Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор LG ?

Гласували
317. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    12 3.79%
  • 32"

    74 23.34%
  • 37"

    21 6.62%
  • 42''

    142 44.79%
  • 47"

    72 22.71%
  • 55"

    8 2.52%
  • 65''

    0 0%
  • 84''

    4 1.26%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 108 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1608

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    25
    #31

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Страхотен форум .. винаги научавам нови неща! Пускам мнение, хем да се запиша за темата за да я следя, хем да се похваля, че проблемът от бръмчащо захранване се оказа от старият ми телевизор Новият е монтиран на стената над старият ми CRT и малките ми хулигани са го включили и си стои в режим готовност и си му бръмчи трафчето и пренася звука нагоре по стената и ме вкара във филми ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #32

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от broadway
    Благодаря.
    Ще досадя и с още едно питане. Забелязвал ли си (или някой друг от собствениците на LM660/LM670) подобен проблем на 50Hz и 24p като описаните тук: http://www.avforums.com/reviews/LG-L...t_Results.html - в "Picture Processing"
    Да , аз забелязвам сянка след бързо движещи се обекти - малко е и ако питаш жената ,докато гледаме едва ли ще каже ,че е забелязала ,но аз я виждам . Най-много се забелязва сега по-време на мачовете след топката - същото го забелязвах и на старото ЛГ . Не съм гледал на СД как е - мачовете ги гледам на ХД . Забелязах и още един бъг - при ползване на ЕПГ /който е супер смотан - на цял екран ,без малко прозорче с текущия канал и на всичко отгоре се изключва и звука .../ и след излизането се оказваш на канал 553 от сателитния тунер /при мен на Астра се оказа един канал с голи каки ,че спешно трябваше да го местя /, но инфото и всичко ти показва ,че си на канала който си гледал - малоумна работа ... И някой ако знае има ли вариант да си стои само цифровия кабелен тунер , а когато искам ,тогава да превключвам на сателитния ? Сега като искам да превключа на канал с номер /6 например/ ми излиза поле със всички варианти - 6 от сат. тунера , 6 от кабелния ,6 от сат. радио и т.н. Лошото е че първия канал ,който показва е този от сат. тунера и се налага с навигационните бутони да давам надолу до този ,който ми трябва - има ли вариант да излизат само от кабелния ? Тия дни ще взема да систематизирам всички + и - ,които съм забелязал до сега ,че няма време в момента.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #33

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте! Може би е дискутирано, но ако може да ми кажете лесна и "бърза" програма за конвертиране на звука от DTS->AC3. Под бърза, имам предвид процеса да не отнема много време. Нещо не мога да инсталирам Mkv2ac3, дава ми грешка. Сигурно има някаква по-добра?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #34

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Здравейте! Може би е дискутирано, но ако може да ми кажете лесна и "бърза" програма за конвертиране на звука от DTS->AC3. Под бърза, имам предвид процеса да не отнема много време. Нещо не мога да инсталирам Mkv2ac3, дава ми грешка. Сигурно има някаква по-добра?
    Здравей! Съвсем ясно е написано от Hristoslav в първия пост:

    Ето ви линк за програма, която с 2-3 кликания ви прави всичко.
    http://audioconverter.heartware.dk/tutorial/

    В зависимост от компютъра ти, тази програмка се справя най-много за 10 минути. Успех и за Hristoslav.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #35

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от antomov
    Здравей! Съвсем ясно е написано от Hristoslav в първия пост:

    Ето ви линк за програма, която с 2-3 кликания ви прави всичко.
    http://audioconverter.heartware.dk/tutorial/

    В зависимост от компютъра ти, тази програмка се справя най-много за 10 минути. Успех и за Hristoslav.
    Благодаря! От вчера се боря с нея и нещо не се получава, уж конвертира, но го няма звуковия файл после, само DTS...

    P.S. Уви не става...

    Пробвах с eac3to и стана!

    Сега след предоставения tutorial, ще опитам пак.


  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    11
    #36

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте притежавам от около година LG 42LW579S от скоро време обаче ме дразни това , че ми насича картината на цифровите канали особенно ако има ротация на изображението , пробвал съм с фабрични настройки, с нов фирмваре съм , изключил съм изглаждането на ръбовете да не го товари и това ама не. Дайте някакви идеи от какво може да се получава. Каналите ако има значение си ги сканира сам от кабеларката аналогови и цифрови. Чудното е че на другия тв в съседната стая 32 LD 450 всичко е ок.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #37

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте! Може би е дискутирано, но ако може да ми кажете лесна и "бърза" програма за конвертиране на звука от DTS->AC3. Под бърза, имам предвид процеса да не отнема много време. Нещо не мога да инсталирам Mkv2ac3, дава ми грешка. Сигурно има някаква по-добра?
    От известно време вече използвам Avanti GUI и смея да твърдя че това е най-бързата и лека програма конвертиране на звука която аз съм използвал. Трябва да изтеглиш и това FFmpeg енкодера (Static версията) и слагаш тези файлове в папката ffmpeg на Avanti GUI.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #38

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    За колегите с LW659S има нова версия на софтуера. Аз преминах на нея но за един ден не видях никакви разлика спрямо старата.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #39

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от jevko
    Здравейте притежавам от около година LG 42LW579S от скоро време обаче ме дразни това , че ми насича картината на цифровите канали особенно ако има ротация на изображението , пробвал съм с фабрични настройки, с нов фирмваре съм , изключил съм изглаждането на ръбовете да не го товари и това ама не. Дайте някакви идеи от какво може да се получава. Каналите ако има значение си ги сканира сам от кабеларката аналогови и цифрови. Чудното е че на другия тв в съседната стая 32 LD 450 всичко е ок.
    Пробвай да провериш дали проблема не е в сигнала - като размениш местата на телевизорите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    11
    #40

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Пробвай да провериш дали проблема не е в сигнала - като размениш местата на телевизорите.
    пробвал съм пак е така двата тв са един до друг 42lw579s накъсва а 32ld450 си е ок, пусках и различни сигнали с различни затихвания но е все така

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #41

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от jevko
    Здравейте притежавам от около година LG 42LW579S от скоро време обаче ме дразни това , че ми насича картината на цифровите канали особенно ако има ротация на изображението , пробвал съм с фабрични настройки, с нов фирмваре съм , изключил съм изглаждането на ръбовете да не го товари и това ама не. Дайте някакви идеи от какво може да се получава. Каналите ако има значение си ги сканира сам от кабеларката аналогови и цифрови. Чудното е че на другия тв в съседната стая 32 LD 450 всичко е ок.
    Привет, аз съм с LG 42LW5590-ZE. Не знам дали проблема е същия, но и при мен при бързо движение на образа се получава леко насичане, а при не HD сигнал има леко размазване около обектите. С цифров приемник съм на Близу. Възможно е да е от самия сигнал, но допускам, че просто телевизора си е с такива възможности. Въпреки това ако някой знае нека да сподели. Дано пък да е до някоя настройка въпреки, че пробвах може би всички варианти.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #42

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Привет, аз съм с LG 42LW5590-ZE. Не знам дали проблема е същия, но и при мен при бързо движение на образа се получава леко насичане, а при не HD сигнал има леко размазване около обектите. С цифров приемник съм на Близу. Възможно е да е от самия сигнал, но допускам, че просто телевизора си е с такива възможности. Въпреки това ако някой знае нека да сподели. Дано пък да е до някоя настройка въпреки, че пробвах може би всички варианти.
    Оооо никакви лоши приказки да не чувам за този модел . Да ти кажа най вероятно е от приемника, аз съм с булсата и когато го забелязах за първи път(това означава че сравнително рядко се появяват) лошо ми стана. Викам си ейййййй какъв боклук си купих , но пък веднага след това ми мина през ум да пробвам с разни блуреи и mkv-та с реклами и филми с бързи движения и да ти кажа там такива неща няма. В интерес на истината никога на сигнал различен от приемника на булсат не съм забелязал такива насичания и размазвания. Така че хукай доставчика си на телевизията и не се къхари за ТВ.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #43

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Оооо никакви лоши приказки да не чувам за този модел . Да ти кажа най вероятно е от приемника, аз съм с булсата и когато го забелязах за първи път(това означава че сравнително рядко се появяват) лошо ми стана. Викам си ейййййй какъв боклук си купих , но пък веднага след това ми мина през ум да пробвам с разни блуреи и mkv-та с реклами и филми с бързи движения и да ти кажа там такива неща няма. В интерес на истината никога на сигнал различен от приемника на булсат не съм забелязал такива насичания и размазвания. Така че хукай доставчика си на телевизията и не се къхари за ТВ.
    Така си и мислех, може би решението е CA модул..?! Или смяна на доставчика..

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #44

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Ето ви тема от германските колеги с настройки за LG LM 660/760/860
    http://www.hifi-forum.de/viewthread-145-4869.html



    Installation Menu - включва "Hotel Mode", "TV Link-Loader", "Passwort Change" и "Settings"
    http://www.kmt-online.de/download/BD...ew_Modells.pdf
    Натиснете бутона НОМЕ за 5 секунди и когато менюто изчезне натиснете "1105" и натиснете върху бутона OK...


    http://www.lg-forum.com/lg-led-plasm...editor-28.html


    Сhanneleditor-edanktll_0.5.2.1 for_LM_Series.
    http://www.lg-forum.com/attachments/..._lm_series.rar

    Всички версии на TLL Editor
    http://www.lg-forum.com/lg-led-plasm...html#post19622

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #45

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    В повечето марки има отделно меню за слушалки - поразрови се из менютата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 108 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 12:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе