Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с LG 42LA460V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с LG 42LA460V

    Здравейте,

    От около година съм собственик на този ТВ. Много съм доволен, но напоследък взе да ми прави проблеми, които се състоят в следното:
    1. Случва се, когато увеличавам или намалявам звука да не се случва нищо. Т.е. кръгчето, което показва колко е увеличен ТВ се показва, но от там нататък нищо - забива! Това трае около 10-20 секунди, което е изнервящо.
    2. Случва се същото, когато искам да сменя програма - в полето,което се показва горе, показва, че програмата е сменена, а в същото време си показва предишната, която съм гледал?!?! След 10-20 секунди се сменя...
    3. Докато гледам ТВ, сигналът изчезва. От ръчни настройки проверявам качеството и силата на сигнала - двата са на 100% (Да отбележа, че ползвам КАМ Модул). Това се оправя след като рестартирам телевизора.
    4. Докато стриймвам филм през Смаршеър - интернет връзката се губи. Преди бях с настройки за автоматично свързване и след като изчезнеше сигналът единственият начин да се появи пак беше да рестартирам телевизора. Сега съм му задал ръчни настройки и след като се загуби връзката се възстановява след около 5-10 секунди. От там нататък, обикновено няма проблеми.
    Да отбележа, че съм му давал заводски настройки, инициализирал съм приложенията, но проблемите продължават.

    Не съм сигурен дали е така, но ми се струва, че проблемите започнаха от предпоследната актуализация на софтуера. Скоро имаше нов ъпдейт, но всичко си остана непроменено.
    Ще съм благодарен, ако ми помогнете да намеря решение на проблема.

    - - - - - - - - - -

    Моделът не е LG 42LA460V, а LG 42LA860V. Не знам как да поправя заглавието на темата.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Проблем с LG 42LA460V

    Проблемът може и да е софтуерен....преди ъпдейта имаше ли подобни проблеми?
    Постави си галваничен разделител на кабела преди телевизора.

    Заглавието се променя така:
    кликваш на бутон "редакция", след като ти отвори поста, кликваш долу в дясно на "Повече опции" и така ще ти даде възможност за редактиране на заглавието.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с LG 42LA460V

    Не съм имал проблеми преди това. Като звънях на телефона на LG България ми казаха, че последният ъпдейт тогава е бил на 09,03,2015, а проблемите започнаха от края на март.
    Този пост е редактиран от Сергей Димитров; 01-07-15 в 23:07.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Проблем с LG 42LA460V

    Пробвай като го изключиш от контакта за 10 минути...и си постави галваничен разделител.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Проблем с LG 42LA460V

    Галваничен разделител имам много преди появата на проблемите. Явно ще трябва да го нося на сервиз. Мерси за отзивчивостта!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Проблем с LG 42LA460V

    Пиши какво е станало - дръж ни в течение.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе