Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree5Одобрявам

Нелоялна практика в Техномаркет Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #1

    Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Здравейте. Искам да споделя възмущението си от меко казано интересните промоции на Техномаркет Варна. Както, може би, повечето от вас са забелязали от около 2 месеца този телевизор TOSHIBA 42RL833G http://www.technomarket.bg/products/...shiba-42rl833g е в промоция - 999 лв. Дотук добре - промоциите са хубаво нещо. Какво се получава в действителност обаче? Не знам дали нарочно, но във Варна този телевизор така и не идва. За сметка на това, обаче, тихомълком - без да е обявено никъде официално- се намалява цената на миналогодишен модел TOSHIBA 42SL738G http://www.technomarket.bg/products/...shiba-42sl738g точно до цената на споменатия по-горе тазгодишен модел - 999 лв. И какво се получава - идва клиент с намерение да си закупи чисто новият тазгодишен 42RL833G, но "компетентният служител" с тъжна физиономия му съобщава, че се е изчерпал вече, но за късмет току що са намалили драстично един доста по-хубав телевизор, пак Тошиба с доста по-големи възможности. Естествено, спестява му се факта, че е мостра, работила незнайно колко и незнайно къде и при какви условия. Ако клиента все пак се сети да попита - получава уверение, че е запечатан и в склада са останали още 2 бройки даже - голям късмет . Според мен това не е редно, но не е и всичко. Ако случайно клиентът има карта за отстъпка, на касата се оказва, че тя не важи. На въпросът на клиента на какво се дължи това, отговорът е:"Не знам, системата така го дава! Той и без това толкова много е намален, че няма накъде повече". Възмутеният от това клиент отива да попита "в офиса". Оттам още по-странни отговори:"Какво ме интересува, че имате карта? Този телевизор струва 1600 лв, колко още искате да ви го намалим?". Оказва се, че на етикета(който е с нормален цвят, а не с жълт като на другите намалени стоки) с дребни буквички е написано, че към цената не се прилагат допълнителни отстъпки. Което е правилно,ако го видиш, но защо това не е споменато и в сайта????!!!!! Според мен в гореописания случай няма нарушения, но не ми изглежда като правилно отношение на търговец към клиент. Поради тази причина реших да го споделя тук. Дори и 5 човека да го прочетат, все е от полза. Лек и хубав ден на всички!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Всичките Техно**** са един дол дренки. За това и избягвам да ги посещавам и пазаря от тях.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #3

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Мен най-много ме е яд, че съм насърчавал всичките си познати да купуват оттам, за да ползват намалението, което картата ми уж осигурява. Този случай беше същият.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #4

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    За съжаление практиката не е нелоялна и не е валидна само за Варна. Ако беше нелоялна нямаше как да съществува и това е просто хитър начин за привличане на клиенти. Не че защитавам пазарното поведение на Техномаркет, но проблема по-скоро идва от хората, които са склонни да се поблазнят от ниските цени. Ниските цени са доста завладяващи и реално всеки човек трябва да се замисли каква може да е причината за ниските цени и дали това, което стои зад тях е в негов интерес.

    Възможно е да има хищническо ценообразуване за което се говореше много миналата седмица, но в крайна сметка в основата да съществуват такива практики стои мисленето на хората, които пазаруват в такива магазини и по-скоро тези които следят промоциите и чакат да изпаднат отнякъде ниски цени. В ниските цени винаги има някакъв компромис и човек трябва да има нагласата, че ще трябва да направи този компромис дори и да не знае какъв е той. Понякога този компромис може да изглежда неприемлив, но все пак решението го взима този който купува, а не този който продава.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #5

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Напълно вярно. Абсолютно съм съгласен. Под "нелоялна практика" визирам нелоялна към клиента, а не към останалите търговци. Поради тази причина не подавам оплакване никъде - просто споделям, за да знаят хората. Колкото си по-информиран, толкова по-правилно решение вземаш.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Техномаркет от край време набутват залежали стоки или мостри. Каквото и да поискаш винаги е останало само това, което е изложено! Къде мислите отиват всички мостри от щендерите? Да не би да ги даряват на домове за деца? Това особено важи за поръчка през интернет! След това при доставка долу (защото не искат да качат стоката до врата) карат клиента да се разпише, че стоката е ОК. Но стоката е запечатана и не се вижда. Повечето хора са наивни и разписват и до там! Как да правим. Отивате в магазина, избирате си модела, искате да ви извадят от склада вашия уред, снимате му серийния номер на него и на опаковката. Чак след това се съгласявате да го докарат те. Защото не всеки има бус за да си докара хладилник например. Когато го докарат, не разписвате нищо, докато не сте прегледали стоката основно и не сте сверили сниманите номера. Нищо, че ще нервничат, мрънкат ... Аз така ги карах да чакат 40 минути и накрая се оказа, че миялната има сериозен транспортен дефект. Много се зарадваха, когато трябваше да я върнат обратно!
    Asen Ikonomov одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Според мен са прави Никъде няма такова нещо, на намален продукт да се ползва отстъпка...
    Поне аз не съм видял... Много ще ми е интересно кои може да намали продукт от 1000 на 600 и да ти смъкне още 200 лв заради картата ти за отстъпка...

    В крайна сметка отстъпката е маркетингов трик, за да те накарат ако не да си го купиш, поне да отидеш там. А не търговеца да продава стоката си под себестойността и...

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #8

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Според мен са прави Никъде няма такова нещо, на намален продукт да се ползва отстъпка...
    Поне аз не съм видял... Много ще ми е интересно кои може да намали продукт от 1000 на 600 и да ти смъкне още 200 лв заради картата ти за отстъпка...

    В крайна сметка отстъпката е маркетингов трик, за да те накарат ако не да си го купиш, поне да отидеш там. А не търговеца да продава стоката си под себестойността и...
    Примерно в Javari си поръчах обувки намалени с над 60%, близо 70 и въпреки това когато пусках поръчката си въведох и кода за отстъпка от 25% и странно важеше, даже пробвах и да вкарам един код дето на всеки 40 паунда дава 10 отстъпка, ама не ставаше да се вкарат 2 кода, трябва да избираш Но и за това Амазон има оборот от 28 млрд, защото отстъпката си е отстъпка ( Javari е на Амазон )

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #9

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Хм, тук в Техномаркет в Ст.Загора много често ми се случва да имат само мострата на щанда...... Затова няколко пъти съм отказвал покупката, дори за коледа като купувах лаптоп, си бях харесал един в техномаркет, ама ми казаха, че е само мострата....Попитах от кои модели имат и запечатани и се оказа че тези модели не са много........ На устата ми беше да попитам:" Ами какъв бизнес ще правите, като нямате бройки, това все пак не е някой квартален магазин, а голяма (една от най-големите) верига за техника"....ама какво да се разправям с момчетата, те нямат никаква вина, просто правят каквото им кажат.......Лично от Технополис съм по-доволен......

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    @Eddy иманно за това говорим. Намалена стока няма право на други отстъпки.
    Не ми цитирай amazon и тн - там е друго.. ( амазон имат надценка от 200%, но това което искаш да си купиш го няма на друго място. Колкото и да намалят са на добра печалба .)

    Към автора
    Ако си държиш на отстъпката - купуваш го на етикетна цена без промо и си вземаш % отстъпка.
    Тия телевизори някои хора искат да им ги подарят , и пак ще мрънкат че били мострени.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Аз имам такива дистрибутори, стоката е намалена на доставна цена, вижда се и ми иска още 20%

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #12

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @Eddy иманно за това говорим. Намалена стока няма право на други отстъпки.
    Не ми цитирай amazon и тн - там е друго.. ( амазон имат надценка от 200%, но това което искаш да си купиш го няма на друго място. Колкото и да намалят са на добра печалба .)

    Към автора
    Ако си държиш на отстъпката - купуваш го на етикетна цена без промо и си вземаш % отстъпка.
    Тия телевизори някои хора искат да им ги подарят , и пак ще мрънкат че били мострени.
    Благодаря за мнението, но явно трябва да четете по-внимателно, М-р Техно. Първо - НЯМАШЕ ЕТИКЕТНА ЦЕНА. Етикетът си беше беличък, а не както нормално промоционалните - жълт. Така няма как да преценя кое е изгодно за мен - да си ползвам моята отстъпка или тяхната "промоция". Второ, съгласно условията на картата за отстъпка, ползвам 5 % при непромоционални стоки и 3 % при промоционални и НИКОГА не е споменат случай, че не ползвам отстъпка. А и както споделих, аз не се ядосах заради това, че не съм ползвал моята отстъпка. Не ми се стори редно това, че пускат "промоция" на телевизор, който нямат на склад и пробутват залежалите миналогодишни модели от всички магазини из България по този начин и то БЕЗ ДА ИНФОРМИРАТ ПОТРЕБИТЕЛЯ!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #13

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    В щатите лятото моя приятелка си взе от Виктория Сикрет разни неща...В сметаката имаше и един черен бански, който беше намален на 70 или 75%..не си спомням. На касата касиерката пита дали има карта за отстъпка...жент зад нея се обажда и дружелюбно предлага да даде собствената си карта с 30% отсъпка на приятелката ми. Касиерката приема. В крайна сметка...другите работи как да е, но банския излезе 0.01$. При видима реакция от наша страна, магазинерката се усмихва и казва: Don't ask! Така че...картите с отстъпка си важат, но не при нс. Въпрос на ренуме...на опит...и на икономика. В България още е рано.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #14

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    американците чак толкова ли са тъпи - на стока намалена със 70% и отстъпка с карта 30% да сумират 70+30% = 100% ? Не ми се вярва да са чак толкова зле.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:Нелоялна практика в Техномаркет Варна

    Ами не са!
    Клиента е останал доволен на излизане и от негова гледна точка е сключил супер изгодна сделка, от друга страна убеден съм хипермаркета и той е спечелил и не е останал без печалба.
    Въпроса е "Клиента/купувача ще се върне ли да пазарува/си харчи парите отново в този хипермаркет? А в Техномаркет ?

    Коя политика спрямо потребителя/купувача е печелившата???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голямо благодаря на Техномаркет - Варна
    От Chefo77 във форум Бял списък
    Отговори: 26
    Последно: 11-04-12, 22:31
  2. Техномаркет
    От qnkogundito във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-10-11, 23:35
  3. GPS навигация от Техномаркет
    От drecolli във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 4
    Последно: 09-12-10, 18:00
  4. Отговори: 1
    Последно: 15-12-06, 14:06
  5. Нелоялна конкиуренция ...
    От A--Viper във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 24-02-04, 08:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе