Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #1

    Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Моля за помощ. Имам проблем с DVB-C тунера на Panasonic TX-P50U10E. Кабелът ми е включен директно в телевизора (без сет-топ-бокса) и качеството е много добро. Но на всяка девета минута сигналът изчезва за 2-3 секунди (появява се съобщение "липсва сигнал") и пак се появява. И така постоянно на всяка 9-та минута. Може ли това да се дължи на някаква настройка от сервизното меню или да го нося в сервиз?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Сервизното меню няма нищо общо с този случай. Звънни на кабелният си оператор - да дойдат техниците и да си проверят сигнала.

  4. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #3

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Идваха и мериха 3 часа - проблемът не е в оператора, а в тунера.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от ivi
    Идваха и мериха 3 часа - проблемът не е в оператора, а в тунера.
    Щом е така носи го в сервиза....

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #5

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    А изключил ли си системната актоализация ? да не е от там нещо - пробвай

  7. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #6

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    и системната актуализация е изключена....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #7

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Имаш ли други консуматори които са включени на същият кръг към телевизора, при мен това оказва влияние , при включване и изключване на консуматора изписва точно това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Имаш ли други консуматори които са включени на същият кръг към телевизора, при мен това оказва влияние , при включване и изключване на консуматора изписва точно това.
    Като го написа-се сетих прочетох някъде ,че телевизорите Toshiba и Panasonic са чувствителни към спадове в напрежението...Ако има включен климатик....може да се появи съобщение "липсва сигнал"
    Често някои кабелни оператори монтират усилвателите по мрежата в дома на някой абонат/на последните етажи/. Съответно усилвателя черпи захранване от контакт или разклонител в дома му.....

  11. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #9

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    нямам други консуматори с изключение на сет-топ-бокса, но е изключен, понеже не го ползвам. Сигналът по кабела е 63 dB (което е добре според техника), а напрежението в контакта е 232 V. Техникът ми каза, че е наблюдавал същия проблем при някои модели на Сони Бравия и LG. Според него проблемът е изцяло в тунера. Днес ходих до сервиза на Технополис, откъдето е купена плазмата и оттам също ми казаха, че тунерът е за смяна........ Неприятно! Той си е бил така сигурно фабрично, ама не съм се сещал да го пробвам в магазина.... а пък там трябва да има и некодиран кабелен сигнал. Иначе качеството на картината през DVB-C - то е много, много по-добро отколкото през турския сет-топ-бокс.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #10

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Кофти ако е наистина тунера, при мен нещата се оправиха с връзките на кабела , но пак при пускане и спиране на лампата изписва този надпис но е много рядко на няколко дена веднъж, преди да си оправя връзките на кабелите при пускане на климатика мидея 12- ка която рядко включвам премигваше на всяко включване и изключване.Според мен две са причините едната промяна на напрежението от консуматор и другата промяна силата на сигнала,тогава варианта е да намериш стабилизатор на напрежение и да пробваш.


    P.S. нямам в предвид консуматори само на контакта ,въобще на този предпазител.

  13. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #11

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    На този предпазител имам само телевизора, сет-топ-бокса и компютър с монитор. И разбира се климатик, но не го ползвам. Прекъсването на сигнала на всяка 9-та минута го прави при изключени всякави други източници. Както писах вече напрежението е 232 волта, а сигналът е 63 децибела. Техникът включи паралелно към телевизора и преносим уред с контролен монитор, който освен, че мери сигнала и едновременно предава изображение. В момента, в който Панасоника загубва сигнала, уредът не го губи...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #12

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Браво на техника , трябваше да направиш и реклама на кабеларката която със сигурност не е Близу . Дано все повече кабеларки да обръщат такова внимание на абонатите . Тия от Близу не можеш и с полиция да ги докараш у ваз


    http://www.blizoo-forum.com/

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Ама на този уред мониторът му показва аналоговата ТВ най-вероятно... а на теб ти сече цифровата. Поне по думите ти така се досещам, че е станало.

  17. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #14

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    така е, наистина ми изчезва цифровия сигнал, а аналоговия си работи без проблем. а за уреда на кабелния техник наистина не се сетих да видя дали е цифров, ама нали се предполага че такъв трябва да е!

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Проблем с DVB-C тунера на Панасоник

    Аз бих го отдал на късо в някоя връзка, но щом казваш, че е закономерно точно през 9 минути... малко странно. Ама пък може някой модем по линията да прави магарии.
    Пробвай на друг токов кръг, ако трябва с удължител вземи ток от другаде. Също пробвай да го занесеш при познат на същата кабелна. Последният вариант според мен е проблем в тунера, трябва да се изпробва всичко преди това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със панасоник Е 12 МКЕ
    От ludaka_05 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-12, 14:52
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 18:02
  3. Samsung LE32C650 проблем с тунера след Factory Reset
    От kkolev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 31-05-11, 22:36
  4. Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E
    От liubobo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-10, 19:43
  5. Проблем с програмата за TV тунера!
    От Djniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 21:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе