Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 64 от 80 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1192

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #946

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Аmи тогава - C:\Program Files (x86)\LG Software\LG Smart Share\Update и там изрязваш SmartShare tray.exe. и го сложи някъде из D: Така после ще можеш да го върнеш обратно, ако не те кефи особено факта, че няма да знаеш кога е активна и кога не програмата. Така тя ще работи един вид в скрит режим, но само когато си я стартирал от иконата на десктопа или от старт менюто. Което няма да и се отрази на работата.
    И нещо друго, може би и е един недостатък, че тя не разпознава .iso файлове, за разлика от Mezzmo. Вчера го забелязах.
    Този пост е редактиран от Iuly Kostov; 06-10-14 в 02:07.

  2.  
     
  3. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #947

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    За сега съм и дал off,а има и exit.За .iso файловете и аз го забелязах и за сега ще гледам с Mezzmo,но мисля и да пробвам Домашнъй медия сървър.Докато си гледах сонито в хола доста бях доволен от него.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #948

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    От скоро ползвам Universal media server и съм доволен но когато гледам някой сериал например 2 серии една след друга, в последните около 5 мин зарежда субтитрите от предходната серия. Да знаете защо става така, от опция активирана или нещо друго е ?
    Благодаря Ви!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #949

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Да не би всички серии да са в обща папка? Ако е така, раздели ги в отделни.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #950

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Да но така не е удобно за гледане... Дори и да излезна от там пак ги зарежда след това. За да не ги зареди трябва да изключа телевизора. Имам и домашния сървър но той по-рядко зарежда субтитрите ...

  7. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #951

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Използвайте Smart Share,няма да сбъркате.Минах през всички възможни и този сървър най ми допадна.Никакви проблеми със субтитри(в отделни,в общи папки),възпроизвеждане и каквото и да било.Мезмото понякога не четеше буквите,и за това го държа в резерв.Plex-а го прецакаха от всякъде и отиде в коша.Дано съм помогнал,понеже доста си изпатих с тези сървъри.

  8.  
     
  9. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #952

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте ! Някой ползва ли новият Mezzmo serever ? Ако някой може да помогне малко с настройките, понеже със старата версия съм нямал проблеми, но ми се налагаше да я преинсталирам на всеки 15 дни. Прилагам няколко снимки.untitled.jpguntitled 1.jpguntitled 2.jpguntitled 3.jpguntitled 4.jpguntitled 5.jpg

    Пробвах как ли не, не става и не става. Вече нямам идеи какво да направя за да тръгнат пустите субтитри

  10. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #953

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Виж поста ми пред твоя.С по-стара версия но мезмото и аз имах проблеми със субовете на някои филми.Със Smart Share всичко е лесно и просто и няма никакви проблеми.Повярвай пробвал съм всички възможни сървъри-този е за сега най-безпроблемния(според мен разбира се)

  11. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #954

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    Виж поста ми пред твоя.
    Благодаря за бързия отговор ! Виждам, че това е приложение за LG. Аз съм със Samsung. Има ли някакво значение марката на ТВ или не ?

  12. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #955

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Мисля,че няма.На Сонито съм използвал и Домашнъй медия сървър и Плех(който също е за LG)Нищо няма да стане да пробваш.На компа може да имаш колкото искаш сървъри,даже съм пробвал и с два активни .Няма проблем -и двата излизат но тв-то.В момента Мезмото ми стои в изчакване,като съм му дал да не се стартира с ОС.Теглиш го от сайта на LG(досто бавно става да не се притесняваш)-инсталираш и ако нещо не ти е ясна -пиши.

  13. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #956

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    Мисля,че няма.
    Да те попитам, там дали има някакви настройки за големината на субовете и за 3д суб или няма такава опция ?

  14.  
     
  15. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #957

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Не съм се ровил,понеже големината ми е идеална.При никой сървър не съм се занимавал въобще със субове,понеже всичко си е точно.3Д гледам само през HDMI кабел и КМ плеър,и клониране на видеокартата(даже понякога давам тв-то да е единствен монитор.Така никога няма насичане и буквите са си 3Д.Дано съм помогнал.От проба глава не боли,така че пробвай.Домашния медия сървър също не е зле,там май имаше доста настройки и е на руски(ако го разбираш

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #958

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Здравейте ! Някой ползва ли новият Mezzmo serever ? Ако някой може да помогне малко с настройките, понеже със старата версия съм нямал проблеми, но ми се налагаше да я преинсталирам на всеки 15 дни. Прилагам няколко снимки.Пробвах как ли не, не става и не става. Вече нямам идеи какво да направя за да тръгнат пустите субтитри
    Здравей!
    Ползвам Mezzmo вече шести месец и след тестване на повечето от останалите установих, че той е най-удобния DLNA сървър за мен. Добре е да се знае, че последните няколко версии се активират с едно и също лекарство.
    Препоръчвам да се изключи транскодига генерално, защото повечето от днешните телевизори нямат проблем с различните формати.
    След като си избрал правилния профил на телевизора трябва, да настроиш форматите на видео контейнери и субтитри за даденото устройство. Добре е да знаеш какъв енкодинг на субтитрите разпознава телевизорът ти (1251 ANSI или UTF-8). Това го залагаш както за устройството, така и в Option >> Subtitles >> Global Settings.
    - В таба Subtitles маркираш само първите два чек бокса. Последният се отнася към добавянето на субтитри върху филма по време на транскодинга (прекодирането).
    - Избираш прадпочитания език за субтитрите.
    - От същия таб и бутончетата Edit добавяш в списъка всички видео формати и формати за субтитри, които телевизора разпознава, както и видовете енкодинг (1251 ANSI и UTF-8). Правиш го както за вградените в контейнера субтитри, така и за външните.
    По-долу ще приложа снимки от моите настройки за LG webOS ТВ.
     
    Този пост е редактиран от operator3; 30-11-14 в 14:51.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #959

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    И аз го инсталирах този сървър,не товари процесора на комп. но вървят субтитрите на телевизора ми който е панасоник и са малки.Снощи доста си играх да намеря откъде да ги увелича от настройките на сървъра,но ние става.Има ли възможност да се настроят от него.В общи настройки на сървъра ги направх по големи но като пусна телевизора и пак са малки.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #960

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    И аз го инсталирах този сървър,не товари процесора на комп. но вървят субтитрите на телевизора ми който е панасоник и са малки.Снощи доста си играх да намеря откъде да ги увелича от настройките на сървъра,но ние става.Има ли възможност да се настроят от него.В общи настройки на сървъра ги направх по големи но като пусна телевизора и пак са малки.
    От Mezzmo казват, че настройките за размер, цвят и т.н. са валидни само ако телевизора ги поддържа или при опцията Burn Subtitles при транскодинг. Досега и аз не съм успял да ги променя от DLNA. Правя го от настройките в телевизора LG LB670V.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 64 от 80 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 14:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 21:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 16:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 15:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе