Страница 8 от 20 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 292
Like Tree2Одобрявам

Внимавайте с Виваком !!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #106

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Това което правят по телефона е предложение за сключване на договор с конкретни параметри на договора.С други думи "оферта" на народен език и езика на бизнес практиките действащи на запад повече от 200-250 години...


    Отделно в разговора по телефона изрично казах, че искам да се запозаня с писмения текст на договора и едва тогава ще го подпиша, тоест считам за сключен.Беше ми отговорено, че курирера ще изчака колкото е необходимо.отделно ме попитаха дали искам да е за 1 или две години срок.Едва ли ако някой се "бъзика" ще ти дава възможност да избираш-просто ще ти набута двугодишния договор...

    В ЗЗД има един раздел и една конкретна разпредба относима към тези случаи :" Чл. 16. (Ал. 1 изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Когато предложението включва общи условия, приемането е действително, ако съдържа писмено потвърждение на общите условия.

    При несъответствие между вписани уговорки и уговорки в общите условия имат сила първите, макар и вторите да не са заличени.

    При договори с продължително изпълнение изменяването или заменяването на общите условия има сила за насрещната страна по заварен договор само ако й е било съобщено и ако тя не е заявила в дадения й писмено достатъчен срок, че го отхвърля.
    " и ако не си в час ще се бъзикат и ще те "доят" както си искат.Ако си в час никой няма да си позволи едностранни своеволия.

    Та в кратце-на етапа "писмено потвърждение на общите условия" съм, тъй като всички договори на операторите освен индивидуални включват и общи условия в сила за всички техни съконтрагенти/клиенти ...

    А в ЗЗП има и един чл.55 ...

    Тъй като моят договор е сключен при индивидуални уговорки следва таксата да бъде записана...ако не "много им здраве..."

    Няма как да ги няма страните по договора, тогава под чие име ще си положиш подписа??/Под нечие чуждо ли

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #107

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    На моите договори пише, че се съгласявам с Общите условия, които мога да прочета на сайта им или нещо такова, но ги нямам разпечатани. Самите условия ги няма в договорите. Правени са преди около две години. Може вече да са сменили тактиката, не знам.
    ПП жена ми ползва callyou на виваком. 100 минути към всички оператори за 10 лв. Предплатени, без никакви договори. Ползва го като втори телефон само за набиране.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #108

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Ама вие сте интересни хора -или си прочетете в сайта им или ги поискайте тези общи условия в писмен вид в някой от офисите им.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #109

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ама вие сте интересни хора -или си прочетете в сайта им или ги поискайте тези общи условия в писмен вид в някой от офисите им.
    Честно да ти кажа, мисля, че вече си сключил договора и вече си се набутал Това го казвам от достата си общуване по различни поводи с виваком...
    И грешиш. Не е оферта. Точно договор от растояние си е, и "поодписът" му е твоето да, което се записва. Всъщност после куриера не ти носи никакъв договор а някакви общи условия, на договора които си сключил.(от разстояние)
    А общо взето хватката е да ти вземат ДА-то.
    питат те – Желаете ли да сключите договор от растояние за срок от 2 години, за мобилен интернет със скорост 12 мегабита?
    казваш - ДА
    и после вече могат а дадат стоп на записа... съгласил си се. А иначе с оператора може да обсъдите и резултатите от мачовете довечера, ако искаш...

    П.С. Между другото един пресен пример от преди 2 месеца.
    Обажадт се на жената с предложение да преподпише за 2 години на което е казала ДА. Като ми спомена и казах ако не искаш да си вързана още 2 години, обади се и им кажи, че се отказваш от този договор. Тя нещо се замота и не се обади, вика като доиде договора няма да поспиша и толкова (като тебе).
    Дойде куриера след една седмица, казах му да си върви по пътя, че, нищо няма да подписвам и, че отказвам пратката(договора). На другия месец, жената като отиде да плаща, разбра, че е с нов договор за 2 години

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #110

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Честно да ти кажа, мисля, че вече си сключил договора и вече си се набутал Това го казвам от достата си общуване по различни поводи с виваком...
    И грешиш. Не е оферта. Точно договор от растояние си е, и "поодписът" му е твоето да, което се записва. Всъщност после куриера не ти носи никакъв договор а някакви общи условия, на договора които си сключил.(от разстояние)
    А общо взето хватката е да ти вземат ДА-то.
    питат те – Желаете ли да сключите договор от растояние за срок от 2 години, за мобилен интернет със скорост 12 мегабита?
    казваш - ДА
    и после вече могат а дадат стоп на записа... съгласил си се. А иначе с оператора може да обсъдите и резултатите от мачовете довечера, ако искаш...

    П.С. Между другото един пресен пример от преди 2 месеца.
    Обажадт се на жената с предложение да преподпише за 2 години на което е казала ДА. Като ми спомена и казах ако не искаш да си вързана още 2 години, обади се и им кажи, че се отказваш от този договор. Тя нещо се замота и не се обади, вика като доиде договора няма да поспиша и толкова (като тебе).
    Дойде куриера след една седмица, казах му да си върви по пътя, че, нищо няма да подписвам и, че отказвам пратката(договора). На другия месец, жената като отиде да плаща, разбра, че е с нов договор за 2 години
    Такъв "договор от разстояние" не може да издържи даже и в районен български съд! Записа не е доказателство пред българския съд освен ако не е направен със СРС по надлежния ред. А съвсем да си вържеш гащите, ако те гони параноята, едно нотариално заверено уведомление, че договор номер еди кой си не е подписван от теб и е недействителен решава въпроса окончателно. После само се придържаш към клаузите на действителния подписан договор.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #111

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Такъв "договор от разстояние" не може да издържи даже и в районен български съд! Записа не е доказателство пред българския съд освен ако не е направен със СРС по надлежния ред. А съвсем да си вържеш гащите, ако те гони параноята, едно нотариално заверено уведомление, че договор номер еди кой си не е подписван от теб и е недействителен решава въпроса окончателно. После само се придържаш към клаузите на действителния подписан договор.
    Принципно е така. Ама тя вивакомската работа е толкова мътна, че... Първо склучваш договор, те ти пращат фактури, и ако не плащаш ти пращат тези за събиране на задълженията... Съда изобщо го няма в сценария (защо ли...)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #112

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    те затова като ми изтече договора август месец ще се махна от тях и ще се върна на местната кабеларка. Предплащаш и ползваш нета. Не плащаш- няма нет. Няма договори, няма ядове. И като имаш проблеми звъниш и говориш с човек, който ще ти свърши работа, а не да те прехвърлят от телефон на телефон и два часа да им слушаш музиката А и щях да забравя - не се налага да плащам за телефонен пост, който иначе не ми трябва.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #113

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Принципно е така. Ама тя вивакомската работа е толкова мътна, че... Първо склучваш договор, те ти пращат фактури, и ако не плащаш ти пращат тези за събиране на задълженията... Съда изобщо го няма в сценария (защо ли...)
    Защото колекторските фирми получават % от събраната сума. А за да се издаде изпълнителен лист е нужно да се внесат такси, посещение на юрист (нает или собствен), както и други разходи, съдия изпълнител, а на края може да се окаже, че не могат да съберат нищо.
    Всъщност съдът се явява последна инстанция в процеса на събиране на просрочени задължения.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #114

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    Защото колекторските фирми получават % от събраната сума. А за да се издаде изпълнителен лист е нужно да се внесат такси, посещение на юрист (нает или собствен), както и други разходи, съдия изпълнител, а на края може да се окаже, че не могат да съберат нищо.
    Всъщност съдът се явява последна инстанция в процеса на събиране на просрочени задължения.
    Тия фирми за събиране на вземания са само плашила, които нямат реални права без изпълнителен лист. Освен да ти звънят по телефона и да ти пратят някой SMS или писмо какво друго ще направят?

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #115

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    @justify Ще ми е много интересно развитието на случая, така че молбата ми е да споделиш след време. Виждам, че си много убеден в правотата си, но ми се струва, че просто разсъждаваш логически, а не винаги логиката и законът се припокриват
    Защото според мен glowndark е прав:
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Честно да ти кажа, мисля, че вече си сключил договора и вече си се набутал Това го казвам от достата си общуване по различни поводи с виваком...
    И грешиш. Не е оферта. Точно договор от растояние си е, и "поодписът" му е твоето да, което се записва. Всъщност после куриера не ти носи никакъв договор а някакви общи условия, на договора които си сключил.(от разстояние)
    Според теб не си сключил договор, но съм сигурен, че според тях си сключил. Не казвам, че те са правите, но вероятно ще трябва да доказваш правотата си в съда, от което едва ли ще си очарован. В повечето случаи разговорът по телефона е достатъчен за сключване на договора, макар да изглежда абсурдно. Затова си има и отделен раздел в ЗЗП. За съжаление този раздел е малко недомислен, защото е писан повече за стоки, отколкото за услуги, особено пък за услуги от разстояние. Примерно
    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Тъй като моят договор е сключен при индивидуални уговорки следва таксата да бъде записана...ако не "много им здраве..."
    Въобще не са така нещата, прочети пак този чл.55, ал.3, т.3 и ще видиш, че се отнася само за стоки. Едва ли е нужно да уточнявам, че в закона всяка дума и препинателен знак имат значение. Също така идеята на закона е, че понеже сделката е от разстояние, клиентът не може да се увери в качествата на стоката/услугата, която получава. Затова може да се откаже в рамките на 7 дни без обяснение и неустойки. И именно това е нещото, което ти носи куриера - параметрите на услугата. Не ти носи договор и не е нужно да се подписваш на договор. Носи ти необходимото изискване по чл.54, нищо друго.
    Има и един сериозен пропуск в закона, кото се ползва с успех от Виваком - чл.55, ал.2. Кога клиентът започва да ползва услугата по новия си договор? Естествено, никой не му се обажда да му каже "Добър ден, от днес Ви е включена услугата XXX". Примерно на 1-ви клиентът предоговаря договор за една година, преди да е изтекъл стария му договор. На 4-ти куриер му носи бонуса "безплатен" телефон и параметрите на услугата. Ако клиентът междувременно е размислил, и на 3-ти се е обадил на 123 да откаже услугата - не става, учтиво ще приемат обаждането му и още по-учтиво ще го отсвирят след това - обаждането не се взема под внимание, защото новата услуга не е активирана. А клиентът си мисли, че се е отказал. Ако се обади да се откаже от услугата след 8-ми получава отговор: "Съжалявам, нищо не може да се направи, изтекъл е 7-дневния срок"
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Такъв "договор от разстояние" не може да издържи даже и в районен български съд! Записа не е доказателство пред българския съд освен ако не е направен със СРС по надлежния ред.
    Договорът си е напълно изряден и няма проблем да издържи в който и да е съд. Да, записът няма да се вземе под внимание, за това си прав. Но от тук нататък става моята дума срещу неговата, и всичко зависи от адвокати, свидетели и т.н., така че какъв ще е изхода на делото никой не може да каже.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #116

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Ще поживеем ще видим.

    etg нe си наясно с разпоредбата на чл.55 от ЗЗП.Прочети я внимателно отново без да бързаш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #117

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    ..... Да, записът няма да се вземе под внимание, за това си прав. Но от тук нататък става моята дума срещу неговата, и всичко зависи от адвокати, свидетели и т.н., така че какъв ще е изхода на делото никой не може да каже.
    А с какво ще докаже, че мое съгласие има въобще? Носи ми куриера някаква бумага, аз се разписвам само че съм я получил. Прочитам я и я връщам пак с обратна разписка, че такава услуга не съм искал и не съм поръчвал и не мисля да я ползвам. Някой е злоупотребил с телефонния ми номер. И за да съм абсолютно сигурен че няма да има в съда "дума срещу дума" - нотариално заверен отказ.
    Нека мислим разумно - търговското право не е като наказателното, те те обвиняват, а ти доказваш, че не си камила. Тук нещата са обратни - за да предяви някакъв иск, трябва да докаже в съда правата си за него. Иначе само дума в дело не влиза, не можеш да си я сложиш в папка.

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #118

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    @justify Какво по-точно имаш предвид? Възможно е, има даже неща в закона, които нищо не ми говорят.
    @Lupus Не казвам, че те ще спечелят делото, а че изходът му е неясен, и не може да разчиташ, че ти ще го спечелиш.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #119

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Така -планът ми е MegaBiz 250 и е за 12.80 без ДДС .
    Или поне така ми беше обяснено, но от 2006 година април досега съм тяхен клинет и нямам никакви оплаквания, така че едва ли ще се бъзикат.


  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #120

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    .......
    @Lupus Не казвам, че те ще спечелят делото, а че изходът му е неясен, и не може да разчиташ, че ти ще го спечелиш.
    И аз не казвам, че ще го спечеля, защото те просто нямат на какво основание да го заведат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 20 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 13:10
  2. Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ
    От dragomir7708 във форум Черен списък
    Отговори: 24
    Последно: 08-01-12, 20:00
  3. ВНИМАВАЙТЕ!!! PayPal крадци на пароли.
    От Vandal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 22-05-10, 12:58
  4. Внимавайте във Варна !!!
    От izwerga във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-08, 16:27
  5. Внимавайте какво теглите от Windows Update
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 03-02-03, 13:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе