Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор LG ?

Гласували
317. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    12 3.79%
  • 32"

    74 23.34%
  • 37"

    21 6.62%
  • 42''

    142 44.79%
  • 47"

    72 22.71%
  • 55"

    8 2.52%
  • 65''

    0 0%
  • 84''

    4 1.26%
Отговори на анкетата
Страница 5 от 108 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1608
Like Tree64Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #61

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте,
    Поздрави за хубавата тема.
    Притежавам LG 22LU5000 . Исках да свържа едни компютърни колонки с буфер към телевизора, но не тръгват, звука си излиза само от телевизора. Както прочетох в началото на темата явно ми е нужна функцията " Усилвател". Само че ми е неактивна. Телевизора ми е настроен на държава Швеция. Някой може ли да ми помогне?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #62

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Как си свързал компютърните колонки ? С жак 3.5мм от изхода за слушалки ли ?

  4. Junior Member Аватара на shivers
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    36
    #63

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Включвате флашка, натискаш бутона MENU и задържате до изчезването от екрана на менюто. Въвеждаште 1105 от дистанционното и натискате ОК. Появява се меню Installation-menu слизате надолу на TV-link loader после Send to USB записвате файла и излизате. Правите ъпдейта и ако сте загубил настройките възстановявате по описания начин като разликата е в Receive from USB избирате записания *.tll файл и ОК. ТВ-то се рестартира само и се наслаждавате.
    Как става тоя пиниз при LM669S? При LW модела става с "Home" бутона, но тука екрана на менюто си седи и не се скрива. Да не би да се задържа друг бутон на дистанционното?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #64

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Как си свързал компютърните колонки ? С жак 3.5мм от изхода за слушалки ли ?
    Да, точно така

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    55
    #65

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от iliann
    Не съм много наясно с техниката, но не разбирам защо трябва задължително да се гледат филмите през компютъра? Аз ползвам 32GB флашка и нямам никакви ядове с преходници, видео карти т.н.
    Защото е по удобно.Ако имаш подходящия компютър и един кабел от там нататък нямаш кой знае какво ядове.Не трябва да прехвърляш филма от компютъра на флашка че после да го пъхаш в телевизора.А и компютъра възпроизвежда всички стандарти докато плеъра на телевизора не.И ако си с флашка трябва да го преобразуваш. Друго голямо предимство е че може да гледаш телевизия по интернет.Аз например гледам Уимбълдън по нета и има линкове с поразително качество.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #66

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo
    Защото е по удобно.Ако имаш подходящия компютър и един кабел от там нататък нямаш кой знае какво ядове.Не трябва да прехвърляш филма от компютъра на флашка че после да го пъхаш в телевизора.А и компютъра възпроизвежда всички стандарти докато плеъра на телевизора не.И ако си с флашка трябва да го преобразуваш. Друго голямо предимство е че може да гледаш телевизия по интернет.Аз например гледам Уимбълдън по нета и има линкове с поразително качество.
    Донякъде съм съгласен, ама само донякъде Филмите ги свалям директно на флашката. Лошото в случая е, че трябва да преобразувам DTS-a. Но все пак говорим за 2-3 кликвания. Както и да е - въпрос на избор.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #67

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Swain
    Да, точно така
    Виж дали в менюто няма отделна настройка, за увеличаване на зука за слушалките./може би е на 0/

  10. Junior Member Аватара на shivers
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    36
    #68

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Някой знае ли как се изключват вградените WI-FI и BLUETOOTH? WI-FI-то го конектнах към моята мрежа и няма дисконектване, трябваше да дам на фабрично нулиране, та да загуби паролата, но все си седят включени. GSM-а и лаптопа виждат блутутът като "LGE DTV BCM20702A1" но не могат да се сдвоят и никъде не виждам настройки или за какво служи блутутът. Също така и никъде не намерих информация колко ms е времето на реакция и колко му е динамичният контраст на LG 42LM669S-ZC.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #69

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Искам да благодаря на всички от форума и най-вече на Христослав, svetlio1 и idemon за отговорите и за споделянето на информация и мнения. Направих моя избор и последния работен ден на юни в 18:30 успях да хвана 5-те години гаранция за 47LM660S (не го взех от техноверигите заради цената, така че това наистина беше последния момент да хвана промоцията). Като цяло съм много доволен, все още имам доста неща да пробвам и тествам, не съм имал много време дотук. Успях да изгледам няколко филма както и финала на европейското, "Модерни времена" на Чарли Чаплин, конвертиран в 3д изглеждаше изненадващо добре . Веднага разпозна USB клавиатура и мишка, само не мога да му регулирам яркост и контраст в браузъра и Тубата, твърде ярки са ми вечер, не мога да им докарам настройките от ТВ-то. Ако някой знае начин - ще съм благодарен.
    Тепърва ще имам сигурно и още въпроси към по-опитните и ще споделям мнения.


    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Най-вероятно преди Олимпиадата ще има добри "промоции" /август/.
    Аз си мислех че и за Европейското ще има добри промоции, но се оказа че нашите търговци не предложиха почти нищо интересно, само дето свършиха бързо моделите които търсех при онлайн магазините, добре че се появи 47LM660 последните 2-3 дни на юни.

    Цитат Първоначално публикувано от idemon
    Ще трябва да изчакаш някой друг месец за точка 4-ри.

    47LM620S е евентуално твоя избор с цена в момента от ТП 2200лв. ТМ 2000лв.

    По-ниския модел 47LM615S цената е по-ниска но не поддържа DTS.
    47LM620S го има в момета при някой онлайн търговци за около 1900, сигурно може да се опита да се пазари за още малко надолу. Ако не го притеснява онлайн покупка (някои имат опция да идеш да си го огледаш при тях и да го вземеш тогава) - може да види и този вариант.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #70

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от shivers
    за какво служи блутутът. Също така и никъде не намерих информация колко ms е времето на реакция и колко му е динамичният контраст на LG 42LM669S-ZC.
    Блутута служи за връзка с безжични слушалки.
    Времето за реакция...повярвай ми не ти трябва. Производителите го изписват по някаква тяхна си формула, която няма почти нищо общо с реалноста. LG- спряха да го изписват
    http://www.lg.com/uk/tvs/lg-42LM669T-3d-tv
    По същият начин стоят нещата и с динамичният контраст - 6,000,000:1
    http://www.lg.com/us/tvs/lg-42LM6200-led-tv

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #71

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Виж дали в менюто няма отделна настройка, за увеличаване на зука за слушалките./може би е на 0/
    Няма такава настройка, а като вкарам джака, звукът на телевизора не спира...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #72

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Честито broadway , със здраве да си го ползваш !
    Наистина е дразнещо това ,че не може да си направиш настройки на картината при браузъра и в You Tube /особено вечер/ - същото е и като излезеш от филм на USB плеъра - менюто с папките направо ти вади очите .
    Имаше изгодна "промоция" преди европейското - 47LM660 за 2099 лв /реално на мен ми излезе малко под 2000лв / ,обаче явно бяха вкарали малко бройки и бързо свършиха - моя ми го докараха от Пловдив и тук-там беше останала по някоя мостра. За мен 2000-2100 лв е реалната цена за тоя модел /47LM660/670/671/669/ -за 2500лв /колкото е сега/ щях да търся друг модел .

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #73

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Swain
    Няма такава настройка, а като вкарам джака, звукът на телевизора не спира...
    Тук вече не знам....би трябвало да изключи говорителите на телевизора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #74

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Честито broadway , със здраве да си го ползваш !
    Наистина е дразнещо това ,че не може да си направиш настройки на картината при браузъра и в You Tube /особено вечер/ - същото е и като излезеш от филм на USB плеъра - менюто с папките направо ти вади очите .
    Имаше изгодна "промоция" преди европейското - 47LM660 за 2099 лв /реално на мен ми излезе малко под 2000лв / ,обаче явно бяха вкарали малко бройки и бързо свършиха - моя ми го докараха от Пловдив и тук-там беше останала по някоя мостра. За мен 2000-2100 лв е реалната цена за тоя модел /47LM660/670/671/669/ -за 2500лв /колкото е сега/ щях да търся друг модел .
    Благодаря ти!
    Да, има такива несъвършенства, дори сега 2 вечери търся къде беше опцията - да си приложа настройките за картина за всички входове.... и не мога. Но ясно че няма производител който да ми е чел "мераците" докато е проектирал.
    Днес ще си поиграя да проверя бутоните отзад на телевизора дали дублират настройките от менютата или са различни. Аз като теб също се съобразявам с жената и ярките LCD-та ѝ действат много зле на очите. Аз и затова се двоумях с плазмата... но вече няма да връщам.
    Съгласен съм - 2000-2100 е реална цена (поне на този етап - докато е доста нов и за този клас телевизор). И на мен ми излезе около 2100, технополис го имаше за 2299 (малко множко сякаш..).

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #75

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Тук вече не знам....би трябвало да изключи говорителите на телевизора.
    Мерси все пак

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 108 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе