Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #1

    Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    На 1.01.12 след новогодишната вечер решихме с жена ми да си вземем малко наденичка и опечем на фурната с червено винце.
    Купихме от ПИКАДИЛИ МЛАДОСТ 1 кило прясна наденица за печене , първото нещо което ми направи впечатление бе че от 3 парченца наденица тавата се покри с мазнина поне 1 пръст че и повече.
    Хапнахме пийнахме , след 1 час и двамата с ужасни киселини и болки в стомаха както и гадене , вечерта не спахме стомасите ни бяха на топки станали , жената няколко пъти повръща , аз глътнах няколко хапа за киселини но до сутринта не мигнах също с болки в стомаха.
    Не ми се занимаваше да ходя на сутринта да им дам на шефовете на отделите да си хапнат от тая наденичка и да кажат как е , както и да е внимавайте с щанда за меса кайма както и салатите , всичко се прави от развалящи се храни и консумативи.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    колега, проблемът не е в Пикадили, а в стоките

    1 кг свинско в най-изгодния случай е да речем 6-7 лева
    1 кг телешко в най-изгодния случай е около 10 лева

    за кайма 70:30 това означава 8 лева ако си я направиш сам, кажи го по-скоро 9-10

    при наденичка за 4-5 лева за килограм трябва ли да гадая какво има в нея

    вече не мога да кажа от колко години избягвам всичко, което е в смлян, пастиран и какъвто и да било вид, непозволяващ да се разграничат съставките

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    Най-лошото, е че няма пряка зависимост между цена и качество. Казано с други думи, не винаги плащайки повече, получаваш повече (по-добро качество). Относно темата, бих ви предложил да гледате филма "Много мяса из ничего" от поредицата "Среда обитания" на ОРТ (има го по руските тракери). Въпреки, че филма е правен за ***** съм сигурен, че в Чалгария нещата не са по различни.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    50
    #4

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    Една моя позната работи известно време в Пикадили Парк. Специално фрешовете се правят от изгниващи плодове. Това е по нареждане на шефовете. Каквото ти кажат това правиш - иначе аут. Лично ми разправя веднъж как изстискала въпросните портокали и след няколко минути тунингована красавица си взела едно шишенце....мамма миа. Това не е само на щанд Плодове и Зеленчуци.
    Оттогава избягвам да пазарувам и аз като колегата въпросни неясни храни....
    Внимавайте, колкото и привлекателно и сигурно да ви изглежда дадено място...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    В Пикадили не се съхраняват добре стоките. Винги гледайте термеметъра на хладилника какво показва и дали работи въздушната завеса. Ако завесатат е повредена пак част от витрината е тапла. Това го има в Пикадили. Няма кой да следи за тези неща или ако има не си върши работата. Нещата преди години бяхам малко по-добре, но сега има голяма конкуренция. Всички пазаруват от големите хипермаркети, а от Пикадили-то винаги е празно.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    ... Имах позната, която работеше там и напусна само, защото не можа да преглътне какво и как се продава на хората. Ще ви спестя подробности, но е шокиращо!

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    Защо си мислите, че е само в "Пикадили" ? Склонен съм да вярвам , че е във всички по-големи вериги супер/хипер/мега маркети.

  10. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #8

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    Това е сравнително пресен подобен случаи
    166 кг развалено месо откриха в супермаркет "Европа" - гр. Своге

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    точно поради тази причина пазарувайте от кварталния магазин,защото собственика не би си позволил загуба дори и на един клиент(поне аз ,като собственик на зарзаватчийница).

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    каде са тиа от БТВ -"репортери под прикритие" ??
    Що не се занимават с големите вериги магазини, а се занимават с кокошкарски сензации!

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    50
    #11

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    Съмнява ме, че изобщо пък в кварталната бакалия има някаква хигиена. Всички знаем как там шанса да ти пренесат нещо е още по-голям...
    Например продавачката е пушила, идва и ти дава сирене и ти го завива в хартия, на която по-рано е писала или е поставяла пари....Или пък е ходила до тоалетната..а сега си представете продавач...
    Трябва да се пазим, ама в тая пуста страна...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #12

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    А в магазините от ника ти как подбират персонал - да не пуши и да не се облекчава в работно време ли?

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    50
    #13

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ


  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #14

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    имам едно приятелче в един от по-големите заводи - та ми вика : избирай по-мазничко само сланината няма за сега как да се нареди.
    после ми обясни и как се процедирало при целите парчета месо, а за каймицата ...
    тааа по-мазничко колеги, иначе от село.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #15

    Re:Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ

    Не че няма кусури Пикадили, но всички те присъстват и в другите магазини...
    Аз лично харесвам веригата, а за конкретния случай... проблемът наистина е в наденичките, които няма как да са от месо и да струват по-малко от месо.
    За фрешове от загниващи плодове... в нас също не подбирам 1-во качество плодове и зеленчуци за сок - мятам всичко в машината...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за уред за вакуумиране на храна?
    От ROBOTA във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-14, 05:05
  2. Внимавайте с Виваком !!!!!
    От daudebardia във форум Черен списък
    Отговори: 291
    Последно: 02-12-13, 18:22
  3. Внимавайте във Варна !!!
    От izwerga във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-08, 17:27
  4. Откъде пазарувате?
    От Araiz във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 02-04-08, 19:02
  5. Промоция на Marlboro в Пикадили
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-07, 13:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе