Страница 14 от 26 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #196

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Абсолютно всичко си е вярно колега. Другата бира е това, че на теб не ти отърва. Ами щом си доволен ползвай си я. Да, прав си. Единственият и плюс е, че е безплатна. То тая глупост оставаше и платена да е. Е има и такава, но си я купи за да разбереш колко са различни там нещата. И като описвам тестовете по горе, то казвам следното, ама внимателно прочети- Тестовете са правени точно според всички съвети тук, в хронологичен ред. И точно според тия съвети давани от колегите, някъде по средата става мазало. Аз не съм влагал нищо от себе си и то нарочно. За да видя къде са грешките. Защото примерно, един се оплаква тук за проблем със субтитрите, дават му отговор - направи туй и туй и после възниква пък проблем с товаренето на процесора на 100%. Е как няма, като точно тоя сървис отговарящ за транскодирането им го товари. Едно се прави друго се разваля. Не мерси. Колкото при мен, тая програма работи само в режим DNLA и ако не се пипат настройките. Но няма да я ползвам, защото ме дразни. Отговори си сам на въпроса, защо трябва да ползваш нещо сложно, след като същото се постига от друга програма с две стъпки?

    П.П. Точно така. Сега се заиграх с настройките. Като се включи опцията в настройки/устройство/настройки - "Да се извършва винаги транскодиране ако са налични вградени субтитри" и описаният сървис се включва и товари процесора на 100%. Така изкарва вградените в 3D филма субтитри но товари компа на макс. Говорим за двуядрен Атлон 5200 с 4ГБ рам. Освен това на автоматично разпознаване на 3D, постоянно превключва от 3D на нормално и обратно. Губи ми се и опцията за превъртане - става неактивна. Мерси, ама предпочитам да си гледам филма с външни субтитри със Smart Share и да не се занимавам с глупости.
    Този пост е редактиран от Iuly Kostov; 03-08-14 в 04:42.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #197

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Твоя си работа.Всеки си избира какво да ползва.За да съм се спрял на нея, значи предните не са ми предложили това което търся.Ето ти и пример:

    serviio, windows media player, wildmedia, PS3 и miniDLNA (Linux) и нито един не предлага корекция по субтитрите (шрифт, големина,позициониране и т.н.)

    Реших да видя, какво толкова я хвалиш тая Smart Share, но явно не ме харесва.Нямам и намерение да и се харесам.

    a21304a8aca2992b.jpg

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #198

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Правилно не ти харесва Smart Share. Тия корекции на субтитри ги правя от телевизора. Тая програма е само за LG защото в плеъра на TV-то си има всичко останало. Тоест всички видове корекции на суб - големина, положение, цвят, повечето видове кодировки, език и най вече слайдер за тайминга ако е нужна промяна. Става лесно и за секунди и се прави веднъж. Досега не съм имал каквито и да е затруднения с буквите. Но и аз винаги като свалям филм за гледане, буквите задължително ги слагам още тогава в една папка с видеофайла и с еднакви имена с копи-пеист. Досега не съм имал неразчетени субтитри.

    Може би HMS да не се харесват с тоя плеър на LG, защото като избера да транскодира субтитри ако са налични /вградени/ и плеъра си губи повечето функции - примерно не мога да превъртам. И освен това постоянно включва 3Д режима и го изключва. Това е през Wi-Fi. Интересно, щото пишеше, че тая програма не поддържа 3D субтитри през Wi-Fi, а само с HDMI кабелна връзка.

    Колкото до грешката която ти изписва, е ясно, че проблема е във фрейма SP1 който трябва да се инсталира. Става и чрез автоматичен ъпдейт. Нищо че имаш версия 4. Иска си 3,1. А и много други програми ползват framework 3 с ъпдейт 3,1 така че го инсталирай. Освн това си инсталирай от някое приложение и C++. Рано или късно ще трябва да го има.
    Този пост е редактиран от Iuly Kostov; 03-08-14 в 22:36.

  5. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #199

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Дето се вика - що трябва да е просто, като може да е сложно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #200

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Тая програма е само за LG защото в плеъра на TV-то си има всичко останало.
    Щото простото е направено просто за да е ограничено само за определени модели ( в случая).Дай ся всички да си купим LG-та, че да му се радваме на простия софт

  7. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #201

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Май не са само LG-тата, май и тошибите и самсунзите и те са в кюпа. Накрая се получава, че само Сони и някои от по-старите Панасоници не могат да плейват всички формати с бг субтитри заради които се налага прекодиране на потока с вграждане на субтитрите. И не мога да оправдая след като имаш намерение да гледаш филми на телевизора, да спиш когато го избираш. При мен целия "сървър" е три програми: minidlna, htstvheadend и qbittorrent-nox.
    tolostoi и Iuly Kostov харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #202

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от protonic Виж публикацията
    Май не са само LG-тата, май и тошибите и самсунзите и те са в кюпа. Накрая се получава, че само Сони и някои от по-старите Панасоници не могат да плейват всички формати с бг субтитри заради които се налага прекодиране на потока с вграждане на субтитрите. И не мога да оправдая след като имаш намерение да гледаш филми на телевизора, да спиш когато го избираш. При мен целия "сървър" е три програми: minidlna, htstvheadend и qbittorrent-nox.
    Transmission-a има много як бекенд за андроид, супер семпъл и работещ, направо от релефона става всичко. Можеш да пробваш да смениш кюбиторента.
    https://play.google.com/store/apps/d...com.neogb.rtac

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #203

    Re: Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    как мога да дам пауза на филма,да мина в режим на ТВ,така де да погледам малко телевизия и после да се върна да си догледам филма до където съм стигнал?

  11. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #204

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Transmission-a има много як бекенд за андроид, супер семпъл и работещ, направо от релефона става всичко. Можеш да пробваш да смениш кюбиторента.
    https://play.google.com/store/apps/d...com.neogb.rtac
    И за qbittorrent има апликейшън, предпочитам го заради https, а и работещ сървър не се ръчка


    @Кирил - Много зависи от телевизора, на повечето не става, но пък имат опция да продължиш гледането от там където си спрял филма последно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #205

    Re: Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от protonic Виж публикацията
    И за qbittorrent има апликейшън, предпочитам го заради https, а и работещ сървър не се ръчка


    @Кирил - Много зависи от телевизора, на повечето не става, но пък имат опция да продължиш гледането от там където си спрял филма последно.
    Телевизора е Panasonic AS600,какво ли не ръчках и не става ....тоя Медиа Сървър няма ли нещо от сорта на "Bookmarks" та от там да си запаметя поне докъдето съм си стигнал?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #206

    Отговор: Re: Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Може ли с тази програма да се гледа DVD диск с български субтитри?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #207

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте колеги!
    Преди имах този сървър и всичко беше ок, но изведнъж вече не виждам бутона за възпроизвеждане на устройство по избор-ето снимка от сайта както трябва да бъде (и беше и при мен така)
    img_screenshot.jpg
    ,а при мен е така
    hms.jpg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-09-14 в 17:37.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #208

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Просто програмата не "вижда" устройство на което да възпроизведе файла.Явно имаш проблем с мрежата/настройките и.

  17. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #209

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Устройствата се виждат-
    Без име.jpg
    това е от настройките(в червено е телевизора)
    ,а ето и от тестово транскодиране-пак се виждат устройствата-
    Без име1.jpg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-09-14 в 17:36.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #210

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Да питам нещо и аз. Възможно ли е да се гледат ISO файлове с 3D съдържание през този сървър и как става?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 26 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе