Страница 2 от 96 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #16

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Вземай спокойно. Не възлагай големи надежди относно конвертирането на 2D->3D.


    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:18856-120#4632
    Мерси за бързия отговор, отивам да се сдобия с един такъв.Ясно че при конвертирането картината няма да има общо, както като се гледа филм заснет в 3D, но поне като се взема такова ТВ да има тази опция пък ще видим дали ще е полезна.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #17

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    Мерси за бързия отговор, отивам да се сдобия с един такъв.Ясно че при конвертирането картината няма да има общо, както като се гледа филм заснет в 3D, но поне като се взема такова ТВ да има тази опция пък ще видим дали ще е полезна.
    ако използваш вградения плеър, лг не отварят дтс. а 3д филмите са с дтс. и много от мкв-тата. самсунга си плейва 3д през юсб, а при лг ще трябва да конвертираш аудиото. това е евтин самс, но без уеб браузер и без конверт 2д - 3д. http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UNG-UE-40D6000

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    21
    #18

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    При руснаците почти всички 3д филми ги има с и без DTS. Нещо повече, медия сървърът, който се препоръчва от LG за използване в Smart Share сам преобръща звука, когато е dts, при това без да се налага дори да си мръдне човек пръста. Става дума за Plex Media Server, с вързани телевизор и компютър в една мрежа - в моя случай през рутер.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #19

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой има ли преки впечатления от модела 42LW579S - http://www.technomarket.bg/products/...75/lg-42lw579s

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #20

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Гледам все още се намира 22LE5500 за онлайн поръчка на добра цена, но на живо няма къде да го видя. Дали наистина e с матрицата с която трябва да е - (S-IPS използвани във Mid-End LG TVs /LD420-650, LE5300-6500/) ?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #21

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vankata79
    Някой има ли преки впечатления от модела 42LW579S - http://www.technomarket.bg/products/...75/lg-42lw579s
    Телевизорът е добър, но нещо LG България или централата за източна Европа на LG в Унгария се ебават с клиентите....липсва дистанционното Маджик моушън в комплекта
    LW570 - само 2 броя очила и няма дистанционно Маджик моушън в комплекта, произведен в Полша
    LW571 -
    LW575 - 4 броя очила + дистанционно Маджик моушън в комплекта, произведен в *****
    LW579 - 7 броя очила в комплекта, произведен в Полша

    LK530 - сензорни бутони на лицевият панел
    LK551 - обикновени бутони отстрани

    LW5400 - само 2 броя очила AG-F110, няма DLNA и LG Smart, 3 HDMI входа, 50Hz
    LW5500 - само 2 броя очила AG-F110, и е Маджик моушън Ready, Wireless Ready, 4 HDMI входа, 100Hz
    LW5590 - само 2 броя очила AG-F110, и е Маджик моушън Ready, Wireless Ready, 4 HDMI входа, 100Hz + DVR функции

    Ако сте забелязали още разлики между моделите - пишете.

    Необразованият администратор на сайта /някакъв унгарец - понеже се администрира от централата в Унгария/ още копира характеристиките от американският сайт и изписва на българският - 120Hz....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    21
    #22

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Българският сайт на LG е безобразен - трудно може да се намери по анти юзър френдли сайт, зарежда на принципа "според зависи", информацията е оскъдна, за някои модели телевизори дори не работеше опцията за сравнение с друг модел. Това е свинщина - да се поддържа сайтът от далечна Унгария, сякаш у нас си нямаме достатъчно кадърни хора за целта. Тук има в пъти повече информация, отколкото там някога е имало и ще има.

    LW5500 - само 2 броя очила AG-F110, и е Маджик моушън Ready, Wireless Ready, 4 HDMI входа, 100Hz
    Аз съм с такъв, само че хванах промоция - дадоха ми го с още 5 очила(което по принцип не е проблем, защото са пасивни и не са скъпи - цялата кутия с 5-те чифта е към 49 лв.).

    и е Маджик моушън Ready ... - това какво ще рече? Ще става ли дистанционното за моя телевизор или не? Ако и му праснат цена от 150 кинта и нагоре, то просто няма да си струва да се взема, като с камерата за скайп - тези хора са ненормални, за РС спокойно може да се вземе за 30 лева прилична камера.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #23

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от mike28
    и е Маджик моушън Ready ... - това какво ще рече? Ще става ли дистанционното за моя телевизор или не? Ако и му праснат цена от 150 кинта и нагоре, то просто няма да си струва да се взема, като с камерата за скайп - тези хора са ненормални, за РС спокойно може да се вземе за 30 лева прилична камера.
    Означава че може да се управлява с LG Magic Motion Remote (AN-MR200) ,но то се продава отделно/не и в България/!!
    http://www.lg.com/uk/tv-audio-video/...G-AN-MR200.jsp

    въпроси и отговори за дистанционното
    http://answers.lg.com/answers/7676/p.../questions.htm

    цена
    http://www.amazon.com/LG-MR200-Magic.../dp/B004T2KNS4

    https://www.youtube.com/watch?v=-2CX5e_6FKA#

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #24

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Телевизорът е добър, но нещо LG България или централата за източна Европа на LG в Унгария се ебават с клиентите....липсва дистанционното Маджик моушън в комплекта
    LW570 - само 2 броя очила и няма дистанционно Маджик моушън в комплекта, произведен в Полша
    LW571 -
    LW575 - 4 броя очила + дистанционно Маджик моушън в комплекта, произведен в *****
    LW579 - 7 броя очила в комплекта, произведен в Полша

    LK530 - сензорни бутони на лицевият панел
    LK551 - обикновени бутони отстрани

    LW5400 - само 2 броя очила AG-F110, няма DLNA и LG Smart, 3 HDMI входа, 50Hz
    LW5500 - само 2 броя очила AG-F110, и е Маджик моушън Ready, Wireless Ready, 4 HDMI входа, 100Hz
    LW5590 - само 2 броя очила AG-F110, и е Маджик моушън Ready, Wireless Ready, 4 HDMI входа, 100Hz + DVR функции

    Ако сте забелязали още разлики между моделите - пишете.

    Необразованият администратор на сайта /някакъв унгарец - понеже се администрира от централата в Унгария/ още копира характеристиките от американският сайт и изписва на българският - 120Hz....
    всички лед 3д тв на лг идват със седем броя очила. парти пакет от 5 бр. плюс още два броя в отделна кутийка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    21
    #25

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря, запознат съм с възможностите на Маджик моушън-а, знам и за цената му в Amazon, знам и, че още го няма у нас. Въпросът е кога ли ще се сетят да го доставят и кой знае на каква непосилна цена ще бъде.

    Направих си труда да проверя - от всички държави, само за България не са включили все още в NetCast-a LG Apps и Social Center. Сигурно и за това трябва да благодарим на братята унгарци. Честно казано от включените в Premium сайтове не намирам нещо, което да си струва. Тарикатското е, че ако се регистрира човек през телевизора, не му иска никакви данни, докато през сайта на услугата трябва да си изпее човек всичко - най-мразя да ми искат личните данни, как ли пък не ще ги попълня правилно. (е, за платените услуги ще трябва регистрация в сайта, няма как)
    От LG Apps (абе приложенията, по нашенски) има и интересни неща - виртуалните разходки в 3d из Монако и Ню Йорк бяха приятни за гледане, а и с последните фърмуери се оправи проблема с лага при гледането им.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #26

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Звънях на телефона от сайта за да питам за дистанционното, оттам ме препратиха към един от сервизите им и...... в сервиза нямат информация за съществуването на такова дистанционно. Въпреки че им казах и точния модел на дистанционното, оттам се опитаха да ме убедят че такова нещо не съществува. То бива некомпетентност, но тяхното просто бие всякакви граници.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #27

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf
    всички лед 3д тв на лг идват със седем броя очила. парти пакет от 5 бр. плюс още два броя в отделна кутийка.
    Да прав си, но това е положението в България... Иначе в Англия, Ирландия, Германия и дори ***** има промоции където това дистанционно е в комплект с телевизора, като може да си го закупиш и отделно.
    Цитат Първоначално публикувано от mike28
    Благодаря, запознат съм с възможностите на Маджик моушън-а, знам и за цената му в Amazon, знам и, че още го няма у нас. Въпросът е кога ли ще се сетят да го доставят и кой знае на каква непосилна цена ще бъде.

    Направих си труда да проверя - от всички държави, само за България не са включили все още в NetCast-a LG Apps и Social Center. Сигурно и за това трябва да благодарим на братята унгарци. Честно казано от включените в Premium сайтове не намирам нещо, което да си струва. Тарикатското е, че ако се регистрира човек през телевизора, не му иска никакви данни, докато през сайта на услугата трябва да си изпее човек всичко - най-мразя да ми искат личните данни, как ли пък не ще ги попълня правилно. (е, за платените услуги ще трябва регистрация в сайта, няма как)
    От LG Apps (абе приложенията, по нашенски) има и интересни неща - виртуалните разходки в 3d из Монако и Ню Йорк бяха приятни за гледане, а и с последните фърмуери се оправи проблема с лага при гледането им.
    LG България или спят или нямат думата по въпроса. Може някой гениален маркетолог в централата, да е решил че на българите не им трябва такова нещо....

    Цитат Първоначално публикувано от v_nenkov
    Звънях на телефона от сайта за да питам за дистанционното, оттам ме препратиха към един от сервизите им и...... в сервиза нямат информация за съществуването на такова дистанционно. Въпреки че им казах и точния модел на дистанционното, оттам се опитаха да ме убедят че такова нещо не съществува. То бива некомпетентност, но тяхното просто бие всякакви граници.
    Това можех и аз да ти го кажа. Сервизите са последното място, което трябва да попиташ за такива неща. За човека на телефона...освен да кажа, че не е в час друго не се сещам.

    Току що пратих имейл със запитване до Петър Модев от LG България относно дистанционното.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    75
    #28

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,
    Появил се е нов ъпдейт за LG TV 2010 г. с BCM процесор 3.21.03
    http://www.lg.com/ru/support/product...lCode=42LE5500
    Направи ми впечатление че размера му е почти два пъти по-малък от предишните, някой пробвал ли го е да го качва... да не би да е някаква грешка?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #29

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    LD750, току що го ъпдейтнах, но никаква разлика не съм забелязал до момента. Най-кофти е, че поне можеха да си направят труда да напишат какво ново или поправено са направили. Иначе тоя файл го има и на българската версия на сайта.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #30

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,

    имам LG M2262D-PC и исках да му активирам видео възпроизвеждане през USB. Влязох в сервизното меню с iremote (или беше irremote), но опцията въобще я няма. Firmware версията е 3.19. Има ли някакъв начин да активирам видеото, без да минавам на по-ниска версия (поне да е по-нова, ако не може с тази)?

    Търсих и по други сайтове, но не намерих много мнения за този модел точно.

    Извинявам се, ако не пиша в правилната тема.

    Поздрави,
    Н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 96 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе