Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 292
Like Tree2Одобрявам

Внимавайте с Виваком !!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #1

    Внимавайте с Виваком !!!!!

    Да разкажа една случка с Виваком която тотално срина и малкото доверие което имах с мобилните оператори в БГ. Купувам си миналата година телефон от Виваком, който ми хареса и вървеше с план с договор който вървеше с него.Така цената на телефона беше почти 3 пъти по-евтин отколкото без абонаментния план.Такса 12 лв на месец за 1 година.Викам си "Добре 12 месеца по 12 лв.=144 лв" което си беше супер изгодно. И така, взех го аз, СИМ-картата дето ми я дадоха я прибрах с документите както си е запечатана и забравих за нея.Плащах си аз по 12 лв. месечната такса и така 6-7 месеца, докато един прекрасен ден ми идва една фактура в пощата за 57 лв..... и това е седмица след последното плащане на таксата......Просто във фактурата пише: разговори- 0.00 лв, други услуги-0.00 лв, абонаментна такса-12.00 лв.....и т.н. и т. н. всичко нули и отдолу общо дължима сума:57.00 лв.
    Викам си:" Тука има някаква грешка" грабвам фактурата, касовите бонове от всички плащания (които добросъвестно си пазя) и в офиса им.Там едно девойче ме посрещна с усмивка и разказвам случката, показвам и документите а тя рови из компютъра, рови и не можа да ми даде смислен отговор, само вдига раменете и ми вика:"Ами обадете се на оператор и ги питайте" ама аз не искам да си активирам картата, щото ако и говоря по нея, не знам какви сметки ще ми дойдат..........Викам си няма да плащам, имам доказателства, че не съм говорил (запечатана и неактивирана сим карта) имам касови бонове от всички плащания до момента......Да ама НЕ... След около месец и половина ми се обаждат от някаква фирма за събиране на дългове и любезно ми казват, че ако не издължа тази сума към виваком, ще ме дадат на съд......а както знаете, законите в БГ са така направени, че обикновения добросъвестен гражданин винаги е нае..ният!......И кво да правя, преглътнах ги тези пари, отидох в офиса на Виваком и ги платих......
    Това ми беше първият и последен път, когато подписвам договор с мобилен оператор, досега винаги съм бил с предплатени карти и така ще бъде занапред.Аз все пак ги хванах, щото не съм говорил с тази карта, ами представете си всички други хора които говорят и дават пари на вятъра.......

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    И защо си я платил? Не виждам кой съд би ме осъдил за такава фактура, където всичко е 0.00, а накрая някаква сума.
    Я я качи тук да се посмеем.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #3

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Боже, колко мъка има на този свят Боже!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #4

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Абе в тях е ножа, в тях е и хляба.....Кой ги знае какви "магии" могат да направят и пак ще ме надупят....Най смешното беше като отидох да си прекратявам договора, и момичето ме пита "Ама защо ще го прекратявате, не сте ли доволни от нашите услуги?" за малко да прихна да се смея....Представете си как се надписват сметките на други абонати с повече разговори например.......Ама това не е само във Виваком, със сигурност същите неща стават и при другите оператори.....Като отидеш да се разправяш в магазините и офисите им никой не може да ти обясни за какво аджеба плащаш в крайна сметка.......Ако успея да си намеря фактурата задължително ще я снимам и ще я кача тук.......

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #5

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Странен човек си. Как ще платиш нещо дето и те не могат да ти обяснят как се е формирало. Защо не звънна на оператор както са те посъветвали? Стават грешки, обаче ти като цяло не ми звучиш убедително.
    Първо пишеш

    грабвам фактурата, касовите бонове от всички плащания (които добросъвестно си пазя)
    а сега

    Ако успея да си намеря фактурата задължително ще я снимам и ще я кача тук.......
    .

    99% съм убеден че нищо няма да намериш и поместиш, защото всичко това до момента са общи приказки без никаква конкретика.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #6

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Странен човек си. Как ще платиш нещо дето и те не могат да ти обяснят как се е формирало. Защо не звънна на оператор както са те посъветвали? Стават грешки, обаче ти като цяло не ми звучиш убедително.
    Първо пишеш

    а сега
    .

    99% съм убеден че нищо няма да намериш и поместиш, защото всичко това до момента са общи приказки без никаква конкретика.
    Да, наистина е трудно да повярва човек, и аз не можах да повярвам в началото, ама........Това се случи миналата година, септември месец и не съм сигурен дали пазя фактурата все още защото договора изтече и го прекратих......Но ще се поразровя из къщи..........Мои приятели са горяли по същия начин но с М-тел, но те са говорили и е трудно да се хванат надписванията........

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #7

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Значи случило се било миналата година и ти просто от скука реши да го споделиш с нас 20 минути след полунощ. Просто реши да си излееш мъката :rolleyes:

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Ако тая история въобще е вярна, с пълна сила важи приказката на Бай ти Ганьо:
    "Имал бол пари, платил!"

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    абе човек като човек няма, така че всякакви реакции и постъпки са възможни, но важното е да уточним, че не е задължително да са логични

    аз лично винаги гледам с подозрение твърдения от рода "надписаха ми сметката". житейският ми опит е доказал, че както всеки иска да те прецака ( в това число и всяка фирма), през факта, че човек има мнооого слаба памет и често забравя задълженията си, та чак до "незначителния" факт, че се подписват неща, без да бъдат прочетени/разбрани

    без каквито и да било приложени документи - подписания договор най-вече, аз не бих нито се подигравал на човека, нито осъдил фирмата. отношенията ми с виваком са от времето на бтк, засягат стационарен телефон и никога не съм бил изненадан од сметката си, дори напротив. от сметката ми миналия месец бяха приспаднати 5 лева заради проблемите, които имаха с адсл-а си за ЕДИН ден по-миналия месец. 5 лева са равностойността на цената на услугата за 1 СЕДМИЦА, не 1 ден

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #10

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Не е така, дали имаш пари или не. Моя случай е още по фрапиращ но май и аз ще трябва да платя. на 15дек.в 24ч. се активира теглене на данни и на 31 декември в 24ч. се деактевира на телефона на детето - обикновенна нокия с фенерче. През тоя период телефона е изключван поне 5 пъти а тегленето не е спирало. В крайна сметка сумата е 350 лв за данни. На жалбата ми бе отговорено , че това е използвана услуга и трябва да си платя. Най- лошото е , че телефона е фирмен и е в група с още 5 телефона и ме заплашват със запор на сметки.

    още несъм платил и чакам да видя кво ще стане, най-много да ми излезе двойно заради фирмите им за събиране на задължения а после ще се съдим.

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #11

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Така , не разбрахме от автора тия 12 лева които е внасял , във тях влиза ли абонамента за сим картата или си е рекъл - абе аз няма да я активирам и ще си плащам само телефончето . Прочел ли е хубаво договорчето за какво става въпрос аджеба ? дали таксата на картата е с по малка цена само първите три месеца ? Така евтини телефони не се раздават от който и да е мобилен без някаква уловка
    Аз преди време взех телефон на изплащане с подновяване на договора , апарата за 24 месеца ми излизаше по 8 лв , от моя глупост внесох 40 лв за да ми намалее месечната вноска и от тук почнаха проблемите с скапаната им система Около 5/6 месеца не ми удържаха пари за апарата - викам си тия ги преебах - забравиха го но в един момент се сетиха и ми надчислиха на куп всичко

    Така че тук има нещо от автора недогледано и ако си е пуснал една жалба във офиса а не да кара служителката да му разяснява , която работата и е да набира абонати , то те са щели да му обяснят за какво са тия пари , а и щом ги е платил , значи се е досетил
    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    В крайна сметка сумата е 350 лв за данни.
    Ало , намали сумата - Вие лимит нямате ли ?
    Два пъти се разправям с оператор да ми спре достъпа до интернет на карта която е ползва тъщата / на 80 години е / че виждам че има точно по 3,33лв. без ддс WAP услуги , докато ми каза оператора че това не е достъп до интернет а било прехвърляне на пари на предплатена карта и след мое разследване установих че е давала телефона на циганин да го оправя нещо и мангала е използвал момента да си прехвърли някой лев

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    /offtopic

    "около 5/6 месеца" = 25 дена

    виж, "около 5-6 месеца" е друго нещо

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Виваком са поредните болуци. С очите си видях следната случка. Спира бус на мегдана на едно село и започват да рекламират безплатни телефони. Разбира се бабите са наивни и се нареждат. Ето ти баба телефон само се подпиши тука, ето и на теб. За финал цяло село с договори за две години. Е това е бизнеса в България. Аз поне не го разбирам така! Да не говоря на фирмените телефони колко ядове ми направиха, че една от служителките едвам не я оскубах цялата. Имам и разписан документ от тях, че не искам да ми досаждат по телефона и пак се обаджат, супер арогантни и нахални!

  17. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #14

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Виваком са поредните болуци. С очите си видях следната случка. Спира бус на мегдана на едно село и започват да рекламират безплатни телефони. Разбира се бабите са наивни и се нареждат. Ето ти баба телефон само се подпиши тука, ето и на теб. За финал цяло село с договори за две години. Е това е бизнеса в България. Аз поне не го разбирам така! Да не говоря на фирмените телефони колко ядове ми направиха, че една от служителките едвам не я оскубах цялата. Имам и разписан документ от тях, че не искам да ми досаждат по телефона и пак се обаджат, супер арогантни и нахални!
    Ало , да не си объркал буса , да е бил на Ментел или Глобул - те бабите отдавна на село си имат на БТК телефони - бъркаш са

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Re:Внимавайте с Виваком !!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Ало , да не си объркал буса , да е бил на Ментел или Глобул - те бабите отдавна на село си имат на БТК телефони - бъркаш са
    Не не го е объркал. Точно за ВИВАКОМ става дума. Виждал съм с очите си такова организирано мероптиятие + безжични телефони или АДСЛ модем с антенка. Кои от каквото има нужда. Хвърляш един подпис(уж че си получил телефон) а всъщност се подписваш под договор за 2 години

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 14:10
  2. Внимавайте каква храна пазарувате от ПИКАДИЛИ
    От dragomir7708 във форум Черен списък
    Отговори: 24
    Последно: 08-01-12, 21:00
  3. ВНИМАВАЙТЕ!!! PayPal крадци на пароли.
    От Vandal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 22-05-10, 13:58
  4. Внимавайте във Варна !!!
    От izwerga във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-08, 17:27
  5. Внимавайте какво теглите от Windows Update
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 03-02-03, 14:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе