Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 132

Led крушки - led лампи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #16

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Предполагам ползваш на 220 волта?
    За мен истината е само 12 волта. Все пак съм 180 лв за 15 крушки, а адаптера е 12 лв, грубо колкото една луничка.
    Сега намерих един сайт с промо цени на българска марка лунички - ultralux, сложих си от тях cob led са в банята, доволен съм, но пак на 12 волта. А иначе съм пазарил от.... над 7-8 онлайн магазина за лед, докато намеря подходящото за мен осветително лед тяло

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #17

    Re: Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Предполагам ползваш на 220 волта?
    За мен истината е само 12 волта. Все пак съм 180 лв за 15 крушки, а адаптера е 12 лв, грубо колкото една луничка.
    Сега намерих един сайт с промо цени на българска марка лунички - ultralux, сложих си от тях cob led са в банята, доволен съм, но пак на 12 волта. А иначе съм пазарил от.... над 7-8 онлайн магазина за лед, докато намеря подходящото за мен осветително лед тяло
    да, на 220 са. трафовете им гърмят и някои от елементите... нямах възможност да сложа никъде траф на 12 защото тавана е нисък пък късно се осетих и никъде няма място за него ако случайно и той замине да може лесно да се смени чакам още една да гръмне за да ги сменя с халогенки всички а останалите ще ги държа за резерва за другите помещения.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Отговор: Led крушки - led лампи

    При мен беше обратното-халогенките горяха поне по една на всеки 2.5 - 3 месеца.Откакто ги смених с LED нямам проблеми, но и LED луничките не се нагряват изобщо.Топлината разсипва лампите ...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #19

    Отговор: Led крушки - led лампи

    http://www.krushki.com/images/LED-ZA...TIC-12V-5A.jpg Аз си сложих такъв вид адаптер за 12 V, влиза лесно в дупката на луничката, от там нататък е лесно. Проблем имах единствено преди няколко дни, тъй като имах гости и светнахме луничките в 15.00 следобед и вече към 22.00 изглежда доста загря захранването ( то е 60 вата, а луничките трябва да са 42 ако харчат точно по 3 вата ), и започнаха да премигват. Спрях, след 10 мин отново си светиха нормално. Другите захранвания, трябва да дупчиш и да оставяш голяма ревизия за достъп, а това си е грозно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #20

    Re: Led крушки - led лампи

    Край, смених ги след поредното изгаряне...
    Равносметката за месеца е 2 изгорели х 7.50лв.=15лв при спестени 4лв. в сметката за ток от халогенка 20w на лед 4w не мерси!
    При положение че преди ми гореше в най-лошия случай 1 халогенка на година която е по 1лв. а сега за годината 9х7.50лв=67.50лв. с лед излиза по-скъпо от колкото с халогенки...
    Този пост е редактиран от Gogo Byte; 10-05-13 в 21:21.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Отговор: Re: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    Край, смених ги след поредното изгаряне...
    Случайно да имаш девиаторен ключ в хола си?

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #23

    Отговор: Led крушки - led лампи

    От 2 дни в коридора съм с 2 съвсем обикновени LED-а: Вива - Диодна лампа LED20 GU10

    Дават им 30 000 часа. Времето ще покаже доколко държат.
    Този пост е редактиран от krushki.com; 16-12-13 в 06:50.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #24

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    От 2 дни в коридора съм с 2 съвсем обикновени LED-а: Вива - Диодна лампа LED20 GU10

    Дават им 30 000 часа. Времето ще покаже доколко държат.
    Подобни сложихме в асансьора - вече 3-4 месеца нон стоп светене, нямат проблем. Проблема е, че в 1 кв. метър 4 лунички идват слаби.
    Този пост е редактиран от krushki.com; 16-12-13 в 06:50.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Ако сложите от мощните LED 3W няма да са слаби.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #26

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Подобни сложихме в асансьора - вече 3-4 месеца нон стоп светене, нямат проблем. Проблема е, че в 1 кв. метър 4 лунички идват слаби.
    На мен пък ми се ще да бяха дори по-слаби - сложени са на един двоен спот (светят нагоре и надолу) само като акцент. През деня, когато има и дневна светлина, са ОК, но вечерно време осветяват повече от необходимото. И все пак, не стана зле. Дано се окажат издръжливи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #27

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie Виж публикацията
    **Някой ако знае в Пловдив, къде се продават ЛЕД крушки за домашно осветление да каже.
    Благодаря!
    Директно ти казвам от къде аз ги купувам:
    LED осветителни тела и контролери.

    И коефициентът на конверсия е 0.9 на светодиодните крушки.
    Този пост е редактиран от krushki.com; 16-12-13 в 06:51.

  16. Junior Member Аватара на ianpav_4444
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    66
    #28

    Отговор: Re: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    ...че и за моя сметка ги изпращам и получавам и сметката се покачва още повече...
    Нали "крушки.ком" поемат разноските по изпращане и получаване гаранционно при повреда или само така си пишат.Питам,защото мисля оттам да пазарувам.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #29

    Отговор: Re: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от ianpav_4444 Виж публикацията
    Нали "крушки.ком" поемат разноските по изпращане и получаване гаранционно при повреда или само така си пишат.Питам,защото мисля оттам да пазарувам.
    Да това е напълно вярно и е от изключително важно значение за изграждане на доверие в потребители защото на всяка фирма може да и се случи да попадне на кофти партида важното е как след това ще реагира за да бъдат защитени клиентите

    Дето се вика има възпитателен характер като нещо почне да дава дефекти над средното го сваляш от продажба в сайта защото иначе не можеш да смогнеш да си плащаш само пощенските разходи по рекламациите.

  18. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #30

    Отговор: Re: Led крушки - led лампи

    Здравейте!

    Преди две седмици купих от Вас осем LED крушки: Поръчка номер: 7250 Дата на поръчката: Wednesday 04 December, 2013
    Меко казано, съм разочарован.

    Първото неприятно впечатление беше, че крушките Е27 са по-големи от обикновените. Да, на сайта Ви пише размерите, но, честно казано, едва ли някой знае точния размер на стандартната крушка, така че би било коректно да има някъде забележка, че са по-големи от общоприетия размер. Поради тази причина 3 от крушките си стоят в опаковките и не се ползват - не се побират в мястото, където беше предвидено да бъдат.

    Второ, никъде по крушките не пише някаква информация - тип светлина (топла/студена), мощност и т.н., има информация само на опаковката. Т.е. вадим крушките от опаковката, и край - коя каква беше можем само да гадаем. Ако изгори крушка и решим да я подменим със същата какво правим? Да сме си записали при слагането?

    И трето, което вече ме накара да пиша - за няма и две седмици изгоряха 3 от използваните 4 крушки. Петата е в помещение, което не се осветява всеки ден, така че може да не се брои, и както писах по-горе, 3 не са ползвани. Т.е. реално от 4 използвани крушки 3 заминаха.

    И последното, което вече зависи изцяло от Вас: надявам се поне процедурата по подмяната им да не е разочароваща, макар че при такъв процент дефектирали неща е малко съмнителен смисъла на упражнението.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DDR2 800MHz 4x2GB Kingston, Авто крушки, NOKIA 113-SAMSUNG
    От divxxx във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 11-05-13, 16:00
  2. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  3. Отговори: 24
    Последно: 02-01-11, 08:51
  4. Разклонител за крушки - откъде?
    От vitoshabg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-10, 22:53
  5. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе