Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 105
Like Tree1Одобрявам

Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #16

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    идеята е следната - самите субтитри няма как да станат големи поне на тоя плеар и при тоя фърмуер досега
    затова от наличния мкв фаил и субтитри с помощта на програмчето multiavchd произвеждаш файлова структура на бру рей диск , записваш го на двд , пускаш и гледаш
    освен програмчето multiavchd, е необходимо да инсталираш java , и avisynth - multiavchd работи със тях и без да ги имаш налични не работи правилно
    трите програмчета ги инсталираш без да променаш никакви настроики

    [img width=800 height=537]http://media.snimka.bg/7729/021712385-big.jpg[/img]

    ето ги моите сетинги за субтитрите- просто наме така ми харесват

    после добавяш файлове и обърни внимание дали зарежда субтитрите за всеки фаил - ако имената на мкв и срт съвпадат няма проблем и после цъкаш на Старт

    [img width=800 height=527]http://media.snimka.bg/7729/021712436-big.jpg[/img]


    после се отваря прозорче от което да избереш формата - избери блу рей
    [img width=800 height=399]http://media.snimka.bg/7729/021712437-big.jpg[/img]

    после програмчето по време на работа изглежда така .
    [img width=800 height=527]http://media.snimka.bg/7729/021712435-big.jpg[/img]

    накрая ако всичко е точно - записваш така
    [img width=800 height=453]http://media.snimka.bg/7729/021712455-big.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #17

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти Chaser.

    Благодаря много за помоща , в общи линии вече влизам в час какво трябва да правя.Вече имам и външен хард, качих на него всичко което бях свалил и всичко върви.Наистина LG-BD560 ще се окаже добра машинка . И едно въпросче: Имаш ли идея каво предсавляват тези Фърмуери за LG-BD560 , някакви значими или малки промени по софтуера са?Аз лично сложих новият но не виждам някакви видими промени.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    12
    #18

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    По мое лично наблюдение / LG BG-390/ ъпдейтите не са забележими, но и не са незначителни. Защото на файлове на които по-рано изписваше
    "Does not support audio format" , вече си вървят "мазно"

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #19

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    освен че вече не чете vob аз други промени видими не виждам и по малко зависва

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    12
    #20

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Преди около месец плеъра си разпозна нов фърмуер и след като го инсталирах спря да чете не само vob, а и някои ts и m2ts които
    бях свалял от камерата. Влязох в съпорта на LG за конкретния модел и там такъв ъпдейт липсваше, изтеглих си последния наличен
    от там и всичко си тръгна

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #21

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Нещо което ми направи впечатление:
    Този плеър поддържа профили Main и High на
    стандарт H.264/MPEG-4 AVC на ниво 4.1. При
    файл с по-високо ниво на екрана ще се появи
    предупредително съобщение.
    Така пише в упътването на плеера LG-BD560.
    Останах с впечатление че ако нивото е по-голямо от 4.1 няма да го чете, в началото бях изтеглил един филм в 5.1 без да се усетя и така и така го имам реших да го пробвам. Ами наистина се появи предупредително съобщение но отвори файла без никакъв проблем .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #22

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз съм с 570 и досега почти всичко е тръгвало ,освен 2-3 филма ,но там проблема е по-скоро в тях /единия даже като влизах в папката и се рестартираше експлоръра/ ,та въпроса ми е как може да се разбере какво съдържат ъпдейтите и има ли начин да чете флак /единствения по-сериозен недостатък/?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #23

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    flac надали ще зачете някога но поне субтитрите да направят по големи , един приател ми даде един Xreamer от евтината серия да пробвам и съм приятно изненадан - тоя плеар може да му зададеш и шрифт кои да изполлзва за визуализиране на субтитрите освен елементарната настроика за размер, позиция , цвят а сега и шрифт - жалко че не го внасят във бг

    пичове - обмислям покупката на още един плеар или блурей записвачка - LGто 560 е добро но не достатъчно - или попкорн или тоя Xtreamer

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #24

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте.
    пичове - обмислям покупката на още един плеар или блурей записвачка - LGто 560 е добро но не достатъчно - или попкорн или тоя Xtreamer
    Ами пустите дискове още са доста скъпи и май все още е по добре да се събират на външни хардове нещата, а и много по компактно ще е според мен това за записвачката.А що се отнася то техниката аз лично смятам вече да се СПИРАМ: Когато излязоха Видеокасетофоните-купих си, след това си купих компактдиск, после DVD, после DVDто не четеше DivX и това си купих, сега купих Blu-Ray с MKV няма да споменавам за грамофона, касетофона и дека преди всички тези .Така че смятам вече само ако нещо се счупи да го подменя и дано не ми дойде друг акъл докато се счупи нещото

    на мкв фаловете махаш със mkvtoolnix хедър компресията и мкв тата летят
    По нагоре в темата Chaser е обяснил доста добре как става махането, но все още си блъскам главата какво точно представлява и защо се маха тази хедър компресия.Ще се радвам ако някой обясни с няколко приказки.

    Още нещо за тези които ползват LG-BD560:

    По принцип за разделяне на филми, за вграждане и махане на субтитри ползвах mkvtoolnix 4.4.0 понеже е най-новата версия на програмата.И за да съм съвсем честен каквото и да правих с нея след като го запиша на диск той все не тръгваше, направо се бях хванал за главата.Доста се рових из нета и с помоща и на един приятел ми попадна един сайт с всички версии на mkvtoolnix и коментари под тях.С две думи от там разбрах че много хора имат проблем с версиите от 3.4.0 на горе, пробвах тази версия на mkvtoolnix 3.4.0 и наистина вичко проработи - разделянето, вграждането и махането на субтитри - ами всичко е шест с тази версия. Ето ако някой иска да я пробва:http://www.videohelp.com/tools/MKVto...sions#download

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #25

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А от хард диск или флашка има ли начин да чете AVCHD,че нещо не успях-само от оптичен носител.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #26

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    само от оптичен носител - това осмисля покупката на записвачка блу рей и поне един bd-re dl диск

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    38
    #27

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Аз съм с 570 и досега почти всичко е тръгвало ,освен 2-3 филма ,но там проблема е по-скоро в тях /единия даже като влизах в папката и се рестартираше експлоръра/ ,та въпроса ми е как може да се разбере какво съдържат ъпдейтите и има ли начин да чете флак /единствения по-сериозен недостатък/?
    днеска бях в техномаркета и мислех да взема същия модел и носех два мкв филма записани на dvd-филмите си въряха но не излизаха българските субтитри-от магазина ми казаха че новите модели за тая година не можели да четат филми с вградени субтитри-някой може ли да каже нещо по въпроса-модела е LG BD 570

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #28

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    днеска бях в техномаркета и мислех да взема същия модел и носех два мкв филма записани на dvd-филмите си въряха но не излизаха българските субтитри-от магазина ми казаха че новите модели за тая година не можели да четат филми с вградени субтитри-някой може ли да каже нещо по въпроса-модела е LG BD 570
    Аз от една седмица имам LG-BD560 и разликата от LG-BD570 е че няма безжичен интернет а в цена е 100лв. и не знам дали това си струва.А що се отнася до субтитрите чете и вградени и всякакви други.Аз когато го купувах от Техномаркет и исках да го пробваме ми казаха че не чете MKV .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    38
    #29

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Аз от една седмица имам LG-BD560 и разликата от LG-BD570 е че няма безжичен интернет а в цена е 100лв. и не знам дали това си струва.А що се отнася до субтитрите чете и вградени и всякакви други.Аз когато го купувах от Техномаркет и исках да го пробваме ми казаха че не чете MKV .
    ДОБРЕ а можеш ли да ми обясниш какво си направил че да ги чете-щото на мене тия филми не ми тръгнаха субтитрите

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #30

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    чете всякакви само че са малки като размер

    кажи как си ги вградил за да ти кажа аз как се вграждат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 22:36
  2. Blu-Ray Player Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 24
    Последно: 16-04-19, 20:54
  3. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  4. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  5. Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-12, 19:01

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе