Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 137

Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #31

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Здравейте, и аз да попитам за моя проблем: Имам телевизор Panasasonic TX 47AS650E с DLNA. Чрез servio-то и wi-fi рутер споделях филми от компа, но само *avi формат и то с размер до около 2 GB. Файлове *mkv около 5 GB (HD) тръгват и насичат много или изобщо не тръгват. За това реших да направя връзка между компютъра (рутера) и телевизора чрез LAN кабел. Имам един стар, който ползвах за връзка между рутера и един друг (втори) компютър. Не знам дали буксите са прави или разменени! Днес свързах кабела между рутера и телевизора, после свързах ТВ-то с интернет по кабела от настройките на ТВ-то, но филмите отново насичат. За да пусна филма избирам функцията медия сървър на ТВ-то, там ми се появява servio и както при wi-fi свързването отпреди си намирам филма, който искам да гледам, стартирам го, но насича или не тръгва. Това не е само при една проба, а при няколко. Същия филм го пускам чрез флашка и няма насичане. Та въпроса ми е: трябва ли да се правят допълнителни настройки и какви, за да подкарам филмите от компа по LAN кабела до ТВ-то, за да не се мъча с тия флашки? Благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #32

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    bgr79
    Изключи прекодирането, като махнеш тикчето.

    serviio.png

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #33

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Благодаря, ще пробвам днес!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #34

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Тогава използва субтитрите на Панасоника,които са малки.Аз точно само заради субтитрите се мъча с тези сървъри но няма засега решение.Като използваш субтитрите на даден сървър започва едно товарене докато буферира,че ще счупе процесора.Стои на 100% сума ти време.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #35

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Така е. Там вече зависи от телевизора.
    От Mezzmo са добавили частично решение с възможноста за претранскодинг. Но при по-слаба машина, не ти мърдат едни 5-6 часа за тази операция.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #36

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Днес ТВ-то изобщо не иска да отваря *mkv файлове по кабел, които преди отваряше през wi-fi рутера, но насичаха! Опитах с отметка и без отметка на прекодирането, но не ги чете вече, дори и с размер 1.37 GB! Отначало изписва "моля изчакайте" и след 1 мин. изписва "файла не се чете"! Пробвах с други *mkv файлове с 3D изображение, но те тръгнаха по кабела, през рутера насичат или не тръгват. Файлове *avi формат ги отваря без проблем. Не мога да разбера защо сега не иска да чете файлове, които преди можеше да чете?!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #37

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Я напиши с какъв рутер си. Защото аз с телевизорите и рутера от подписа ми рядко имам проблеми на Wi Fi. До LG имам и LAN кабел. Serviio ми хареса най-много като медиасървър. И обслужва еднакво добре и двата телевизора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #38

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    До komet: Здравей, рутера ми е TP-LINK молдел: TL-WR-740N, 150M Wireless Lite N Router

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #39

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Може да се окаже слаб този рутер, ако има прегради между него и приемното устройство. Някои тук се кълнат, че и със слаби рутери нямат проблем. Не знам. Аз май трябваше да взема ТП ЛИНК 4900, та да нямам никакви съмнения. Проучи дали работят много мрежи около теб, защото твоя рутер работи само на 2,4 MHz и може да бъде смущавана работата му. За някои филми си трябва прехвърляне на много информация за единица време. Само за МА (мастер аудио) звука са необходими около 20 KbPs. Oтделно за картината.... А не се знае колко от тези 150Мб стигат реално до ТВ-то.
    Може компа да ти е слаб. Или някой да рови в него, когато пускаш тежки филми.
    Този пост е редактиран от komet; 27-02-15 в 14:11.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #40

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Wi-fi мрежи около мен има доста (поне 5), живея в панелен блок. А възможно ли е и някой друг да гледа моите филми през моето servio? Ако е възможно може ли да опишете как да разбера това и да го огранича?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #41

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Цитат Първоначално публикувано от bgr79 Виж публикацията
    Wi-fi мрежи около мен има доста (поне 5), живея в панелен блок. А възможно ли е и някой друг да гледа моите филми през моето servio? Ако е възможно може ли да опишете как да разбера това и да го огранича?
    Аз съм със същия рутер, но му смених фърмуера с DD-WRT. Разстоянието до ТВ е 3-4 метра и има армиран гипсов панел мужду тях. Рутера е бюджетен, но се оказа железен.
    За да гледаш качествен филм ти е достатъчно покритие на рутера по WiFi около 30-35 Mbit. TL-WR740N ги осигурява, но щом си в панелка силата на сигнала драстично пада. Към това добави и претоварените канали на 2.4 Ghz.
    Решението е кабел от рутера до ТВ.
    По втория въпрос за чужда намеса, колегата вероятно имаше предвид друг член на семейството или програма да работи на компютъра ти.
    За да може някой, да пипа твоите филми, той трябва да е свързан към твоя рутер. Надявам се имаш защита на WiFi с wpa2 и достатъчно сложна за отгатване парола.
    Какво е включено към Serviio можеш, да видиш на първата страница в конзолата му. А за да провериш, дали някой друг е свързан с рутера влез в настройките му и погледни в Wireless Statistics.
    Този пост е редактиран от operator3; 27-02-15 в 15:36.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #42

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Здравей, operator3 , рутера е защитен с дълга парола Разположен е в същата стая с телевизора, но е зад бюрото на компютъра на разстояние около 3,5м. В първата страница на Serviio ми излизат 4 устройства, едното е телевизора. Познах го защото е изписано че е той, но за другите пише че не ги разпознава. Имат IP подобни на това на телевизора, само последното число е различно. Какви може да са те? В същия момент проверявам и рутера. Там е свързано само едно устройство.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #43

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Здравей!
    Вероятно, това са грешни опити на Serviio да разпознае телевизора. Можеш, спокойно да премахнеш излишните.
    Можеш и да поекспериментираш с профила на ТВ от същата страница, последната колонка. При мен още от началото тръгна добре на Generic DLNA profile и понеже не ми е основен сървър, не съм се заигравал с настройките.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #44

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Здравей, от тази позледна колонка и аз съм избрал същото като теб, видях и другите варианти (има панасоник, но няма за 2014 г. модели) и за това не съм експериментирал с тях. Благодаря за съветите. А знаете ли защо файла на компа е с разширение *mkv , a като отворя serviio го показва като *MPEG2-PS?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    73
    #45

    Отговор: Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения

    Здравейте,
    Искам да попитам дали има начин за директна безжична връзка м/у лаптоп и телевизор, без да има наличен рутер и интернет. Латопа е с Win 8 (acer, aspire e1 - 530), а телевизора е 48Н6410.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 10:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  3. Софтуер за DLNA Server
    От IvanKolev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 28-02-13, 09:48
  4. Тракбол на Blackberry 8900 - проблеми и решения
    От mumun във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-09, 11:18
  5. File transfer over ICQ - проблеми и решения?
    От gkirev във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-03, 02:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе