Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    49
    #31

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Цитат Първоначално публикувано от ogibo
    Пропуснал съм го. Май ще скачам на такова чудо.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325060700[/time]_________________________________________________

    Последен въпрос.
    В първият линк има няколко модела ZOTAC ZBOX. Един е блу рей друг 3Д има и ДВД. На този с ДВД-то ще може ли да се гледат 3Д филми свалени на харда? И малко мнения за комп от вторият линк ако може.
    http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_fr...All-Categories
    http://www.rmania.net/nova-tehnika-a...d6310-661.html
    Zotac моделите:
    1 първо се делят на 2 по чип/чипсет: Intel Atom или AMD Fusion
    2 всеки клон се дели вече на различни модели по окомплектовка: със/без диск, със/без оптично устройство и т.н. не съм се занимавал да ги проследявам основно, но забелязвам че по интернет се предлагат повече модели отколкото са на сайта на производителя.
    За модела на Ретро мога засега да кажа само че е без диск и чете DVD дискове. На сайта им има клипове и можеш да видиш какви компоненти влагат.
    Т.к. AMD Fusion е процесор с вградено графично ядро от 6000 серия (например 6310), то само предполагам че е способно да плейва 3D. Тук е мястото някой да ме опровергае. Оставам с впечатлението обаче, че щом е Fusion ще може да плейва 3D но трябва ли 3D TV не знам. Мисля че обикновените телвизори могат да плейват филми само за анаглифни очила. По мое мнение 3D все още има да узрява докато стане масова технология, а под масова разбирам във всеки дом на достъпна цена.
    Идеята на тези Fusion системи по принцип е да дадат някаква прилична производителност на ниска цена, но цената им хич не е ниска. А и на практика това са преопаковани лаптопи без дисплей на висока цена, мисля че има модели на ASUS с този чипсет за по-малко пари.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #32

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    E350 не поддържат AMD HD3D™ Technology, като поддържаният видео интерфейс е HDMI 1.3b. За 3D щe e необходима карта от 6400 нагоре и HDMI 1.4 или повече, което пък обесмисля идеята за компактност, цена и безшумност. другият вариант е система базирана на І3 2100Т , но тук цената е по-висока.
    Що се отнася до изделията на Зотак, мнението ми е, че са прекалено скъпи - някои даже са на цената на пълноценен лаптоп, а и като попрочетох - имат вентилатор и не са съвсем безшумни.
    Както се казва пълно щастие няма, затова всеки трябва да си съблюдава приоритетите.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #33

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)


    Zotac FUSION350-B-E

    Според мен много добър звяр.
    Идва си дори с безвентилаторно захранване (не знам само 12V или 19V). Яд ме е, че изпуснах приятелите, които се прибираха за празниците.
    Цената и екстрите му сравнени с това което се предлага в БГ е направо нищо. Например ASUS AT5IONT-I нито е толкова производително, нито има WiFi, нито може да се захрани с нещо друго освен ATX, но тука струва колкото FUSION350-B-E.
    Интересно, че Zotac няма представител в БГ, а в Румъния, Кипър и не знам си къде има.
    Ама като ги знам какви са кожодери родните фирми, май по-добре да няма представител, та да си поръчваме от вън по-често. Може да паднат цените за доставка.
    Иначе съм решил ей с това чудо да си събера HTPC, само да хвана някой за транспорт.





  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    43
    #34

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Цитат Първоначално публикувано от multiman
    Zotac FUSION350-B-E

    Според мен много добър звяр.
    Идва си дори с безвентилаторно захранване (не знам само 12V или 19V). Яд ме е, че изпуснах приятелите, които се прибираха за празниците.
    Цената и екстрите му сравнени с това което се предлага в БГ е направо нищо. Например ASUS AT5IONT-I нито е толкова производително, нито има WiFi, нито може да се захрани с нещо друго освен ATX, но тука струва колкото FUSION350-B-E.
    Интересно, че Zotac няма представител в БГ, а в Румъния, Кипър и не знам си къде има.
    Ама като ги знам какви са кожодери родните фирми, май по-добре да няма представител, та да си поръчваме от вън по-често. Може да паднат цените за доставка.
    Иначе съм решил ей с това чудо да си събера HTPC, само да хвана някой за транспорт.
    Дъното изглежда добре, но прочети коментарите относно HDMI - явно това дъно има някакви проблеми ...
    http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16813500068
    Относно Fusion дъната - моето мнение е, че пасивно не може да се охлждат добре ... особено в малка кутия , моето (gigabyte 350Nusb3) със стандартното охлаждане (радиатор + 4см вентилатор) при натоварване стигаше 83градуса и съответно крашваше. След смяна на пастата и вентилатора с 8см сега е ок, при 100% load достига 65градуса макс, в idle - 42градуса. По-добрият вариант според мен е да се инвестира в i3 или най-оптимално и ефтино - в някой core2duo (напр. wolfdale - заради ниските температури може да се охлажда пасивно) и в малко-по-голяма кутия.


  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #35

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Не разбирам защо толкова се хвърляте на тези малки кутийки... Моето HTPC е в голяма кутия, сложил съм 12 см. перка да охлажда процесора и нито се чува, нито грее, въпреки, че засега е с дърто C2D дъно... Освен това, тези миниатюрни кутийки не се връзват по размер с рисийвър, CD плейър и др. подобни. В голямата кутия можеш да сложиш хард дискове колкото си щеш, Blu-ray, ако Сателайт БГ се поразвият, мога да сложа и карта за сателитна...

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    26
    #36

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Каква е кутията ти?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #37

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    За дистанционното - не е ли по-добро решение DLNA сървър + дистанционно на телевизора?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #38

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Демек, пак да имаш компютър, но да не е вързан с HDMI, a по мрежа. Вярно, решава проблема с дистанционното за сметка на други /по-големи/ проблеми.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #39

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Демек, пак да имаш компютър, но да не е вързан с HDMI, a по мрежа. Вярно, решава проблема с дистанционното за сметка на други /по-големи/ проблеми.
    Какви например? Мисля че е въпрос на добър DLNA сървър.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #40

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Най-големия проблем е, че като ползваш DLNA връзка реално телевизора ти плейва съдържанието, а те рядко са достатъчно добри, не са добре поддържани, при някои телевизори има ограничения в настройките на телевизора, поддръжката на определени аудио/видео формати и се налага транскодиране...
    HTPC, вързано с HDMI или пък външен HD плеър върши много по-добра работа.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #41

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Добре, но нали транскодирането е задача на DLNA сървъра. Така че телевизора какво може да плейва и какво не си е негова работа. Иначе съм съгласен, че вграденият плеър, който работи с флаш/SD карта е правен-недоправен (на Panasonic).
    Този пост е редактиран от i486; 08-10-12 в 21:20.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #42

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Аз лично съм скептичен към това някаква полуаматьорска програма да ми транскодира аудио/видеото в реално време. Дори и на много мощен компютър това е тежък и бавен процес и при всички положения ще е за сметка на качеството.
    Плеъра за флашка/карта е същия и като за DLNA.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #43

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Плеъра е същия - в частта си за изобразяване на картина. Там няма проблеми - недодялаността е в организацията при пускане/спиране от флаш и мисля, че няма как да е едно и също с DLNA. А DLNA ако е полуаматьорска програма, то и Linux може да наречеш полуаматьорски - както и всеки един софтуер. Кое е професионален софтуер? Windows Media Center примерно? Ами там има и DLNA сървър.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #44

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Имам предвид масово използвания Домашний медия сървър например. Ще ми се да го сравня някакси с работата, която върши специално разработения за целта видео чип от сорта на Sigma Design. Там всичко се случва с SDK, направено от хора, които се занимават само с това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #45

    Отговор: HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Честито. Със здраве да си го ползваш.

    btw, би ли споделил каква му е конфигурацията? Смятах, смятах, но за една пре-достатъчна за целта /примерна/ конфигурация, включваща същото шаси и дъно, процесор с вградено видео HD 4000 - нужна за поддръжка на 3D и WiDi, 2х4 GB DDR3 1600MHz, 3ТВ SATA3, 64GB SSD, купувани нови поотделно, повече от около 900 лв. с ДДС, не можах да ги изкарам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HeatSync 1200 на A-Tech Fabrication - безшумно HTPC бижу
    От kod във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 16-06-12, 11:41
  2. Медия плеър-общи въпроси
    От tany във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 11
    Последно: 28-08-11, 23:33
  3. Плеър срещу HTPC/компютър
    От borisoff във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 28-08-11, 12:42
  4. Медия плеър
    От dobry във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 13:34
  5. Проблем с Уиндоус медия плеър
    От evgevg във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-07, 17:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе