Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree4Одобрявам
  • 3 Post By justify
  • 1 Post By tony34al

За пред социалните българинът се води "КЛИЕНТ", а се държат с него като с ПАРЦАЛ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    За пред социалните българинът се води "КЛИЕНТ", а се държат с него като с ПАРЦАЛ

    Тъкмо се връщам от социалните, където за първи път подавах декларация за детски. В чакалнята имаше безброй налепени съобщения, започващи с "Уважаеми клиенти, ..." Ще пропусна мизерията в чакалнята и опашките. Само най -издръжливите на студ и разполагащи със свободно време и огромно търпение майки и татковци бяха удостоени с честта да бъдат обслужени. Ще пропусна и шантавото работно време: всички "стаи" работят от 9.00 до 12.00, от там нататък до 17.00 се отварят "дежурни стаи", на кратко - до обяд се работи, след това е уво.

    Петък миналата седмица ме върнаха за липсваща хартия от бумащината и ми казаха понеделник да подам пак нещата с петъчна дата, която е крайната за месеца. Та днес давам си листите и :

    - Ама защо датата е от миналия петък?

    - Ами -взех да пелтеча- ваша колежка ми каза, че може..

    -Еейййй да не изтървете 35лв! Ами тогава тя да ви приеме молбата! Защо не сте попълнили това и това поле? НАЛИ СТЕ ФИРМАДЖИЯ, КОЙ ВИ ОПРАВЯ СМЕТКИТЕ.Ама вие и справка нямате!
    - Справка? От къде?, питам виновно
    - ОТ НАС! Оффф, при което лелката трябваше да се премести на другото бюро на компютъра, за да ми изкара справка. Успя да ми вмени вина, че трябва да ми издава справка, която по принцип трябва да ми издаде ?!?!? Между временно си протичаше успореден разговор, да не кажа основен, между двете служителки от стаята, на ниво "баби от блока". Едната се изряза "Ми да запразняваме бе, Петрова!"
    А днес е първи ден от работната седмица, първи работен ден от месеца..
    - Офф, айде бе господине, объркали сте тук доходите. Попълнете декларацията наново отвън.... Защо не сте сметнали общия и средномесечния доход? Вие не можете ли да смятате?
    - Наум ли или да си нося елка от вкъщи ?, взех да губя търпение и задръжки аз.
    - Ми да! В данъчното как си попълвате декларациите! Там никой не си играе, връщат ви на секундата! Моята работа е само да ви приема декларацията!

    Та така.. Сигурно много хора знаят за какво говоря и затова и си пропускат тези главоболия.
    След тази случка ми се появи една мечта - държавата да не мисли за мен, но и да не ме задължава да допринасям за благоденствието й. Ако остана без работа - да не ми изплаща обезщетение, ако се разболея - да заплащам за лечението изцяло, да не ме пази полиция /те и без друго не го правят/, да си цакам за даскалото на лапето и т.н. А как ще пазя здравето и сигурността си, от къде ще намеря пари ако ми се наложи - дали ще спестявам, дали ще вземам кредити, нека това да бъде мой проблем. А така какво става - цакаш като попец всеки месец данъци и осигуровки и ако случайно решиш да се възползваш от някоя социална услуга ти се налага да проявиш голяма воля, както и да разполагаш с време. Ако пък кажеш "Еб@ го, няма да се занимавам", получаваш моралното успокоение, че си дарил за изхранването и размножаването на многодетните семейства.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 05-12-13 в 13:27.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: За пред социалните българинът се води "КЛИЕНТ", а се държат с него като с ПАРЦАЛ

    Калчев1 без никаква ирония или какъвто и да е подтекст ,мога да кажа, че в момента всичко в държавата България, зависи изцяло от Човекът -партия за когото ти гласува да ти реши проблемите- икономически, социални, етнически, демографски и такак нататък, а именно ВОЛЕН СИДЕРОВ ...

    Потърси помощта му, стига е ходил до Брюксел да се напива като свиян и замеря сервитьори и бармани с капачки от изпити бутилки уискита, или да лети до, Берлин да прави скандали в "Луфтханза", да лети до Будапеща, Украйна или Сирия да си чеше ...

    Да вземе да свърши малко полезна работа за тези които са го избрали и вкарали в парламента-неговият електорат, стига си е чесал .!. ...

    П.П. Наистина нямам никаква ирония или подтекст, просто така считам, че трябва да е и да се търси помощ и сметка от политиците, а не да се опалкваме немили-недраги един на друг по форумите ...
    estqwerty, sclera_bg и Shmi харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #3

    Отговор: За пред социалните българинът се води "КЛИЕНТ", а се държат с него като с ПАРЦАЛ

    за социалните ти не си клиент ,а пациент

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Отговор: За пред социалните българинът се води "КЛИЕНТ", а се държат с него като с ПАРЦАЛ

    Ех, не забрави за кой съм се подлъгал да гласувам. За политическия мъртвец - (добро или) нищо.
    Хората в Софето се опитват доста дълго и настоятелно да търсят сметка от управляващите, а ефект?
    Защо в поне една държавна институция не се намери някой директор, който да е маниак на тема контрол и да накара хората си да побачкат, ей така, да си му е кеф на него, че е съумял да накара нещо да заработи. То не е полиция, не е КЗП, не са социалните, не е БАБХ, нито друга държавна служба, която да не боксува на едно място.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: За пред социалните българинът се води "КЛИЕНТ", а се държат с него като с ПАРЦАЛ

    Преди да накара хората си да бачкат както трябва, трябва да им плаща повечко от 400лв, да им купува хартия и тонер, а не те да си събират от собствени пари за консумативи, да им пуска отопление по малко повече от 2ч, на ден, да им плаща допълнително за доста часове работа извън раб. време и т.н. и т.н.
    Shmi одобрява това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: За пред социалните българинът се води "КЛИЕНТ", а се държат с него като с ПАРЦАЛ

    tony34al, абсолютно съгласен.... само че...

    само че какво върши държавната администрация, че да заслужи високи заплати, освен да мсти листи от едно бюро на друго
    какво друго върши, освен да тежи на гърба на и да ограбва бизнеса и редовия гражданин
    какво друго върши, освен да защитава интереса на грабителски настроената върхушка...

    не са ни виновни администраторите, защото и те са хора като нас, и те страдат от същата липса на работеща икономика, която да генерира заплатите им

    за n-ти път ще повторя - войната срещу средната класа и дребния предприемач е довела до отказа на инициативния беден умник да търси развитие за себе си, а не аз някой друг

    много съм съгласен с теб, но само на ниво "обикновен човек", но търсенето на отговорните лица трябва да е много по-нагоре

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  2. Отговори: 3
    Последно: 06-02-11, 17:43
  3. Скопие: "Пиринска мома го води Бразил"
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 10-12-10, 17:42
  4. Отговори: 0
    Последно: 15-08-07, 18:13
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе