Резултати от 1 до 1 от общо 1

Debian Syslog

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #1

    Debian Syslog

    Здравейте! Имам нужда от малко съпорт относно ситемния лог на дебиан. На машина с параметри: 2Gb DDR2, CPU E6750 2.66 GHz x2, Graphics Intel Q33x86 MMX/SSE2, OS Debian с Gnome 3.4.2 имам вдигнато радио със Sam Brodcaster под Wine. До преди няколко дни си правеше ъптайм по няколко седмици без никакъв проблем и всичко си работеше отлично. Не си спомням някога да съм го рестартирал заради някакъв проблем, а винаги е било ей-така, профилактично. От известно време, след ъптайм от порядъка на 1-10часа (различно е времето, но не повече от това), системната памет е заета на 100%, суап-а около 50% и машината умира. В процес съм на търсене на проблема, като набедените за това са захранване, памети и виното, но това е другата страна на проблема. Като се разрових из логовете да проверя за някаква следа, забелязах, че нивото на запис в сислог-а е с много висока заверка, предполагам е на ниво 6 - Information или 7 - Debug и в лог-фаила се записват от 100 до 300 и повече реда в секунда, като това включва дори и конекцийте на мрежовите карти на ниво loopback. Въпросът ми към по-запознатите е, къде в демона да пипна за да намаля заверката на лога и да му укажа да записва максимум до ниво 3 което да включва 0 - Emergency, 1 - Alerts, 2 - Critical, 3 - Errors. Машината има и софтуер за мастеринг в реално време, който похапва доста ресурси и това постоянно писане в лог-а, я затормозява повече и най-важното, по този начин начин е почти невъзможно да прочета нещо от този лог, камо ли да намеря това което ме интересува.Благодаря на отзовалите се!

    p.s. Разбрах кой пише в лога. Чекнал съм една отметка на firewall-a - listening report. За има-няма три часа е направила лог фаийл от 700Mb.
    Този пост е редактиран от Features; 23-03-15 в 21:48.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Debian:: Помощ
    От gangster4o във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 08-12-07, 02:34
  2. Audio driver / Debian
    От BerkStock във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-04, 13:14
  3. Debian for Desktop
    От krasi във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-04, 17:18
  4. Debian - download
    От Go_Play във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе