Резултати от 1 до 12 от общо 12

Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1

    Angry Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Малко пред история.
    Седя си, ровя си из телефона и хоп изненада. Viber дръпнал снимки, от телефоните на хора от контакти и си ги качил на моя телефон. Някои бяха доста лични. Ядосах се много и изтрих всичко, и снимки, и папки, и Viber.
    Последва нова изненада. Сега, като искам да снимам, ми излиза надпис, че не може да намери камерата и след малко, че не намира път до галерия. И тъй като, не съм много на ясно с зеленото човече реших, че като върна фабричните настройки, всичко ще си дойде на място.
    И както се казва да ама не. Нямаше никакъв резултат. Примирих се. На сутринта, нова изненада. Мога да правя снимки. На другия ден пак изненада, не мога да правя.
    След месец някъде, реших да върна фабричната настройка, защото имах достъп до WI-FI...
    Ефекта беше никакъв. Активирах WI-FI и камерата отново заработи. Този ден имах планувано обиколка на един замък и разходка с кораб по реката. Снимах си с удоволствие из замъка, качих се на кораба и хоп пак изненада. Не може да прави снимки.
    Та сега на въпроса. Има ли оправяне това или не.
    Имам чувството че:
    някое приложение активира и спира телефона,
    Viber си отмъщава за намесата,
    или аз не ставам за нищо.
    При всички ли Viber копира снимките на хората и ги праща насам натам? Ако да, внимавайте какви снимки имате на телефона, че не всички като мен, ще ги изтрият.

    Забравих да кажа, че и да изтриете снимките, Viber след известно време пак ви ги качва. Ако някой знае начин, как да се ограничи достъпа до чужди снимки, моля нека сподели. Аз изтрих и не ползвам вече Viber само заради това.
    Този пост е редактиран от geozap; 23-10-14 в 20:07.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #2

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    И си забравил да кажеш какъв е телефона.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #3

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Според скромното ми мнение, проблема не е в марката и модела.
    Не съм забравил, не виждам смисъл да уточнявам това.
    А специално за jhoro, ами да ти кажа отпред е RAL 9011, гърба е RAL 7004....

    Коментари гледам че няма, ама поне тези дето разгледахте темата, погледнете какво има в папките на Viber...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Аз не мога да ти помогна по проблема, но в папките на вайбър на моят телефон наистина има снимки на хора от контактите ми, но това са единствено профилни снимки -повечето от фейсбук профили, но има и от други приложения. На мен вайбъра ми създава друг странен и досаден ефект, периодично наблъсква папката "Албум" със стотици емотикони.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Хъх, май аз съм щастливец ....нямам подобни грижи с вайбъра.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Супер профилни снимки фулл скриин . А какво ти пречат? Като гледам са по 40-50 Kb и приложението си ги е кеширано.
    В моя има снимки 20Mb. Ако тия снимки трябва да ви дърпаш всеки път като си отвориш ваибъра... Да не говорим ако си попаднал в ограничение и дърпаш с 128Кбпс...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Хъх, май аз съм щастливец ....нямам подобни грижи с вайбъра.
    И аз нямам - може би защото не съм го инсталирал даже

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    "1. If a contact that is saved in your device's contact list has Viber or has had Viber at some time in the past, their Viber user photo will be saved to your device. This happens even if you have never communicated with this contact via Viber.
    2. If you are part of a group conversation with users that are not saved in your contact list, their photos will also be saved to your device.
    3. If any of the contacts mentioned above changes their Viber user photo, it will be saved to your device, even if they change the photo back.

    For all of the reasons above, it is normal to see many photos in your Viber files, even if you do not recognize the photos or the people in them.

    If you are concerned that none of the above apply to the photos you are seeing, please delete the photos in question (or even all of the photos in the file) and monitor the file to see if they reappear. If they *do* reappear, you should check the groups you are active in to see if this is a user that is not saved in your device contact list. If they do not reappear, it is likely that they are old user photos."

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #9

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Благодаря на Tommorow за изчерпателния отговор. Аз стигнах до същите отговори, но по неприятен за мен начин.
    Не е зле, всеки който е решил да ползва Viber, да ги знае тези неща. Много е неприятно, когато отвориш телефона си, да видиш жената на някой контрагент по или хептен без прашки. А още по неприятно е, когато любопитното им 3 годишно дете отвори телефона ти и започне да вика тате тате виж мама гола. Ходи обяснявай, откъде имаш снимки на жена му по и без бельо.
    Не че не харесвам хубави голи тела, ама не обичам да обяснявам, че нямам представа как са се озовали в телефона ми, а и кой ли ще ти повярва...

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Които не вярва го прати да чете TOS на вайбър

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    Е защо във моя ваибер и на жената нямаме такива снимки много е странно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #12

    Отговор: Телефона ми не може да прави снимки!Но Viber може...

    И аз имам ядове с вайбера, не работи гласовата услуга, само мога съобщения да пиша и получавам. Нито чувам глас, нито другия ме чува, въобще не става конекция. Тела е e star X35, андрото 4.4.2, оператора вивател настройките са според самсунг мини - първия в колоната по инструкция на каката от 123. Използвам и двете гнезда за сим карти. Така е и на мобилен интернет и на wi-fi. Ако имате идея ще съм благодарен да я прочета!

    Преинсталирах го, сега пък не ми праща смс кода достъп.

    най-после след много мъки дойде смс кода, после вайбера се прави на луд не ми дава опция да въведа кода, преинстал му дадох много, збъги се гугле магазина, няма сваляне за инстал на вайбер, разместване симкарти по гнезда, сутринта отвори гогол хоремага, наново инстал/де даде опция за код и тръгна как си тр/ебе...
    Зверски трудно се пише в тоя прозорец, все едно клавиатурата ми е потрошена механично...
    Този пост е редактиран от Frezist; 09-11-14 в 13:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. GeForce и Radeon заедно - може, може :)
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-08, 12:17
  2. Не може да се
    От get във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 09-06-08, 13:07
  3. Може ли....
    От Planetka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 12
    Последно: 08-05-06, 09:24
  4. Не може да бъде ... или може...?!?
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-09-04, 14:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе