Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By person

За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    На 23 септември 2008 година беше представен смартфона HTC G1 Dream.
    Това е първият серийно произведен смартфон с Android операционна система. Само 6 години по-късно, операционната система е номер 1 сред мобилните предложения на пазара.
    Успехът е монументален - според данни за второто тримесечие на 2014, 85% от продадените умни телефони по света са били с Android... според мен вече можем да говорим за монопол на безплатната операционна система.
    Android е номер 1 не само при смартфоните. При таблетите дълго доминираше iOS, но през 2013-та година софтуерът на Google зае 62% от пазара и се изкачи на върха и при тези мобилни устройства.
    Android дължи успеха си на постоянното развитие и на безплатното си разпространение. С нетърпение очакваме новия Android L, който обещава много повече новости, отколкото която и да е друга версия, излизала досега.
    Източник: SetCombG новини
    htcg1.jpg

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Дано очакванията за L не се разминат с действителноста. Че те Гуугъл обожават бета тестерите си Иначе на всички фенове на зелените ...честито.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Аз лично съм доволен от развитието на средата.
    За 6 години постигнаха много, очаквам още повече от Android L, но е напълно възможно в първоначално пуснатата версия да има ръбчета за доизчистване.
    Интересно ми е и каква съвместимост ще има Android L с по-стари модели смартфони.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Андроид-а ще има съвместимост с по-слаб хардуер, но производителите няма да ъпгрейднат нищо старо ...вервай ми Като това най-много важи за корейските производители и най-малко за Моторола.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    е! Превзела света сега. Повечето дивайси, на която тя върти, са под всякаква критика. Ако има някаква скала и нулата е в средата, то поне 60 процента от дивайсите са на ниво -10. Демек ми звучи малко,стил бай Тошовите речи на времето - Другари и другари и тази година преизпълнихме общият план с 200%... Ама никой не се пита, ни най малко, при какви условия и какво крайно качество...

    И това, че е безплатна, пак не е баш толкова точно.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Ми евала, че върви и на дивайси дето са под "всякаква критика" - това е за хвален не е за оплакване понеже става въпрос тук не са устройства а за ОС-а Андроид!
    Аз съм доволен от Андроида!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Точно
    Евала на гоогле, че се хванаха да правят 'отворена платформа' работеща на стотици устроиства на различни производители... Защото можеха да си направят платформата да работи са само на техните устроиства(или на тези дето си купят лиценза) и тогава нямаше всички да разправят колко е тежък и лагав андроида.
    Защото сами по себе си и BSD и Линукс са си пушка..

    Относно хардуера. Ами то и при компютрите има и codagen и fortron но никои не вика като му изгори захранването - егати скапания уиндоус

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Е то ако я нямаше тая "безплатна" операционна система , нямаше да имат база данни с информация за всеки потребител и да прелдагат реклама селектирана специално за него ...а за Google Now няма какво да говорим Всичките са един дол дренки.

  11. Junior Member Аватара на person
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    50
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Е то ако я нямаше тая "безплатна" операционна система , нямаше да имат база данни с информация за всеки потребител и да прелдагат реклама селектирана специално за него ...а за Google Now няма какво да говорим Всичките са един дол дренки.
    И ти набутват разни програми, които НИКОГА няма да ги ползваш, а и с всяка по-горна версия се чудиш как да я изолираш.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    И постоянно изизат нови версии все по тежки и големи.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Естествено, нали трябва да се купуват следващите модели

  14.  
     
  15. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #12

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    А аз още не мога да си обясня как проби тази ОС. Не беше с качество. Брал съм гайлето и на eclair, и на froyo, а по това време андроид ВЕЧЕ беше голямата работа?! Допреди gingerbread всичко беше под всякаква критика... б@си юзърския ентусиазъм! И не мога да обясня всичко с някакъв мощен корпоративен натиск, то даже на microsoft и autodesk им трябваха десетилетия пиратствани продукти, докато станем напълно зависими от тях...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #13

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Как , как ? Еврейска му работа! Ами мозъчния вирус Сурат тефтер ?

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    Гуугъл много добре си оплетоха кошницата като бутаха безплатно "Андроид" навсякъде. И понеже е "безплатно" и "свободно" ....

  18. Junior Member Аватара на person
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    50
    #15

    Отговор: За 6 години, безплатната мобилна операционна система Android превзе света

    И понеже е уж безплатна задължават производителите да слагат абсолютно безполезни приложения в ОС.
    krasi977 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 29-07-14, 08:17
  2. Отговори: 4
    Последно: 28-06-08, 20:25
  3. M$ пуска нова операционна система
    От FearMe във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 19-03-08, 14:36
  4. Коя операционна система ползвате?
    От nocToRHHo 3JIo във форум Анкети
    Отговори: 38
    Последно: 29-01-07, 11:41
  5. Отговори: 3
    Последно: 06-03-05, 11:41

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе