Страница 1 от 28 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 418
Like Tree16Одобрявам

3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #1

    3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    3D Blu-ray филми могат да се свалят много лесно: има 2 формата:

    1. .ISO: това са пълни .iso изрезки (rips) от Bluray диск и са много големи : 20+ GB !
    2. .mkv: подобни на горните,но по-малки: 10 - 20 GB.По-малки поради "по-малко" 3D : Half SBS (Side-By-Side)

    Гледал съм и трите формата :3D Bluray диск, .iso и 3DRip и неможах да открия чувствителна разлика между тях. 3DRip са много по-лесни за сваляне и могат да се гледат от USB твърд диск или голяма флашка.
    Някои .ISO , които съм свалял, са по-трудни за гледане,защото :

    1. Запис : записът на Bluray е скъп
    2. Маунтване на .iso : добро като идея,но е нужна връзка между подходящ PC/лаптоп и TV чрез HDMI .
    3. Конвертиране в . mkv : отнема време да се конвертира един 3D Bluray . iso .

    P.S Това е превод от друг форум.Ако имате въпроси,предложения или коментари,моля да ги поствате към всички!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #2

    Re:3D филми - доунлоад ,формати и контейнери

    Поствам това,което писах вчера в друга тема в отговор на въпроса на един съфорумец.

    Аз имам Samsung UE40C7000 и съм много доволен,с изключение на лека неравномерна подсветка в някои краища.Отностно 3D филмите, има три варианта:
    1.оригинално блу рей пуснато от подходящ 3D блу рей плеър, пример: Shrek Forever After Blu-ray 3D , Формат: BDMV , Качество: Blu-ray (ISO) 3D , Видео: 1920x1080 - http://www.hdkino.org/mult/3161-shry...rip-720p.html-не съм го пробвал,защото нямам плеър
    2.3D BDRip филм, обикновено в MKV формат,така наречените "стерео формат", биват два вида:
    - хоризонтални-два кадъра разположени хоризонтално, пример:Shrek Forever After BDRip 1080p / 3D , 7.58 Gb - http://www.hdkino.org/mult/3161-shry...drip-720p.html - плюс е ,че обикновено! резолюцията е до 1920х1080
    Пускане на такъв филм става и от USB входа, както и от компютър, чрез медиа сървър
    - вертикални-два кадъра разположени вертикално, пример:Alice in Wonderland BDRip 1080p/3D ,Видео: 1920x2160 , 15.55 Gb или 720/3D ,Видео: 1280x1440 ,6.75 Gb - http://www.hdkino.org/prikluch/1701-...drip-720p.html
    минус е,че резолюцията обикновено е по-голяма и телевизора не я поддържа!! Защо ги правят така, не знам! Може ли да се намери по-лесен вариант да се промени резолюцията?? Може ли,примерно с "mkvtoolnix" ?Ако някой знае... Подкарва се до известна степен,чрез "homemediaserver" с използване на траскодиране,но поне при мен насича/може би заради слабия компютър/ И тук ,което не знам е,по какъв начин ще се възпроизведе такава по-висока резолюция на някакъв плеър?Някой ако знае, да каже. Повече съдържание се намира във вертикалния вариант.

    Тук не говоря за анаглифния фомат,гледането който става с очила със различни по цвят стъкла

    На ТВ-то при пускане на 3D режима, има опция кой вариант да избереш.
    Очилата са активни и различни според модела на телевизор


    Ще се радвам, ако темата се развие, защото нещата са нови и няма много инфо в българското пространство, както и 3D съдържание.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #3

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    @placidus
    Благодаря,че подкрепяш темата!
    Аз ще поствам всичко,до което се докопам и също се надявам темата да се развие.
    Мисля,че има достатъчно информация за всеки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #4

    Re:3D филми - доунлоад ,формати и контейнери

    Мисля,че много хора си вземаха зд телевизори и ще бъдат заинтересувани. По руските форуми има доста информация,но ние си имаме този прекрасен форум. Линковете по горе,които съм дал са платени,но е по-добре от нищо. Аз ползвах 7 дни с един смс за 4.80 и няма проблем, за това време се сваля много. В руските тракери също се намира съдържание.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #5

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Ето един безплатен линк за теглене на 3D трейлъри:

    http://www.biohemmet.se/3dtrailers.php

    Аз от там свалих някои неща.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #6

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    в арена-та има аватар на 3д,а също и повелителят на въздуха.Не са много големи по размер,само че от субтитрите на аватара може да станеш разноглед.Аз имам самсунг ps-50c7000,слагам ги на флашка и тръгват перфектно.Скоро пуснаха алиса на 3д,болт и облачно с кюфтета тях ги гледам на PS3

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #7

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Флашката сигурно е големичка и я свързваш към PS3 предполагам?!
    Или директно към TV-то?

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    аватар е около 12 гигабайта,а другия филм е около 2 но не блести с качество.Гледам ги директно на Тv-to.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #9

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Браво!
    Можеш ли да кажеш с какви разширения са филмите - .mkv , .avi , .iso ......или други?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #10

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    За съжаление, в някои наши тракери не е описано кое 3D в какъв формат е и на какво и с какво се гледа.
    В Арена в Blu-ray секцията има точно два филма,винаги в този формат са си оргинални 3D-та,в х264 секцията само Avatar е със сигурност стереоскопично 3D,другите са анаглифни.Относно него е посочено: SBS is a 3D standard where the left and right camera are shown side by side, and by enabling SBS 3D mode on your monitor, the monitor mixes these two images on top of each other every 50th second or so and by using a pair of 3D glasses suited for your monitor, you will experience 3D.В Замунда също няма избор.В "hd-torrents.org" има ,но пък регистрацията не е свободна,аз също нямам там.

    http://rutracкer.org/

    http://hdclub.org/browse.php

    http://hdtracker.ru/browse.php

    http://www.hdkino.org/3d/

    Пробвал съм бг субтитри от BRRip и пасват на руските 3D BDRip
    Също така съм вадил бг аудио поток от анимационен филм и съм го добавял към 3D BDRip.mkv, също се получава /това заради децата/, и става лесно.
    Няма гаранция,че винаги ще паснат от раз!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294357380[/time]_________________________________________________

    Относно 3D форматите

    1. Стерео двойка
    Стерео двойка - двойка на плоско изображение от един и същи обект (сюжет), имаща разлики между изображенията, предназначени за създаване на обемен ефект. Ефектът се дължи на факта, че разположени на различни разстояния от наблюдателя страни на сюжета при гледане от различни ъгли (съответстващи на дясно и ляво око) имат различна ъглова промяна(паралакс). Когато гледате стерео двойка, така че всяко око вижда само изображението, предназначено за това създава илюзията за спазване на триизмерната картина (бинокулярно зрение). Стерео двойка се използва за доказване на пространствени изображения на предмети в стереоскопичното кино, стерео снимки, стереоскопичен телевизор, виртуална реалност и научни цели.
    Като правило, класическото стерео изображение се поставя хоризонтално едно до друго на разстояние, равно на междуочното разстояние на човека . За разглеждането на такава стерео двойка трябва направлението на погледа да е паралелно, като че ли гледаме един много далечен обект, който изисква специални усилия при разглеждането на стерео двойки. За да се опрости възприемането на двойка картини могат да се наложат една до друга, при това разделяне, двойката се дължи на различно оцветяване (анаглиф) на различни поляризации или разделяне на време (например, двойката трепти на екрана последователно; използват се специални очила, които да обезпечават прозрачност на всяко око, само когато е необходимо, се показва изображение). В случаите, описани за наблюдение на стерео двойка, се използват очила с различни конструкции.

    Всъщност, когато говорим за набор от "3D формати", ние говорим за най-различни формати, които могат да бъдат опаковани само със стерео двойка.
    Списък на най-често срещани в ежедневието стерео двойки: анаглиф, преплетени и цяла стерео двойка, последните се отличават с конфигурация (вертикални, хоризонтални, отделни)

    2. Начини за гледане на 3D :
    - Анаглиф
    Списък на необходимото оборудване:
    1. Всеки цветен монитор или телевизор.
    2. Специални анаглифни очила и точно съответстващи на формата в който е записан филма.

    - Стерео
    вертикално/хоризонтално с резолюция превишаваща 1920х1080:
    - без загуба на яснота

    Списък на необходимото оборудване:
    1. Компютър или HTPC (A Home Theater PC) достатъчно мощен за възпроизвеждане на такова съдържание, с инсталиран стереоплеър способен да предава видео в режим framepacking.
    2. Специализиран 3D монитор, 3D проектор или 3D телевизор, пряко свързани към компютъра чрез DVI или 3DTV Play по HDMI 1.4

    - със загуба на яснота,свързаност HDMI 1.3
    В допълнение към горните опции "без загуба на яснота" е наличен алтернативен и по-гъвкав вариант.
    Списък на необходимото оборудване:
    1а. Компютър или HTPC достатъчно мощен за възпроизвеждане на такова съдържание, с инсталиран предпочитан видеоплеър
    1б. Добър мултимедиен плейър,който може да възпроизвежда такова съдържание.
    Изисква се наличието на опция или 1а или 1б.
    2. Специализиран 3D проектор или 3D телевизор пряко свързан с компютър или мултимедиен плейър с HDMI 1.3
    В плеърът се отваря желания филм и разтягате " за да се побере на екрана." След което избирате 3D режим подходящ за формата на филма.

    вертикално/хоризонтално с резолюция НЕ превишаваща 1920х1080:

    Възпроизвеждането на такова съдържание може да стане освен по горе посоченият вариант,така също и от вградения плеър на телевизора чрез флаш памет(или HDD) или по мрежата.
    Този вариант е най-гъвкавият и успешното прилагане зависи от възможностите на вградения в 3D телевизора медия плеър ..

    - Blu-Ray 3D

    -с Blu-Ray 3D плеър и 3D телевизор
    Списък на необходимото оборудване:
    1. Blu-Ray плеър 3d
    2. 3D телевизор.
    Като "Blu-Ray плеър 3D" може да се използва PlayStation 3 (PS3) с подходящ софтуер.
    Плеърът е свързан физически към телевизора с HDMI 1.4 кабел. Възможност за гледане освен със записан диск няма/относно това,аз четох за свързаност: PC(с медиа сървър) с DNLA съвместим 3D плеър(PS3 или SAMSUNG BD-C6900), с HDMI 1.4 кабел към 3D ТВ-то/


    с компютър с HDMI 1.4 кабел

    Списък на необходимото оборудване:
    1. Компютър или HTPC достатъчно мощен за възпроизвеждане на такова съдържание
    2. 3D монитор, 3D проектор или 3D телевизор сертифициран за гледане на Blu-Ray 3d
    Изисквания към компютъра и списъка за хардуерна съвместимост могат да бъдат намерени тук- http://www.nvidia.ru/object/3dtv-pla...ements-ru.html или тук- http://www.amd.com/us/products/techn...hardware.aspx. В класа на HTPC има готово решение - http://www.asrock.com/nettop/overvie...%203D%20Series
    Качествени плеъри са ArcSoft TotalMedia Theatre и CyberLink PowerDVD.
    Има възможност да се гледа и без записан диск.

    Възможно е също така да се гледа анаглифен формат без да е необходимо наличието на 3дмонитор/телевизор/проектор.

    P.S Информацията е преведена от руски форум.При първа възможност ще я допълня.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #11

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    @placidus
    Едно голямо БЛАГОДАРСКО за изчерпателния пост!!!
    Прочетох,че може да се направи следната комбинация :

    3DRip -> USB или HDD -> Bluray player -> HDMI -> 3D TV

    Плеърите на Самсунг четат от флашка.
    Не знам дали този модел на Филипс http://www.technomarket.bg/products/...ilips-bdp-2700
    може да се използва в такава комбинация.
    Поради факта,че някои 3D телевизори нямат вграден плеър за възпроизвеждане на SBS през USB, се работи по въпроса за конвертиране в други формати и избягването на употребата на Bluray плеър или PC като източник на сигнал.
    Знаеш ли нещо по въпроса?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #12

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от amigo7674
    @placidus
    Едно голямо БЛАГОДАРСКО за изчерпателния пост!!!
    Прочетох,че може да се направи следната комбинация :

    3DRip -> USB или HDD -> Bluray player -> HDMI -> 3D TV

    Плеърите на Самсунг четат от флашка.
    Не знам дали този модел на Филипс http://www.technomarket.bg/products/...ilips-bdp-2700
    може да се използва в такава комбинация.
    Поради факта,че някои 3D телевизори нямат вграден плеър за възпроизвеждане на SBS през USB, се работи по въпроса за конвертиране в други формати и избягването на употребата на Bluray плеър или PC като източник на сигнал.
    Знаеш ли нещо по въпроса?
    Ако ТВ-то няма плеър,с който да възпроизведе нещо,няма как дстане.Остава варианта с външен плеър.ТВ-то показва само подаденият сигнал,независимо от вътрешен или външен източник.За филипса не знам,но като гледам не е казано нищо за 3D възпроизвеждане.Аз доколкото разбирам, за да пуснеш 3D Blu-Ray,плеърът трябва да е с 3D възможности / PS3 се ъпдейтва до 3D, "seslava1983" може да каже по-добре/, но ако е 3D BDRip стерео формат може да се възпроизведе от всякъде,стига ТВ-то да е 3D за да събере двата образа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #13

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    TV-то е Toshiba 40WL768.
    Чете през USB : mts , m2ts , avi , mpg4 но само до там.
    Не разпознава mkv( 3DRip) и това е проблема.
    Има два начина да се гледат 3D филми : през HDMI входа или през USB .
    При Самсунг проблема е решен,но за Тошиба трябва да се измисли нещо.
    В USA си теглят фърмуер ъпдейт за телевизорите и е много възможно да там да се инсталират контейнери за mkv ( Matroska).
    Но за Европа това за сега не върши работа.



  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #14

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от amigo7674
    TV-то е Toshiba 40WL768.
    Чете през USB : mts , m2ts , avi , mpg4 но само до там.
    Не разпознава mkv( 3DRip) и това е проблема.
    Има два начина да се гледат 3D филми : през HDMI входа или през USB .
    При Самсунг проблема е решен,но за Тошиба трябва да се измисли нещо.
    В USA си теглят фърмуер ъпдейт за телевизорите и е много възможно да там да се инсталират контейнери за mkv ( Matroska).
    Но за Европа това за сега не върши работа.
    Вероятно е така.Но аз като казах,че 3DRip се възпроизвежда отвсякъде,се има предвид и кои формати поддържа все пак тв-то.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #15

    Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Да,
    не мога да се сетя къде четох,че е възможно да се конвертира от mkv във m2ts,но не съм сигурен как точно ще стане работата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 28 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видео формати
    От didosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 23:00
  2. ПРЕМЕСТЕНО: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-12, 16:45
  3. Програма за преработка на аудио формати на филми
    От зенит-е във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-11, 22:39
  4. Препоръчайте ми даунлоуд мениджър
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-04, 16:00
  5. Даунлоуд в мрежата
    От WISP във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-03-03, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе