Вижте резултатите от анкетата: Какъв тип осветление използвате ?

Гласували
97. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LED Осветление

    30 30.93%
  • CFL - Енергоспестяващи крушки

    49 50.52%
  • Халогенно Осветление

    16 16.49%
  • Обикновени Крушки

    28 28.87%
  • Смесено от всички видове

    18 18.56%
  • Друг тип осветление

    3 3.09%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57

Анкета - Използвате ли LED Осветление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #46

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Извинявам се за много закъснелият отговор - В катгорията към която изпращам линк има различни видове предпазители

    Автоматични Прекъсвачи - Бушони

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #47

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Здравейте,

    аз имам окачени тавани с луни (халогенни) 12 волта, димъбъл, от най-мощните уж. С кои ЛЕД луни мога да ги заменя без да сменям трансформаторите? Въщност половината ми трябват димъбъл, а другата половина не. Ако има избор предпочитам нещо по-към топло жълто, отколкото синьо.

  4. Novice Аватара на manialedcom
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    4
    #48

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    това с трансформатора никой не може да ти даде гаранция кой ще станат но най-вероятно 2 3 ватова луничка няма да има проблем

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #49

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Можеш да ги замениш с всяка лед крушка стига да е димъбъл и да работи на 12 V. Няма как да достигнеш мощността (потребяваната) на халогените, освен ако не увеличиш драстично броя на лед луничките.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #50

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Мерси за отговорите. А препоръка за конкретна марка ЛЕД луни?

  7. Novice Аватара на manialedcom
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    4
    #51

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    в момента тези са на промоция - димиращи 2 години гаранция

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #52

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Здравейте,

    аз имам окачени тавани с луни (халогенни) 12 волта, димъбъл, от най-мощните уж. С кои ЛЕД луни мога да ги заменя без да сменям трансформаторите? Въщност половината ми трябват димъбъл, а другата половина не. Ако има избор предпочитам нещо по-към топло жълто, отколкото синьо.
    Електронните трансформатори осигуряват 12V ефективно напрежение при определен минимален товар. При мен беше 20W за 60 ватов траф. Ако общата консумация на LED луничките е по-малка от минималната, животът им силно се скъсява. Проблемът се решава с една халогенка от 20W, паралелно на която се свързват останалите LED- лунички, ако броят им е малък.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #53

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Здравейте, четох ви коментарите, но много не ги разбрах. Повечето коментирате LED осветеление за лунички. Аз съм си харесала два спота и видях, че са с крушки G9. Ще ги ползвам във всекидневната и се чудя дали ще са подходящи. В смисъл дали 5 крушки ще светят достатъчно, като 5 обикновени крушки. Заслужават ли си парите и дали често изгарят? И ако може да препоръчате марка, че видях много.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #54

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Силата на светлината се измерва в лумени. 60 ватова крушка с нажежаема жичка свети с около 800 лумена. Намирате лед крушка с 800 лумена и би трябвало да излъчва същото количество светлина. Другото, което трябва да гледате е какъв цвят бяло има въпросната лед (светодиодна на български) крушка. Това се измерва в калвини. 2700-3000 калвина цвета ще жълтенее или така наречената топло бяла светлина, подобно на крушките с нажежаема жичка. 3600-5500 калвина светлината ще синее повече или така наречената студено бяла светлина. Повечето луминисцентни лампи са с подобна студена/синя светлина на бялото.

    Ватове - Лумени
    40 - 450
    60 - 800
    75 - 1,100
    100 - 1,600

    Обикновенно не изгарят често(20 000-50 000 часа работа), особено в сравнение с крушките с нажежаема жичка (1000-2000 часа). Повечето имат гаранция, но затова трябва да си пазите касовата бележка и кутията на крушката. Обикновено гаранцията е към 2-3години. Чувал съм добри неща за крушките на V-Tac. Майче ги правят в България.
    Този пост е редактиран от kokovox; 07-09-16 в 05:56.

  12. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #55

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от bubynka Виж публикацията
    Здравейте, четох ви коментарите, но много не ги разбрах. Повечето коментирате LED осветеление за лунички. Аз съм си харесала два спота и видях, че са с крушки G9. Ще ги ползвам във всекидневната и се чудя дали ще са подходящи. В смисъл дали 5 крушки ще светят достатъчно, като 5 обикновени крушки. Заслужават ли си парите и дали често изгарят? И ако може да препоръчате марка, че видях много.
    Търси нещо с Е14. По- голямо разнообразие на ватове и калвини. G9 led лампите са слаби като ватове и поради
    малкия обем на лампичката горят доста често, освен ако не пробвате нещо качествено на Philips или Osram.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #56

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    G9 led лампите не надхвърлят 2-2.5 W, като еквивалентната жичка е 20-25W. Така че, 5 крушки общо ще имат еквивалента на 100-125 W. За баровска обстановка стават, но не и за всекидневна.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #57

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Силата на светлината се измерва в лумени. 60 ватова крушка с нажежаема жичка свети с около 800 лумена. Намирате лед крушка с 800 лумена и би трябвало да излъчва същото количество светлина. Другото, което трябва да гледате е какъв цвят бяло има въпросната лед (светодиодна на български) крушка. Това се измерва в калвини. 2700-3000 калвина цвета ще жълтенее или така наречената топло бяла светлина, подобно на крушките с нажежаема жичка. 3600-5500 калвина светлината ще синее повече или така наречената студено бяла светлина. Повечето луминисцентни лампи са с подобна студена/синя светлина на бялото.

    Ватове - Лумени
    40 - 450
    60 - 800
    75 - 1,100
    100 - 1,600

    Обикновено не изгарят често(20 000-50 000 часа работа), особено в сравнение с крушките с нажежаема жичка (1000-2000 часа). Повечето имат гаранция, но затова трябва да си пазите касовата бележка и кутията на крушката. Обикновено гаранцията е към 2-3години. Чувал съм добри неща за крушките на V-Tac. Май че ги правят в България.
    Само да те поправя,че става въпрос за келвини,а не за калвини,което даже не знам какво означава като дума.

    Цветна температура - Светодиодно осветление от България ето малко по темата.Линкът е взет напълно произволно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Кой email-клиент използвате
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 20
    Последно: 19-12-05, 12:02
  2. Какво използвате за рипване на CD-та?
    От cristo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 31
    Последно: 22-03-05, 15:48
  3. Коя програма използвате за DOWNLOAD?
    От JOJO във форум Анкети
    Отговори: 30
    Последно: 20-06-04, 20:55
  4. Използвате ли Symbian телефони [devices]?
    От Malone във форум Анкети
    Отговори: 11
    Последно: 02-06-04, 14:48
  5. Кои драйвери използвате за GF4?
    От medunski във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе