Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 95
Like Tree2Одобрявам

MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #46

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Мерси за отговорите.
    Ни най-малко ме притеснява наличието на вода, просто споделям как се държи машинката Даже това си е преработена (кондензирана) водица, мога да я продавам. Като има влага и е под нулата дори листата скрежат и после се топи...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #47

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Да докладвам за работата на климатика при -22 измерени днес сутринта в 5:45 в София, кв. Обеля.
    Машинката дърпаше точно 380 W при зададена температура за през ноща 20 гр. изходящия въздух бе 39 гр. Вдигнах градусите на 23 и след 5 минути точно харчеше 890 W и духаше с 52 градуса.
    Алелуя братя машината е страхотна

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #48

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Да докладвам за работата на климатика при -22 измерени днес сутринта в 5:45 в София, кв. Обеля.
    Машинката дърпаше точно 380 W при зададена температура за през ноща 20 гр. изходящия въздух бе 39 гр. Вдигнах градусите на 23 и след 5 минути точно харчеше 890 W и духаше с 52 градуса.
    Алелуя братя машината е страхотна
    Е, те тава' е!

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #49

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Таман щях да пиша и да те питам как стоят нещата с VABH-а ти и ти се обади.Браво на машината и на избора ти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #50

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Да докладвам за работата на климатика при -22 измерени днес сутринта в 5:45 в София, кв. Обеля.
    Машинката дърпаше точно 380 W при зададена температура за през ноща 20 гр. изходящия въздух бе 39 гр. Вдигнах градусите на 23 и след 5 минути точно харчеше 890 W и духаше с 52 градуса.
    Алелуя братя машината е страхотна
    Да питам, каква е цената на това удоволствие с монтажа?
    Тази машина прави ли ненужни дефрости при много ниски темпертури?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #51

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    2900 лв ми излезе с монтаж. Дали прави ненужни дефрости не знам. Поглеждам много рядно външното тяло, за да се убедя, че всичко е ок. Прави дефрост за не повече от 5 мин.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #52

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    АНУБИС , Преди малко ти писах на лични да те питам за климатика ЗУБАДАН. Сега видях за последните студове как се е държал , стана ми кеф чак на мене . Двоумя се да си взема 50ка VABH и следя постовете ти. Ако си взема такъв климатик у Обеля ще станеме двама Та ти си пиши , казвай си всичко по адрес на машинката ААА и да те питам със какво си измерваш моментната консумация на електроенергия ?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #53

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Откъде тръгна заблудата, чe MUZ-FDxxVABH е серия ZUBADAN?!
    Вярно, че FDxxVABH е в ZUBADAN каталога, но е съвсем отделна серия от ZUBADAN. ZUBADAN серията е с външни тела от 7 kW номинал нагоре!
    Заигравката при VABH е просто, че при -15 максималната му мощност е приблизително равна на номиналната при +7. И че топли до по-ниски температури, тъй като е оборудван с нагреватели.
    Не, че принизявам достойнствата на този отлично топлещ климатик, но бъркате понятията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #54

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Предполагам е търговски трик споменаването на Зубадан технилогията. Инак голега метай се смело машината е превъзходна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #55

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    И в Русе тази зима се модела се представи страхотно.Имаме монтирани десетина такива и отзивите от клиенти са отлични.По думи на клиент дефростта при този модел е много кратък-при -19 гр вън работа 2.5ч-5 мин дефрост.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #56

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Здравейте!
    Много се заинтригувах по FD серията.Аз ползвам GE.и съм доволен.При мен е добре на 10 11кв. тази зима се доказа.Но да премина към FD.Мой приятел ще климатизира две стаи.За едната е 13 14кв и там ще отиде едно GE25.За другата е към 20кв(18-20кв)Мислим 35.Но четох някъде,че мощността на компресора е значително по-малка от FD.Гледам има разни комбинации на вътрешно тяло на FD с външно на GE.A има ли обратна комбинация.Мисля,че тя ще е най-добра.Или ако няма FDVABH на колегата е доста скъпичко.Външното тяло на само FDVA същото ли е като на VABH?,без нагревателя и другите софтуерни чипове?Ако само това е разликата колко излиза цената на FD35VA и каква е мощността на този окмпресор сравнен с GE35?До 2000лв за 35 какъв бихте препоръчали като се държи на следните хар-ки:по -редки дефрости и да има и запас на мощност при минусови.За DAIKIN четем разни чести дефрости при миналогодишните минусови.Там на компресора на Daikin не знам каква е мощността на компресора.Но ако е по-голяма добре.Но лошо е ако прави дефрост на 30 40 мин при -18 -20 примерно.Сравнявам го с моя GE25,който на -20 правече дефрост на около 2.5часа и при този сух студ беше около 5 мин.Доста са неизвестните ни въпроси и може би лошо ги структурирах.Но ако дадете някакви мнения или опитни тестове ще съм благодарен
    Поздрави

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #57

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Цитат Първоначално публикувано от MatZo
    До 2000лв
    като е стигнал до тука...
    http://v-clima.com/prod.php?id=toshi...-skvp2-savp2-e

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #58

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    FD е желязна машина. За 18-20кв. и FD25VA е достатъчен. Аз ползвам 35-ца в 25кв. и няма проблеми и при -18 -20 градуса да поддържа желаните от мен 24 градусa. Компресорът е мощен - 900вата и няма проблем, при нужда да работи на максимално натоварване по-дълго. При -20 запазват 35% от мощността си Дефростите са кратки и не са чести, като при Daikin И много важно нещо - тишина, вътре и отвън.

    П.С. GE35 e с 650 вата компресор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #59

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    Което би следвало да означава,че FD25 ще работи по-добре на тази квадратура при по-лоши условия отколкото GE35 ли?300вата разлика е сериозна работа.Ти на практика го ползваш на предела на квадратите ,които му дават.Но пък и всяка къща е различно студена.А колегата Jackas е дал наиситна мн добро предложение ,но това го дават за още по-малки квадрати.А ние се чудим за 20кв дали ще бъде ефективен.Той,че е добър е добър и че е скъп е скъп,но ако е малък за стаята е лошо.Ще го помислим още и ще видим

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #60

    Re:MUZ-FD35VA и MUZ-FD35VABH

    MatZo
    Не се заблуждавайте. Ако моделчето, което ти посочих аз на се справи в тази стая, то няма причина да си мислите, че FD35VA ще успее.
    Разгледай им характеристиките
    RAS-10SKVP2-E всъщност е софтуерно спъната 13ка http://v-clima.com/prod.php?id=toshi...-skvp2-savp2-e

    Прегледай тази тема https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55004.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA/MUZ-FD35VA
    От strashnia123 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-05-13, 15:15
  2. MUZ-FD25VABH или MUZ-FD35VA? Кое да избера?
    От Радослав Димитров във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 07-05-13, 18:12
  3. Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo
    От kov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 08-02-12, 14:12
  4. MHI SRK/SRC 35 ZIX-S или ME MSZ-FD35VA
    От tokata1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-03-10, 23:23
  5. Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA - въпроси
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 23-10-08, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе