ръсили. Ама поне има някакъв обществен резултат.



    Ситния жълт текст на картинката гласи:
    "Това е част от кулата на Копитото погледната отгоре"



    Продължение 1



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от klingonoid; 01-08-15 в 17:45.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    Отговор: Разходки на Витоша

    Благодаря, хубава разходка и снимки.

  4. Junior Member Аватара на emoivanov
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    46
    #3

    Отговор: Разходки на Витоша

    Може ли да ми обясниш как точно да стигна до алеите на Витоша?

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Отговор: Разходки на Витоша

    Транспорт | Парк Витоша

    Ако си с кола, все направо по бул. България, докато стигнеш "Златните Мостове". Там можеш да оставиш колата, а можеш и да продължиш с нея още нагоре - надясно около 3-4 км по шосето се стига до Боерица/Кумата или Звездица, където може и да хапнеш добре. Оттам 6-7 км пеша до Черни Връх с две по-сериозни изкачвания. Ако много се умориш след първото изкачване, можеш да кривнеш наляво към връх Селимица (2040м ) - същото разстояние, но без второто тежко изкачване. А пък оттам има страхотна гледка към целия Перник и околностите му.

    Правих го този маршрут до Черни връх един път през Април, два пъти през Май и още един път през Юни.
    Но спрях (временно надявам се), заради проблеми с ахилес - петия път не можах да стигна до Черни връх и отидох до Селимица.

    Шосето до Златните мостове беше в доста лошо състояние в началото на Юли. Не знам дали оттогава досега е кърпен.

    В момента би трябвало да е пълно с малини и боровинки.
    Виждал съм сърни, зайци и пепелянки - не тръгвай по джапанки.
    Мой съученик с фотокапани е снимал мечка на Витоша. На снимката имаше широколистна растителност, което означава не по-високо от 1500-1600 м. Отправните точки за Черни Връх (за които стана въпрос по-горе) - Кумата или Звездица - са по-високо - около 1700-1800м. ... Всъщност снимката с мечката (и обяснението към снимката) ми я прати една съученичка, която може и да е пообъркала планината.

    ПП.
    За следващите Октомври, Ноември и другите "бели" месеци съм планирал да се обзаведа със снегоходки.
    Досега не съм ползвал.
    Доколкото прочетох, има различни модели с различни предимства и недостатъци.
    Ако някой е ползвал, нека каже няколко думи по въпроса "какви снегоходки са подходящи за терените на Витоша при любителски разходки в спокойно време ?"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 19-08-16 в 00:57.

  6. Junior Member Аватара на emoivanov
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    46
    #5

    Отговор: Разходки на Витоша

    Мерси, ходих, супер много ми хареса.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #6

    Отговор: Разходки на Витоша

    и аз бях преди 10-тина дни

    на софиянци им се е паднала най-лесната планина. наистина е хубаво за разходки.

    имам и виц : ако се загубиш на витоша може да не успееш да се прибереш със същият рейс с който си се качил...

    спахме два дни на х.алеко : тотална тишина. после мрънках да се бягаме от хотела и да се качаме обратно в планината.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пожарът във Витоша
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 06-07-12, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе