Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #1

    Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Вижте как изглежда котлон Gorenie и според сервиза това е нормано и тяхния отговор...прикачам отговора на официялния сервиз.
    за това каква е причината нагревателната плоча да не "засветява" в пълен кръг
    и да има незасветена част във формата на парче от торта , което е заводски изпълнено и не е техническа неизправност на уреда.
    Уреда не е за осветление.IMG_1569.jpgкотлон Gorenie.jpg

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #2

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Ами точно заради сервиза във Варна ,неси взех нито един техен уред.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Цитат Първоначално публикувано от lupeka Виж публикацията
    Вижте как изглежда котлон Gorenie и според сервиза това е нормано и тяхния отговор...прикачам отговора на официялния сервиз.
    за това каква е причината нагревателната плоча да не "засветява" в пълен кръг
    и да има незасветена част във формата на парче от торта , което е заводски изпълнено и не е техническа неизправност на уреда.
    Уреда не е за осветление.
    И какъв е отговора на сервиза? Дай копие от него!

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    отговора на сервизната фирма е " здр.г-н Димитров изпращам Ви техническа информация на прикачен файл и превод по долу
    за това каква е причината нагревателната плоча да не "засветява" в пълен кръг
    и да има незасветена част във формата на парче от торта , което е заводски изпълнено и не е техническа неизправност на уреда.
    Уреда не е за осветление и по инструкция при включен котлон трябва задължително
    да има съд за готвене за топло отдаване, защото иначе е възможно да доведе до повреда на уреда от не правилна експлоатация.

    Няма как да е бил пълен кръга на засветяване при закупуването на уреда , което Вие твърдите."

    и прикачени файлове с инструкции за експлоатация на уреда.проблема е там че една година аз и жена ми сме го ползвали и виждах, че няма неосветена част.А сега твърдят,че е заводски .ОК няма проблем.мен не ме притеснява да си закупя друг уред,но да знаят хората че този модел точно заводски си свети така.модел: GORENJE ECT 330 AC

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Има нещо, което ме озадачава в тази тема - какъв е нейния смисъл. Определено един котлон е направен за да нагрява това, което е върху него, а не да свети равномерно. Никъде не става дума дали котлона си върши работата като такъв! Ако той не грее или нагрява неравномерно, това може да е претенция за неизправност. Но светенето е страничен, без връзка с основното му предназначение ефект. В дадения преразказ на отговора на сервизната фирма има очевидни противоречия. Къде е обаче проблема - в документацията, в превода или в тяхното обяснение? Или в интерпретацията на собственика на котлона? Без да се видят оригиналите можем само да гадаем. Според мен котлона си работи нормално, а измененията са визуални,ако са настъпили в последствие - в керамиката или в нещо загоряло върху нея. Как беше котлона, когато го закупихте - в този вид или светеше нормално?
    Този пост е редактиран от Lupus; 04-10-12 в 14:30.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Хм, ок но как аз като потребител да преценя дали там където не свети нагрява със същата температура както там, където свети?
    Разстоянията са малки, повърхността навсякъде е гореща, аз лично също бих се притеснил ако част от реотана престане да "свети"!
    И ако съм си купил котлон светещ равномерно, това според мен означава, че по време на гаранционния срок както искате го възприемайте, но той трябва да продължи да свети равномерно!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хм, ок но как аз като потребител да преценя дали там където не свети нагрява със същата температура както там, където свети?
    Разстоянията са малки, повърхността навсякъде е гореща, аз лично също бих се притеснил ако част от реотана престане да "свети"!
    И ако съм си купил котлон светещ равномерно, това според мен означава, че по време на гаранционния срок ако както искате го възприемайте, но той трябва да продължи да свети равномерно!
    На теб от поста става ли ти ясно как е бил, когато е закупен? Светел ли е равномерно или не?
    Част от реотана не може да престане да свети (респективно да грее). Той или работи или е прекъснал. Керамиката е добър топлопроводник и съм убеден, че в нагряването няма неравномерности, ако реотана е навит правилно. Ако той е бил навит така фабрично, това се е видяло още при първоначалното пускане.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #8

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Аз лично не съм виждал керамичен котлон който да "свети" по този начин и според мен не е нормално. Технически във всички има "навита" нажежаема тръба (или както се нарича) с прекъсваща част, но толкова голямо и несиметрично парче никъде няма.

    Примерно: https://www.google.com/search?q=cera...AonNswbttICADQ

    Автора на темата - поработи върху словореда и правописа си. Ще бъдеш разбран по-лесно.
    Като съвет - може да пишеш на Contact page - Gorenje Group и да вземеш тяхното мнение.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    @koranto,
    Сега разгледах моя котлон, който също е Горенье. Прекъсване на външния кръг има (вижда се на снимките от линка ти), но на вътрешния то е малко и равномерно почти до последната витка. Малкия ми котлон преди година изгоря и се наложи да подменя нагревателната плоча. Самия нагревател не е тръба, а съпротивителен проводник с правоъгълно сечение, нагънат на меандър и положен в канал на изработена от огнеупорен материал плоча. Запазих плочата, ама сега не я намирам в къщи да я снимам и покажа как изглежда.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    На теб от поста става ли ти ясно как е бил, когато е закупен? Светел ли е равномерно или не?
    Базирайки се на това:
    Цитат Първоначално публикувано от lupeka Виж публикацията
    проблема е там че една година аз и жена ми сме го ползвали и виждах, че няма неосветена част.
    От написаното, да оставам с впечатление, че положението на реотана се е изменило по време на експлоатацията. - реотанът е ясно, че не може да се прекъсне. Но виж, разположението му може да се промени. Как... не ме питай Удар, сътресение, разширение на някакви държачи от топлина или други атмосферни условия - варианти стотици.

    А и да е било фабрично... това би следвало да спада в графата фабрични дефекти и също да подлежи на подмяна.
    Не мисля, че е толкова важно дали е фабричен или дефект вследствие на употреба, акцентът в случая трябва да се постави на това, че е дефект, независимо кога и от какво е възникнал.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Положението на реотана не може да се промени! В предишния пост обясних как е направена конструкцията. Това е някаква промяна (или замърсяване) на керамиката. Може да е вътрешно или външно. Ако изкопам старата плоча ще я снимам.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Аз видях какво си написал... Също ми идва наум, че огнеупорния материал, в който е прокопан канала може да наруши целостта си и реотана да се измести. И все пак имаме и мнението на автора на темата, че се е променил.
    Всъщност... ако наистина не може... проблемът е още по-голям.
    Аз разбирам, че всяка техника може да се поскапе докато я употребяваш. Но... разликата м/у добрата и посредствената е в качествения контрол. Просто подобна плоча не би следвало да бъде монтирана от никоя себеуважаваща се фирма.
    Проблемът за мен е видим, не разбирам защо го отричаш?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Аз видях какво си написал... Също ми идва наум, че огнеупорния материал, в който е прокопан канала може да наруши целостта си и реотана да се измести. И все пак имаме и мнението на автора на темата, че се е променил.
    Всъщност... ако наистина не може... проблемът е още по-голям.
    Аз разбирам, че всяка техника може да се поскапе докато я употребяваш. Но... разликата м/у добрата и посредствената е в качествения контрол. Просто подобна плоча не би следвало да бъде монтирана от никоя себеуважаваща се фирма.
    Проблемът за мен е видим, не разбирам защо го отричаш?
    Напротив, не го отричам, а искам да си го изясня. За мен тази плоча си е била такава "по рождение". Обяснявам си го така - огнеупорния материал е бил изронен (каналите са били разрушени) още при производството. Реотана е навит според каналите за да стои стегнат и е придобил този вид. Плочата е напълно годна за експлоатация, но няма естетичен вид. А ако това се е получило после - проблема не е в реотана!
    //Добавено
    Така е както ти казвам! Разгледай снимката само с тази плоча, но увеличена. Личи си, че реотана следва извивките на канала и това не е затъмняване на керамиката. Фабричен дефект на самата плоча, който не е отчетен като съществен от качествения контрол и плочата е монтирана. Което означава, че плочата си е светела така от купуването на печката.
    Което ме връща към първоначалния въпрос - "Какъв е смисъла от този пост след една година?"
    Този пост е редактиран от Lupus; 04-10-12 в 18:43.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Ем, не знам - дали наистина е напълно годна? В някаква част от повърхността не нагрява... това трябва да се отразява по някакъв начин на качеството на работа?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ем, не знам - дали наистина е напълно годна? В някаква част от повърхността не нагрява... това трябва да се отразява по някакъв начин на качеството на работа?
    Едва ли... Керамиката добре провежда топлината и за такава малка площ едва ли ще се получи температурна разлика. Много, много по малка от колкото от крив тиган или тенджера.
    И се връщам пак към същността на въпроса:
    Когато някой се появява с първи пост във форума, точно в този раздел и плюе по нещо, без да го доказва и когато го накараш да го докаже той увърта, ти вярваш ли му?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся читава фирма за сервиз на климатици в Плевен.
    От dudi4ek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 25-06-13, 01:36
  2. Отговори: 0
    Последно: 19-01-12, 08:39
  3. сервиз лаптоп варна ??
    От nikolin във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-11, 19:43
  4. Сервиз на Айнхел България
    От taralion във форум Друга битова техника
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-08, 13:00
  5. Сервиз за климатици LG във Варна
    От bright във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 04-01-08, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе