Вижте резултатите от анкетата: Какъв тип осветление използвате ?

Гласували
97. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LED Осветление

    30 30.93%
  • CFL - Енергоспестяващи крушки

    49 50.52%
  • Халогенно Осветление

    16 16.49%
  • Обикновени Крушки

    28 28.87%
  • Смесено от всички видове

    18 18.56%
  • Друг тип осветление

    3 3.09%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

Анкета - Използвате ли LED Осветление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #31

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Аз съм с 5,LED луни,и една LED крушка,всички по 3w.на220v.във всекидневната.Около година ги ползвам,и нито една още не е изгоряла.Не са маркови,някаква китайска измишлъотина,но за сега държат фронта.В хола,спалнята и коридора,съм с CFL на филипс,по 9w.само в бокса е халогенна крушка 50w,че на жената и било тъмно с другите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #32

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    при мен нещата са в крайности или топло или студено бяло - тия 4000 градуса имат да се учат още докато ги изкарат с лед или цфл, може и да могат , но аз не мога да си го позволя
    Като гледам тези 4500 келвина, LED лампата ги изкарва с някакви химически добавки - при заглеждане в лампите с различна цветова температура се вижда разлика в цвета на жълтото. За 6500К доста ще се поизмъчат.
    При мен проблема беше, че LED лампите /4 броя х 3W -12V REALUX/ явно си мигат и се получава някаква интерференция на светлината- плазменият ТВ също мига, но при лампи с нажежаема жичка това не се забелязва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #33

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Ако слагат някаква добавка за да докарват някой от цветовете според мен по скоро го правят за да докарт топлият цвят защото е по тъмно жълто покритието му.

    Колкото до премигването както писах и в предишният пост има го само при намалени до край крушки точно преди да изгаснат - В предишният пост го бях написал за 220 Волтовите димиращи ЛЕД Осветителни тела сега мога да потвърдя че го има и при 12 волтовите - Също така доста често чувам че някои хора димират и лунички на 12 волта които не са обозначени като димиращи се - Моите опити в таза посока показват че действително се димират но много по неустойчиво и неравномерно.

    Последният ми пък опит беше с недимираще се LED Лампа от 7W - Опитах се да я димирам с тази Настолна Лампа и резултата беше потресаващ изгоря на момента

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #34

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    "Така че - купувай за едно помещение, тествай, наблюдавай, после второ и т.н. - това ако заменяш работещи, ако тепърва изграждаш - насочи се навсякъде към лед."


    Точно така и направих - за 1 година смених всичко в къщата.Почнах с 3 ватови лунички - слабо.После 4 и накрая 6 ватови - те стават.Имам и тип балон - като обикновенна - 3 5 и 7 вата.Общо към 70-80 броя.Всичко е поръчвано от Китай през Ebay - на половин цена от нашите магазини излиза, а са точно същите крушки!!!Вярно няма гаранция но за над година са ми заминали 3 броя при положение че с 3 деца свети навсякъде ,а и почти цяла нощ понеже забравят постоянно.Така че при почти двойната цена на нашите "търговци" - благодаря им за "гаранцията" !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #35

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Всеки има право да избира от къде какво да си купува - Това е предимството ни да се броим в белите държави но реално погледнато никой в БГ не може да предлага цените в Ебай защото освен гаранцията в цените също така са калкулирани
    - Заплати
    - Осигуровки
    - Счетоводство
    - Данъци
    - Наеми
    - Реклама и тн.

    Така е не само с осветлението така е и с всички останали вносни стоки

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #36

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Ха, че в чужбина не си калкулират същите работи?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #37

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Ха, че в чужбина не си калкулират същите работи?
    Калкулират се но не съвсем
    В техните цени не е калкулиран ДДС и Данък печелаба осигуровки и тн. (Хонг Конг е офшорна зона, а сделките им се водят за износ)
    Също така те не поддържат стоката налична, а работят на принципа на дропшипинга - тоест не инвестират средства не плащат лихви по кредити и не плащат за складове.
    Не обслужват гаранции което понякога е от съществено значение - в склада имаме спрени от продажба дефектни партиди за хиляди левове.

    И най вече БГ пазара е много по малък спрямо този на Ебай те продават хиляди от модел и могат да си позволят да работят през супер ниски надценки отделно че заради големите обеми получават и по добри цени.

    Цените на БГ пазара са компромисно положение между по високата цена и бързината на доставката и риска от получаването на дефектна стока

    Както написах и в предният пост всеки преценява дали рискът и чакането си заслужават да не говорим че ако поръчката е малко по голяма попада на митницата и тогава скъсаните нерви и загубеното време не си заслужават парите.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #38

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    здрасти има ли снимки това как свети ?
    10 ватовата топло бяла.
    10W LED Крушка 220V E27 Топло Бяла Светлина

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #39

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Е как да свети - на 180гр.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #40

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    здрасти има ли снимки това как свети ?
    10 ватовата топло бяла.
    10W LED Крушка 220V E27 Топло Бяла Светлина
    Свети доста прилично - Хубава мека топлина и ако е тъмно отначало не може да се гледа в нея - Хубави диоди SMD2835 хубаво алуминиево тяло

    На живо може да се види в магазинът ни в София ул. Цар Симеон 194 - Осветителни Тела София
    Този пост е редактиран от krushki.com; 07-01-14 в 04:20.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    1
    #41

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Да попитам има ли led лампи които светят с топла светлина и тук видях лампи http://www.realux.bg/ с дистанционно дали от тях произвеждат с топла светлина ,че нищо не разбирам то индикациите им.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #42

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Бягай от тия търгаши , само виж това сравнение
    10W LED прожектор IP65 срещу LED ПРОЖЕКТОР 10W - 14.50лв

    А за топла светлина съмнява ме диод да свети друго освен като електрожен гадна синя светлина .

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #43

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    здрасти има ли снимки това как свети ?
    10 ватовата топло бяла.
    10W LED Крушка 220V E27 Топло Бяла Светлина
    днес си купих въпросната крушка, честно казано съм разочарован има силна, но насочена светлина. В хола крушка от ИКЕА 5.3 вата - 400 лумена свети по-хубаво от нея, взех си и 9 лунички различни ватове, да видим как ще са.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #44

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от glarus Виж публикацията
    днес си купих въпросната крушка, честно казано съм разочарован има силна, но насочена светлина. В хола крушка от ИКЕА 5.3 вата - 400 лумена свети по-хубаво от нея, взех си и 9 лунички различни ватове, да видим как ще са.
    ами как няма да си разочарован, като никъде не е отбелязано, че е с тесен ъгъл на разпръскване на светлината, а и не престанаха да лъжат, че съотношението е 1:10. истината е, че е около 1:5 докъм 1:6, т.е. 10 вата "топъл" лед е около 50-60-ина вата волфрам, а ако е "студен" може да го докара и докъм 60-70

    осветявам дневната, хола и тоалета си с ледове от по 9 вата, както и 3 нощни лампи по 4.3 вата

    холът е 4*9, като от тях 3 са топли и 1 студена, но не са достатъчни, така че или ще сменя едната топла със студена, или направо ще добавя въпросната студена към останалите 4. преди 3*75 вата волфрам беше минимумът за комфорт, така че сега 5*9 дава точно съотношението, което казах по-горе: 1:5 взаимозаменяемост

    дневната е 3 топли

  18. Novice Аватара на smqtai22
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    4
    #45

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Здравейте, имам едно въпросче купих си PL луна с 2x енергоспестяващи крушки и 2 лед луни на 4w та въпроса ми е всичко това е на 220волта съществува ли някакъв предпазител регулатор против изгаряне който да си закупя и да закача при връзването? Благодаря!! :rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой email-клиент използвате
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 20
    Последно: 19-12-05, 12:02
  2. Какво използвате за рипване на CD-та?
    От cristo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 31
    Последно: 22-03-05, 15:48
  3. Коя програма използвате за DOWNLOAD?
    От JOJO във форум Анкети
    Отговори: 30
    Последно: 20-06-04, 20:55
  4. Използвате ли Symbian телефони [devices]?
    От Malone във форум Анкети
    Отговори: 11
    Последно: 02-06-04, 14:48
  5. Кои драйвери използвате за GF4?
    От medunski във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе