Страница 18 от 26 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 381

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #256

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от askomar Виж публикацията
    Здравейте!Имам един въпрос към по-просветените.
    Не съм много сигурен, но мисля, че това не може да се случи. Имаше май някакви опции за интернет телевизия, но не съм запознат. Ако някой знае как може да стане, да сподели. Никак няма да е зле.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #257

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитирам от руския форум:

    "Торрент-ТВ просмотра для этого нужна версия Home Media Server не выше 1.97. плагин Ace Stream и смотреть через подкасты все каналы оттуда. После обновления подкастов - выделить - задать всем профиль транскодирования Ace Stream"

    Не съм пробвал, но звучи логично, защото след тази версия няма поддръжка за Ace Stream плъгин.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #258

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Цитирам от руския форум:

    "Торрент-ТВ просмотра для этого нужна версия Home Media Server не выше 1.97. плагин Ace Stream и смотреть через подкасты все каналы оттуда. После обновления подкастов - выделить - задать всем профиль транскодирования Ace Stream"

    Не съм пробвал, но звучи логично, защото след тази версия няма поддръжка за Ace Stream плъгин.
    Значи,ако съм разбрал правилно,трябва ми Home Media Server версия не по-голяма от 1.97 и Ace Stream плеър?Обаче "подкасты все каналы оттуда. После обновления подкастов - выделить - задать всем профиль транскодирования Ace Stream" нищо не ми говори!Много отдавна бе времето,когато съм учил руски и не мога да си преведа този ред!Иначе Ace Stream го имам инсталиран и чрез него гледам това,което ми трябва,но не намирам начин как да го споделя от компютъра на ТВ и да прехвърля картината!Та ако има някой,който го е правил.моля да сподели опита си и да видим дали ще се преборя с тази задача!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #259

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Не съм много сигурен, но мисля, че това не може да се случи. Имаше май някакви опции за интернет телевизия, но не съм запознат. Ако някой знае как може да стане, да сподели. Никак няма да е зле.
    Намерих начин как да стане тази гимнастика,но за целта прехвърлям не от лаптопа,а от телефона към ТВ!Ако някой се интересува и има същият проблем,нека пише и ще му кажа как става номера на китайката,хахаха

  6. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #260

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Сподели колега? И аз отдавна търся начин как да го направя, макар че от лаптопа, но и от таблета (телефона) ще ми е полезно. А това по-горе описано ("Торрент-ТВ просмотра для этого нужна версия Home Media Server не выше 1.97. плагин Ace Stream и смотреть через подкасты все каналы оттуда. После обновления подкастов - выделить - задать всем профиль транскодирования Ace Stream"") не работи ли?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #261

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Сподели колега? И аз отдавна търся начин как да го направя, макар че от лаптопа, но и от таблета (телефона) ще ми е полезно. А това по-горе описано ("Торрент-ТВ просмотра для этого нужна версия Home Media Server не выше 1.97. плагин Ace Stream и смотреть через подкасты все каналы оттуда. После обновления подкастов - выделить - задать всем профиль транскодирования Ace Stream"") не работи ли?
    Ами аз свалих версия под 1.97,но не можах да се оправя!И тогава дойде просветлението!!!Телевизора ми (Samsung) има една опция в изходните канали,която се нарича Screen miror.Та като отида на нея и вляза там,телевизора започва да сканира за устройства,които да бъдат споделени.После отварям менято на телефона ми (Lenovo S860) и там има една опция,която се нарича ЕКРАН ЗА ПРЕДАВАНЕ.Влизам там,включвам опцията и ми излиза телевизора (всичко това се прави с активен WIFI).Чуквам на телевизора,на него излиза съобщение,че телефон модел еди кой си иска да се свърже с него и воала,екрана на телефона вече се намира на телевизора!И понеже както вече споменах,на лаптопа нямам HDMI изход,за мен това се оказа единствения вариант да си гледам да кажем Диема спорт на ТВ без да ми се налага да пълня гушите на операторите и на Киро Домуса!Надявам се да съм бил полезен,ако има други въпроси с радост ще отговоря!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #262

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    А Диема Спорт как хвана на телефона.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #263

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    А Диема Спорт как хвана на телефона.
    По същия начин,по който я хващам и на компютъра,с номера на китайката,хихихи!Ами,колега,има начин да се гледа този канал и без да даваш 4 кинта,но темата не е за тук!И моят проблем беше,че не мога да прехвърля картината от лаптопа към телевизора поради липсата на HDMI изход на лаптопа,което ме накара да потърся начин да прехвърля картината от телефона към телевизора.За това ми беше борбата и търсих какви ли не приложения,а то се оказа,че си има вариант,предвиден от производителите на ТВ и на смартфона.

  11. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #264

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Всичко било просто елементарно, но е трябвало да се поразровя в някой руски форум. Давам линк директно към руския фoрум как чрез HMS може да си гледате перфектно на телевизора. Няма никаква особеност освен да си добавите файла с подкастите и да му дадете с десни клавиш да ги обновите.
    Прикачвам и две плейлисти: https://mega.nz/#!X49GnQQT!cuor20Rxs...H4sQQi4z7N5oGc За проеблеми можете да погледнете и директно руския форум: Настройка HMS для просмотра торрент телевидения (Страница 1) — HOW-TO | Инструкции | Статьи — Неофициальный форум DLNA Home Media Server

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #265

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Всичко било просто елементарно, но е трябвало да се поразровя в някой руски форум. Давам линк директно към руския фoрум как чрез HMS може да си гледате перфектно на телевизора. Няма никаква особеност освен да си добавите файла с подкастите и да му дадете с десни клавиш да ги обновите.
    Прикачвам и две плейлисти: https://mega.nz/#!X49GnQQT!cuor20Rxs...H4sQQi4z7N5oGc За проеблеми можете да погледнете и директно руския форум: Настройка HMS для просмотра торрент телевидения (Страница 1) — HOW-TO | Инструкции | Статьи — Неофициальный форум DLNA Home Media Server
    Тези гимнастики са напълно излишни,колега!Просто опцията си я има и в смарт телевизора и в телефона.Само трябваше малко да се разръчкам по менютата и нещата станаха много лесно,без необходимост от инсталиране на какъвто и да било страничен софтуер на някое от устройствата.

  13. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #266

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Колега аз не искам да гледам от телефона или таблета! Ще ти издържи ли батерията на телефона един цял мач??? Едва ли? За това че .. това не са гимнастики! Пак става всичко от телевизора! "Гимнастиката" е единствено да си добавиш файлчето с всички ТВ програми във HMS. От там нататък пак всичко правиш от ТВ-то (стига да поддържа DLNA разбира се телевизора).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #267

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Колега аз не искам да гледам от телефона или таблета! Ще ти издържи ли батерията на телефона един цял мач??? Едва ли? За това че .. това не са гимнастики! Пак става всичко от телевизора! "Гимнастиката" е единствено да си добавиш файлчето с всички ТВ програми във HMS. От там нататък пак всичко правиш от ТВ-то.
    Колега,батерията на телефона ми ще издържи не един,а три мача един след друг (Lenovo S860 с 4000 mAh LiPol батерия)!Второ-метода,по който аз си гледам мачовете няма нищо общо с това,за което говориш ти и файлче с ТВ програми там не съществува!Както и да е,сега не искам да обяснявам на целия свят как става това,за което говоря,просто търсех начин да си прехвърля дисплея на телефона на самия телевизор!Е,намерих начина и споделих това тук,за да мога да помогна на някого,който евентуално би имал същият проблем като мен.Метода,за който ти говориш може да е много готин,но на мен лично ми е излишен,защото там става дума за интернет телевизия,а принципа на това,което гледам аз е по-различен и поради тази причина казах,че е излишна гимнастика!Надявам се,че не съм те обидил,просто споделих мнението си!
    Този пост е редактиран от askomar; 27-03-15 в 17:19.

  16. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #268

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Не става въпрос за обиждане колега! Това е тема за DLNA сървър. За това и писах тук, търсих и после споделих. А то от таблета и телефона... без проблем варианти има.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #269

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,искам да попитам защо изведнъж домашний медиа-сървъра спря да изкарва филми на телевизора.Просто като пусна филма,на телевизора ми излиза-"файлът не се чете".Преди това не съм имал проблеми,но един ден просто това стана и не мога да пусна нито 1 филм.Най-накрая като спря да ми изписва "файлът не се чете" филма почваше,но картината е на пиксели,забива и до там.Ще съм много благодарен,ако някой ми каже как да го оправя.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #270

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Някой може ли да ми каже дали този сървър поддържа възпроизвеждане на Blu-ray ISO файлове и ако поддържа, как точно става?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 26 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 10:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 14:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе