Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 132

Led крушки - led лампи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #1

    Led крушки - led лампи

    Предлагаме широк избор от LED Крушки с различни видове фасунги и мощност

    LED Крушките са до 10 пъти по икономични от обикновените крушки с нажежаема жичка и имат до 100 пъти по дълъг живот.

    Най често се предлагат с два вида светлина:

    Топло Бяла 2700K - Този тип светлина се доближава максимално до светлината от обикновените крушки с които сме свикнали, те са предпочитан избор за домашно осветление.

    Студено Бяла Светлина 6500K - Този тип светлина е подобна на светлината от луминесцентните лампи и са подходящи за офиси и магазини и други работни помещения.

    Единствено при нас можете да закупите LED Лампи с 2 години гаранция. Също така при евентуална повреда транспортните разходи по замяната на крушките са за наша сметка.

    За да можете по лесно да се ориентирате в изчисляването на необходимото ви LED Осветление можете да ползвате нашият LED Калуклатор

    LED Осветление - ЕООД

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -


    LED Крушка 5W
    E27 Топло Бяла Светлина




    Технически характеристики ЛЕД Крушка 5W

    * Размери Височина - 98мм Диаметър - 60мм
    * Излъчвана Светлина - 500 лумена
    * Експлоатация /до 100 000 часа/
    * Цвят 2700К /Топло Бяла Светлина - код 827/
    * Тип LED /30 LED елемента/
    * Цокъл - E27 220 волта
    * EНЕРГИЕН КЛАС - А
    * 24 месеца гаранция
    Този пост е редактиран от krushki.com; 07-07-13 в 14:30.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Led крушки - led лампи

    в интерес на истината, информацията ви е подвеждаща - правилният коефициент на конверсия е по-скоро към 5, отколкото към 10, сравнено с крушките с волфрамови жички

    крайно некоректно е да се твърди, че 7-ватов лед може да замени 100-ватова волфрамова!
    това би могло евентуално да стане с 15-ватов лед

    **********

    освен това при стандарт на волфрамова крушка ~1000 часа, а за лед 30 000 си е дори оптимистично, какво остава за 100 000. така че по-дългият живот е 20-30 пъти, а не 100 (примерна справка: http://www.ikea.bg/files/pdf/LED.pdf )

    да, има и такива лед-ове, които са уж по 100 000 часа, но силно се съмнявам да се продават под път и над път за по 10-ина лева

    ***

    и за да не излезе, че само търся невярна информация: 2700К си е наистина топло бяла (чак жълтее ). любителите на по-студено-синкаво осветление трябва да се насочат към 3300-3500К

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3

    Отговор: Led крушки - led лампи

    моите 7w led бих ги сравнил с 60-75 w с волфрамова жичка .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Топло Бяла 2700K - Този тип светлина се доближава максимално до светлината от обикновените крушки с които сме свикнали, те са предпочитан избор за домашно осветление.
    Това, че сме свикнали не означава, че е най-добрия избор за нас. Не случайно във фотографията използват крушки с цветна температура 5500К, тъй като са най-близки до дневната светлина.

    Аз лично не бих си сложил крушки 2700К.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #5

    Отговор: Led крушки - led лампи

    ------------------
    Този пост е редактиран от mantaman; 15-03-13 в 00:49.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #6

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Здравейте благодаря за коментарите - Те са напълно основателни само искам да отбележа че в интрото в началото сме написали до 100 пъти което не е като точно 100 пъти.
    Освен това като се има в предвид че последните години качеството на крушките с нажежаема жичка спадна фрапантно и почнаха да горят на по няколко месеца може и да излезе вярно и над 100 пъти

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от satyo Виж публикацията
    Това, че сме свикнали не означава, че е най-добрия избор за нас. Не случайно във фотографията използват крушки с цветна температура 5500К, тъй като са най-близки до дневната светлина.

    Аз лично не бих си сложил крушки 2700К.
    Всеки има право на собствено мнение - Аз сега ще споделя моето

    Моята теория е следната - За да се чувстват комфортно хората на изкуствено осветление то трябва да е най близко до това каквото би трябвало де е в момента на открито - Тоест сутрин рано и вечер късно когато слънцето изгрява и залязва светлината е по топла а и времето е по сумрачно - Точно по това време хората са си в къщи или стават за работа или се прибират от работа - Топло бялата светлина 2700К е по близка до това състояние на времето в тези часове на денонощието.

    През деня хората обикновено са на работа в офиси магазини заводи и тн. По това време на денонощието дневната светлина е по близка до лампите излъчващи студена светлина около 5000 - 6000К за това студената светлина е предпочитана за работно осветление.

    На всеки му прави впечатление че ако се събуди сутрин още по здрач и светне студена луминесцентна лампа му е некомфортно - Същото важи ако през деня влезете в офис или магазин осветен с топла светлина - струва ви се тъмно и неестествено.

    Това е моята теория и мисля че е доста близо до истината - Тя разбира се не е универсална но това че някой му харесва бялата светлина през целият ден не значи че не е вярна.

    А колкото до сравнението с фотографията мисля че въобще не е релативно защото осветлението във фотографията има съвсем други цели от осветлението в домовете - ако двете неща имаха нещо общо то стаите трябваше да се осветяват с халогенни прожектори по няколко стотин вата и да се мажем с керм против загар

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    20
    #7

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Както казахте
    Всеки има право на собствено мнение
    Аз лично работя от вкъщи и бюрото ми е на разстояние 1 метър от 5 кв.м прозорци. Та по цял ден работя на дневна светлина и съм свикнал на нея. Освен това времето сутрин рано и вечер по здрач е има няма 10% от денонощието - твърде малък диапазон от време за да ми е определящ.
    Конкретно на мен сравнението с фотографията ми е доста релативно, защото в момента осветлението ми в стаята е диодно 2х28 w и 6000К. И от както имам тази светлина не ме и болят очите. Споделих ви го не като предположение, а като човек, който ежедневно го ползва.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #8

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Напълно съм съгласен с казаното от теб то подкрепя и моята теория - че хората за осветление през деня предпочитат бялата или студено бялата светлина. В твоят случай ти я предпочиташ през цялото денонощие, но си мисля че това е по скоро изключение от колкото правило - това го казвам на база съотношението продадени крушки топла студена светлина за домашно осветление (над 10 към 1)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #9

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Аз имам интерес и съм решил да си взема такава крушка да пробвам, как е.
    Трябва ми некое ЛЕД крушле, което да отговаря на 100-150 Вата от волфрамките.
    Ще свети вечер в хол 16 Кв.м.
    Я да видим на мен, какво ще ми предложиш.
    В Пловдив имате ли магазин, склад и т.н.?

    **Някой ако знае в Пловдив, къде се продават ЛЕД крушки за домашно осветление да каже.
    Благодаря!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #10

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Като цяло идеята ни в този форум е да популяризираме LED Осветлението не толкова да правим директни продажби, за това и няма да ви предложа конкретен продукт.

    Това което мога да Ви препоръчам е да не осветявате хола си само с една крушка - Светлината ще е доста некомфортна, получават се остри сенки а и силната лампа дразни очите. За този хол ще ви трябва лед осветление с обща мощност от около 15 вата между колкото повече осветителни тела го разпределите толкова по добре.
    Аз даже напоследък определено предпочитам за тази цел ЛЕД лентите с топло бяла светлина - Много по добро разпределение на светлината се получава и са по изгодни като цена, отделно че могат и да се димират.

    Ето и един интересен сайт за осветление
    Този пост е редактиран от krushki.com; 23-09-13 в 01:01.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    5
    #11

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie Виж публикацията
    **Някой ако знае в Пловдив, къде се продават ЛЕД крушки за домашно осветление да каже.
    Благодаря!
    В "bauMax" , в брошурата им "Каталог Май 2013" - 3W-6,99/бр

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #12

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Аз също ще се включа в темата. Моят хол е 35 кв. метра. По трите краища на стаята имам 14 лед лунички по 3 вата всяка, топло бяла светлина. Вечер това е основното ни осветление, тъй като крушките са по края на стаята (8 на 4,5 метра), не заслепяват, и е много приятно. Средните полилеи буквално не ги ползваме, защото са красиви, с халогенни крушки и адски заслепяват в сравнение с лед луничките.
    Част от стаята - DSC_7217.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    Друг вариант също е лед лентата, но тя изисква спефична форма на окачен таван, а и събира много прахоляк в дупката . Иначе по този начин с обърнат таван е адски подходящо за спалня.
    DSC_7205.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет
    За хол също е хубаво, там вече цветна RGB лента, с устройство за синхрон на музика (към 40 лв май им е цената).
    Алуминиевите лед профили с лед ленти също са много ефектни като светлина, за коридор, килер, кухненски плот, баня
    IMG_2875.JPG - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет

    Аз лично се запалих по лед осветлението, с доста ровене, четене, съветване, опити ( имам над 10-15 модела излишни лед луни, крушки и ленти ) , но стигнах до удовлетворение и успях да изградя всичко в моя дом сам. Почти целия апартамент е с лед.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #13

    Отговор: Led крушки - led лампи

    nikolayvarna,спор няма,красиво стоят,дизайнерски решението е много добро!Ама това пусто дефектиране!....На мен също ми предстои изцяло пълна подмяна на осветление в 68кв.м жилище.Жилището не е ново,подменя се цялата инсталация и де факто всичко се прави от начало.Нямам ограничение за средствата,не ми и пука дали една точка ще харчи 20 или 2 вата,но това на което съм свидетел тук в Словакия в новия дом/е той дори вече не е и толкова нов/на мой приятел ме кара много да мисля!Той почти изхвърли ЛЕД-а от луничките и ги сменя с халогенки на 12 волта.До тук 6 му изгоряха,две бяха в гаранция,другите-месец два след като гаранцията мина!Все подменяше все връщаше....Вика и "мастори",ядец,всеки изказва различни мнения!..И интересно,проблемите са само при луничките!Има и два полилея накичени с ЛЕД,там няма дефектирала лампа!?.....Няма вентилация ли под тоя картон,що ли е?...Няма смислено обяснение от никого!И специалистите дават мъгляви и уклончиви отговори!Първите му бяха Филипс,после сложи Осрам,същата работа!Та ако ей на тоя проблем намеря логично обяснение и аз ще заложа на ЛЕД!За сега съм пуснал окабеляването ,до декември до като се върна в БГ трябва да реша!Дори се замислям ако се спра на ЛЕД да търся фирма за цялостно изпълнение,но първо дали ще намеря и после....фирмата надали ще ми даде задоволителен отговор защо става това тук!?......Жилището е в Казанлък и ще трябва да търся в Ст.Загора......

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Аз съм с BRILUM от 3 години и засега няма изгоряла.Същите като тези са с 30 LED диода:
    GU_10D_30_LED_b_250.jpgбрилум 10 ЛЕД.jpg

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #15

    Re: Led крушки - led лампи

    на мен ми писна да сменям лед лунички вече... незнам каква е причината но ми горят само в хола където се ползват най-много принципно. взех с 4х1в после с 3х1в всички горят... тея с 4х1 гърмят като пиратки и падат всички бушони по веригата... другите 3х1 почват като стробоскопи да мигат. във спалнята и банята също съм накачорил 4х1 и нито една не е изгоряла! във хола смятам да мина на халогенки ако още една изгори защото вече една с една няма еднакви... да не говорим колко пари вече съм налял. последно от крушки.ком ми се оправдаха че нямат налични и немогат да ми ги заменят изгорелите от което съм много разочарован... да не говорим че и за моя сметка ги изпращам и получавам и сметката се покачва още повече. от викиват в пловдив също вече са спряли да ги вкарват точно заради тея дефекти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DDR2 800MHz 4x2GB Kingston, Авто крушки, NOKIA 113-SAMSUNG
    От divxxx във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 11-05-13, 16:00
  2. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  3. Отговори: 24
    Последно: 02-01-11, 08:51
  4. Разклонител за крушки - откъде?
    От vitoshabg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-10, 22:53
  5. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе