Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 63 от 80 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #931

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Не е нормално през Lan да спира за буфериране постоянно на някакво си Half-SBS. Аз гледам през WiFi и няма прекъсване...
    То и аз минах на 04.30.16. Хм, значи логически през LAN по мрежата където е вързан TV минават едни 90-100Мbit/s /тествано/. Пинг с 10 000 бита се връща за 2ms без прекъсване. Тоест от компа до телевизора всичко е наред. Ако се разсъждава в същата посока, със Smart Share няма никакви забележки. От друга страна, в сайта на Mezzmo триал версията си е триал и ако се плати, тя ще продължи да си работи със същата инсталация но с разликата, че няма да е ограничена за 15 дена тест. Така, че тая версия на Mezzmo не е демо а тестова по време и не би следвало да има разлика с платената. Изглежда, а и любопитството надделява, че трябва да я пробвам отново, или да си намеря за тест платената за всеки случай. Но засега заключенията са с две възможности - или насича заради проблем с инсталацията, или проблема е в стриймването през Mezzmo. Операционната система W7 е читава. Не се сетих да видя графиката на лан картата в момент на стрийм с Mezzmo и в такъв със Smart Share, но тогава си бе и късничко вечерта и не ми се занимаваше.
    Още ми е любопитно защо не се долюбва Smart Share на повечето тук. Както и на колегата който се мъчи с Плекса и който ще цитирам по-долу.

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    Ясно ми е ,че само един може да е активен в определен момент. Питанката беше,дали мога да имам няколко инсталирани и да пробвам поотделно всеки,което вече също ми е ясно. Вече два дни откакто съм деинсталирал въпросния плекс-нямам никакъв проблем с тв-то(не гасне) С версията на плекс,която използвах на предния си компютър нямах никакви проблеми в продължение на година и половина, независимо каква големина са филмите. Лошото е , че не помня номера на версията и не се сетих за си запазя iso.файла преди да махна компа. 3Д само си гледам през HDMI и клониране на видеокартата. Телевизора не е ъпдейтван откакто е закупен поради ред всеизвестни причини(нямам никакви проблеми с канали ,звук и т.н)и не мисля да ъпдейтвам .Версия на софта-04.20.53
    Ами остава да тестваш с няколко версии назад докато уцелиш твоята. Недей да съдиш по 3D филми през HDMI с клонинг на картата, щото така цялото видео се обработва от видеокартата ти в компа и не занимава с това телевизора ти, който в това положение работи само като монитор без да обработва самия сигнал. При стрийм през LAN със сървър, нещата са съвсем различни. Тествай и със Smart Share за да си сигурен в липсата на софтуерен проблем, ако с него няма такъв.
    И още, ще помоля да поясниш какво имаш в пред вид "TV-то гасне". Изключва в стендбай, или просто екрана е черен но можеш да превключиш с дистанцинното в да речем телевизия?

    Чудно ми е както каза по-горе колегата operator3, защо са орязали стрийма до 20Mbit/s.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:27.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #932

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    04.30.08, 04.30.09 и 04.30.16 са осакатени в битрейта. Поне в ръководството изрично е отбелязано FULL HD@30P 20 Mbps и практиката го доказва.
    Преди малко извадих основния 2D стрийм на Avatar в m2ts формат, който е около 30 Mbit. На 04.30.16 плеъра не може да зацепи изобщо. Смених на вече официалния за Тайван фърмуер 04.33.12 и филма си тръгна като по вода.
    Ще ти хвърля Mezzmo на лично, защото не зная, дали във форума е позволено.
    А Smart Share поне при мен, създаваше проблеми още с бавното му теглене от сървъра на LG. След това на два пъти все се инсталира криво на компютъра ми и не открива дисковете. Криво ляво го закрепих, но не опреснява информацията на шернатия диск. Иска да рестартирам сървъра и телевизора за да се намерят. Не изключвам и при моя комп да е проблема, но ме изнерви и в кошчето.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:27.
    Iuly Kostov одобрява това.

  4. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #933

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Имам в предвид,че влиза в стендбай и след две три секунди пак се включва.И това се повтаряше и ставаше като активирам плекса.Когато го деактивира тв-то си работи нормално.Сега проблема го нямам.Извинявай за тъпия въпрос,но как се работи с това Smart Share.Трябва да изтегля нещо на компа ли?Гледам в сайта на LG има две неща са изтегляне
    LG Smart Share: Smart TV Support | LG Bulgaria
    И двете ли трябва да се инсталират?
    Телевизора е вързан към рутер с кабел,понеже модела нямаше WIFI,а също и с HDMI кабел към компютъра.Споменах как гледам 3D филмите,понеже така ми е по-удобно със субовете и т.н.А за сериалчета и филми ползвах сървър.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:28.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #934

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    04.30.08, 04.30.09 и 04.30.16 са осакатени в битрейта. Поне в ръководството изрично е отбелязано FULL HD@30P 20 Mbps и практиката го доказва.
    Преди малко извадих основния 2D стрийм на Avatar в m2ts формат, който е около 30 Mbit. На 04.30.16 плеъра не може да зацепи изобщо. Смених на вече официалния за Тайван фърмуер 04.33.12 и филма си тръгна като по вода.
    Ще ти хвърля Mezzmo на лично, защото не зная, дали във форума е позволено.
    А Smart Share поне при мен, създаваше проблеми още с бавното му теглене от сървъра на LG. След това на два пъти все се инсталира криво на компютъра ми и не открива дисковете. Криво ляво го закрепих, но не опреснява информацията на шернатия диск. Иска да рестартирам сървъра и телевизора за да се намерят. Не изключвам и при моя комп да е проблема, но ме изнерви и в кошчето.
    Много полезен отговор и заключения относно версиите на фърмуеъра. Така ще тествам същия рилийз на филма 2D стрийм на Avatar в m2ts формат и с двата сървъра - Mezzmo и Smart Share на версия 04.30.16 и ще станат ясни много неща. Ще се стигне до заключение и един отговор на всички възможни проблеми с насичане и версия на софтуера. Ако се прояви проблем с 04.30.16 ще слагам тайванския 04.33.12. Искам като седна с компания да гледам филм и се случи той да е с висок битрейд и обем, да няма от рода на ама чакай сега да заредя друг филм или с друг сървър. Поне със Smart Share в това отношение няма засега проблем, но не съм качвал с него нещо повече от mkv. Тъй че филм в m2ts формат нямам спомен да съм гледал на LG-то освен на компа и ще видя кое що и как.

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    Имам в предвид,че влиза в стендбай и след две три секунди пак се включва.И това се повтаряше и ставаше като активирам плекса.Когато го деактивира тв-то си работи нормално.Сега проблема го нямам.Извинявай за тъпия въпрос,но как се работи с това Smart Share.Трябва да изтегля нещо на компа ли?Телевизора е вързан към рутер с кабел,понеже модела нямаше WIFI,а също и с HDMI кабел към компютъра.Споменах как гледам 3D филмите,понеже така ми е по-удобно със субовете и т.н.А за сериалчета и филми ползвах сървър.
    Пробвай с друг сървър със същите филми на които рестартира TV-то. Така ще е ясно софтуерен или хардуерен е проблема. Предполагам, че и преди си гледал със същия рутер, когато не се е рестартирал.
    Smart Share се сваля от сайта на LG и се инсталира лесно само с некст. Няма никакви настройки, освен в началото от иконата в трея да го стартираш с ДЕСЕН клавиш в менюто му настройки, а не от прозореца директно за избор на видео, музика и т.н. После от това вече меню избираш папката със шаринга който ще прави /аз съм посочил дял и папка филми и музика такава/ после от горе рефреш и apply. След това в My Device да видиш името на компа си така като се изписва и в Alow/Block other devices да се появи LG-то и да е разрешено. Това е. След това в менюто на TV ще видиш сървъра и в него папките със шеринга.

    П.П. На всяко добавяне на нов файл в папките които са шарнати, се прави рефреш в сървъра със стрелките и запаметяваш! Няма нужда от рестартиране на сървъра и TV-то.

    Тоя рутер мисля че е старичък и по-добре след него включи един суич, а от суича с кабел да е ТV-то и и компа. Тоест вътрешната ти мрежа. Така битрейда ще минава директно през суича ти, а не през лана на рутера който само ще регистрира IP-та но няма да си товари процесора за пренасочване и обработка на трафик. Новите суичове са достатъчно "умни" да се справят с това. Използвай маркови кабели с медни жила или такива крипнати по стандарт. Просто това са основни неща за една добра мрежа, която ще работи правилно.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:28.

  6. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #935

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Не е много старичък на Linksys WRT160NL,но това няма значение.С този рутер съм откакто взех телевизора и до сега не съм имал проблем.Лошото е че не съм много в час с тези суичове.Нито знам какво представляват,нито от къде се взимат,нито как и къде се свързват.Егати и работата ,заради един сървър толкова да си усложнявам живота.А между другото и тази версия на плекс,която търсех ми прави същия проблем с рестартирането на телевизора.И естествено и тя замина в коша.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:29.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #936

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Serviio е сървъра супер корав никви проблеми 3D 2D гледам филми по над 20 гб без засечка.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:29.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #937

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    Егати и работата ,заради един сървър толкова да си усложнявам живота.А между другото и тази версия на плекс,която търсех ми прави същия проблем с рестартирането на телевизора.И естествено и тя замина в коша.
    Пробвай със Smart Share и пиши. Сваля се архива от DNLA в сайта на LG. Там се намира въпросният сървър. Горе ти писах как се настройва.

    Аз току що пробвам и Mezzmo. Няма проблем с насичане също, като преди се оказа проблемен порт на суич. Смених го и сега върви филма.

    Колега operator3. Гледам, че със Mezzmo на бърз ход x2 /работи само при включен транскодинг/ графиката на LAN-а показва битрейд до към 40Мbit/s. А казваш че е ограничен. Но при нормален ход си е 20Mbit/s . Може би като се превърта отпада ограничението.

    - - - - - - - - - -

    На Mezzmo трябва да се спре транскодинка ръчно. Той си е включен по подразбиране с инсталацията на програмата. Като се спре не се товари вече процесора и си работи много спокойно. Там е била уловката на тоя вид сървър. Спира се от /медиа сървър/транскодинк сетингс/и горе да се чекне в прозореца. Иначе ще товари. А и така вече работи и слейда за превъртане, но пък не може да се превърта със стрелките.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:30.

  10. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #938

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    И с Mezzmo нещо не се получават нещата.Телевизора не открива сървъра.Какво ли не правих -няма намерено мултимедийно устройство.Съвети!!!
    Сега ще пробвам с Smart Share.Дано се получи,че взех вече да изпушвам
    П.П.
    Нещо ми светна и мезмото тръгна.Проблема е бил че го търся във връзка с мултимедийни файлове(което явно е само за PLEX),намерих го при списъка с входовете и всичко си дойде на мястото.При Smart Share доколкото разбрах е някакъв Nero MediaHome 4 Essentials -ще пробвам и него.
    Подкарах и
    Smart Share,но доколкото експериментирах не може да шерва подпапки(както са ми филмите в папка филми/филмът Х/.avi или .mkv+subs.Трябва да му зададеш да шерва всяка папка с филм по отделно или да разкараш подпапките и да останат само avi файловете и субовете.Предполагам същото ще е и със снимки и музика.Ако греша ,поправете ме,че така е доста гадничко.Но си оставам на мнението,че Plex е по удобен и от към интерфейс и от към работа с него,но уви до тук.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:30.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #939

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    ...Колега operator3. Гледам, че със Mezzmo на бърз ход x2 /работи само при включен транскодинг/ графиката на LAN-а показва битрейд до към 40Мbit/s. А казваш че е ограничен. Но при нормален ход си е 20Mbit/s . Може би като се превърта отпада ограничението.

    - - - - - - - - - -

    На Mezzmo трябва да се спре транскодинка ръчно. Той си е включен по подразбиране с инсталацията на програмата. Като се спре не се товари вече процесора и си работи много спокойно. Там е била уловката на тоя вид сървър. Спира се от /медиа сървър/транскодинк сетингс/и горе да се чекне в прозореца. Иначе ще товари. А и така вече работи и слейда за превъртане, но пък не може да се превърта със стрелките.
    Всъщност, при превъртане не се променя битрейта на филма, по-скоро се увеличава трансфера през мрежата. Ограничението е още при пускането на филма. Битрейта може, да се провери примерно с MediaInfo.
    От многото проби на филми с над 20 Mbit установих, че през DLNA изобщо не тръгват на някой фърмуери. По-късно видях написаното в ръководството и тогава заключих за наличното ограничение. А и вчерашния пример с един и същ филм при два фърмуера го потвърди.
    На старите версии превъртането през DLNA изобщо не работеше при мен, дори стрелките не бяха активни. Докато в сегашната 04.33.12 работи на 38 Mbit-ов филм. Това е при изключен транскодинг. В този случай естествено има прекъсвания за буфериране и тогава тръгва бързия ход.

    (Препакетирах същия филм, но в MKV и отново не работи бързия ход. Пробвах и с друг филм в m2ts контейнер и също липсваше бърз ход.)


    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:30.
    Iuly Kostov одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #940

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията

    Подкарах и
    Smart Share,но доколкото експериментирах не може да шерва подпапки(както са ми филмите в папка филми/филмът Х/.avi или .mkv+subs.Трябва да му зададеш да шерва всяка папка с филм по отделно или да разкараш подпапките и да останат само avi файловете и субовете.Предполагам същото ще е и със снимки и музика.Ако греша ,поправете ме,че така е доста гадничко.
    Smart Share си шерва цялата директория която си му посочил в прозореца. При мен съм посочил папка филми, като всеки филм в тая папка е в собствена. Освен това има и други под папки, с архив от субтитри като и тях си отваря. Като отварям в TV-to за избор на филм, избирам устройства/сървъра/филми/ и виждам всички папки на филмите. Нещо някъде бъркаш. Може би не изчакваш първоначално да си индексира шарването, което отнема 2-3 минути. Аз обичам да виждам папки, а не разхвърляна и смесена медия. Например, преди бях качил Филми, Музика, Снимки и така се появяваха и на TV.
    Иначе спря ли да се рестартира. Между другото Mezzmo никак не е лошо. Аз съм изтрил всички други library и като го отворя се вижда само папка Филми. Така стигам с две-три стъпки до конкретния филм.

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Всъщност, при превъртане не се променя битрейта на филма, по-скоро се увеличава трансфера през мрежата...
    Да точно така си е. Бях се заблудил. Увеличава се само трансфера в сек.
    Казваш иначе си с тайванската версия. Ако я залея, /а и дали ще се дигне щото съм с последния ъпдейт/ няма ли да имам други проблеми с функционалността. Примерно на WebOs, с кирилизацията на менюта и т.н. Щото после едва ли ще мога да се върна пак на българската, без сложни гимнастики. Те мисля руснаците я имаха във форума, но не съм се задълбочавал там.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:31.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #941

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    ...Казваш иначе си с тайванската версия. Ако я залея, /а и дали ще се дигне щото съм с последния ъпдейт/ няма ли да имам други проблеми с функционалността. Примерно на WebOs, с кирилизацията на менюта и т.н. Щото после едва ли ще мога да се върна пак на българската, без сложни гимнастики. Те мисля руснаците я имаха във форума, но не съм се задълбочавал там.
    Всъщност версиите са едни и същи за всички страни, но ги пускат първо в тестов режим само за някой и след това ги освобождават за целия свят. 04.33.12
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 22:31.
    Iuly Kostov одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #942

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Благодаря ти. С тая версия 04.33.12 нещата са много по различни. През DNLA със Mezzmo сървъра, си върви и филма за който спомена на Аватар -iso-то. Гледам, че е с 39Mbit битрейд. Но при мен върви отлично и превърта почти без замисляне. Само в началото се замисля и не ще, но ако превъртиш малко напред със слайда и тръгва веднага. После вече работи и превъртането през кадър и то почти без засечка. Друго, че тоя уж пълен блурей няма почти никакво 3D и качество, тоест ефекта е минимален, но това си от самото копие. Щото другия - Half-SBS.3D.1080p.PROPER.BluRay е с отлично качество и 3D ефект. Но и двата се стриймват отлично.
    Също така при влизане в настройки вече няма никакво забавяне. Като цяло всичко е по-бързо и по добре.

    - - - - - - - - - -

    Също така стана ясно, че при формати mkv, avi и т.н. стрелките за превъртане през кадър не работят. А при m2ts няма проблем. Явно плеъра на TV черпи информация от файла и ги активира или не.
    zabadara одобрява това.

  16. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #943

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Smart Share си шерва цялата директория която си му посочил в прозореца. При мен съм посочил папка филми, като всеки филм в тая папка е в собствена. Освен това има и други под папки, с архив от субтитри като и тях си отваря. Като отварям в TV-to за избор на филм, избирам устройства/сървъра/филми/ и виждам всички папки на филмите. Нещо някъде бъркаш. Може би не изчакваш първоначално да си индексира шарването, което отнема 2-3 минути. Аз обичам да виждам папки, а не разхвърляна и смесена медия. Например, преди бях качил Филми, Музика, Снимки и така се появяваха и на TV.
    Иначе спря ли да се рестартира. Между другото Mezzmo никак не е лошо. Аз съм изтрил всички други library и като го отворя се вижда само папка Филми. Така стигам с две-три стъпки до конкретния филм.
    Прав си,може би не съм изчакал или не съм ги тикнал както трябва,но сега всичко си е наред.Не мога да намеря настройките на Smart Share да не се включва заедно със стартирането на WIN,и има ли такива настройки.Добре,че Mezzmo ги има,но така разбрах ,че два сървъра могат да работят едновременно.И двата се бяха наредили един до друг при външните входове на TV-то,което от както разкарах Plexa не се рестартира.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #944

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Ами по време на инсталацията трябва да се посочи да не се стартира. Иначе start/run, пиши - msconfig и избираш startup. Там махаш отметката на което искаш да не се стартира. Другите табове не пипай.
    Могат да работят и двата, но отнема ресурси.

  18. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #945

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Ами по време на инсталацията трябва да се посочи да не се стартира. Иначе start/run, пиши - msconfig и избираш startup. Там махаш отметката на което искаш да не се стартира. Другите табове не пипай.
    Могат да работят и двата, но отнема ресурси.
    Това ми е ясно, но Smart Share го няма там като стартирана програма с Win!Не си спомням по време на инсталацията да ме е питало,щях да му отговоря
    Iuly Kostov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 80 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе