Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
501. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    29 5.79%
  • PDP 42"

    301 60.08%
  • PDP 46"

    33 6.59%
  • PDP 50"

    121 24.15%
  • PDP 55"

    8 1.60%
  • PDP 65"

    4 0.80%
  • PDP 85"

    0 0%
  • PDP 103"

    5 1.00%
  • PDP 145"

    0 0%
  • PDP 152"

    0 0%
Страница 3 от 102 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1523

Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #31

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Опитвал ли си за външните субтитри с VieraSRT? При LCD Panasonic 37E30 става, но са адски дребни.
    Потърсих в нета някакво инфо за това VieraSRT, но линковете за даунлоуд са неактивни или файла липсва. Не ми се четат страници инфо, просто защото не ми е нужна тази информация. Компа вързан с плазмата ползвам както за игрите, така и филмите и всичко необходимо ми е на него. Ако знаеш работещ линк, откъдето да дръпна този конвертор, дай го и ще пробвам, щом ще е от полза на тези, които разчитат на ограничените възможности на вградените плеари.

    п.п. Пропуснах в предният си пост да напиша, че пробите бяха с външен хард 1TB 2.5" форматиран, както си му е реда, в NTFS.
    И още нещо относно DTS HD-MA
    В менюто за възпроизвеждане от външни устройства има опция, даваща преглед на съдържанието, като дори при маркирането на даден файл, т.е. преди да бъде стартиран на цял екран, започва нещо като демо възпроизвеждане, колкото за инфо, че плеара ще го чете.
    При файловете с DTS HD-MA звук също започва това превю, но при стартирането му за гледане - след около 30-сек. чипа отговорен за енкодинга се затормозява явно доста и картината започва да насича, докато спре съвсем. Интересното е, че в опциите на плеара има избор на кирилица за субтитрите, което би трябвало да значи поддръжка - стига да прочете файловете, включващи ги.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #32

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Аз не ползвам вграденият плеар на моя VT30, но за твоя информация експериментирах малко с различни формати картина, звук и субтитри, които поддържа и ето резултатите:
    Благодаря ти. Значи плеъра въобще не е лош. Странно е, че не плейва DTS HD MA, тъй като в спецификациите му пише, че поддържа ДТС core, a повечето плеъри с подобна характеристика го плейват.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #33

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Никак не е странно, даже!
    DTS core и DTS HD-MA са съвсем различни "неща".
    За пример ще ти дам, че дори блу рей плеар /пробвал съм с такъв на LG/ не възпроизвежда висококачественият DTS звук, ако е подаден през USB входа му.
    Иначе каква би била разликата спрямо Hi-Fi техниката от висок клас?

    Колегите, имащи плазми от 2010 г. по-добре знаят, но мисля че Панасоник въведоха поддръжката на DTS едва от тази година.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #34

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от chupakabra
    По-конкретно може ли? Все пак в спецификациите на плеъра са описани като поддържани доста формати за аудио и видео.
    Напротив доста си е зле. Държи се нестабилно, тръгва филма и по някое време се самоизключва плеъра. Някои филми не ги "вижда", въпреки че са .mkv . Субтитрите, ако не са вградени са супер миниатюрни и не могат да се разположат където искаш ти.
    Но мен най-ме дразнеше това, че гледаш, гледаш и земе та се изключи...
    Като цяло не може да се разчита на него...става за "от време на време".

    ПП: След ъпгрейда на фърм-а доста се подобриха нещата...преди това не ставаше за нищо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #35

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Никак не е странно, даже!
    DTS core и DTS HD-MA са съвсем различни "неща".
    За пример ще ти дам, че дори блу рей плеар /пробвал съм с такъв на LG/ не възпроизвежда висококачественият DTS звук, ако е подаден през USB входа му.
    Иначе каква би била разликата спрямо Hi-Fi техниката от висок клас?
    Нормално е да не може да възпроизвежда DTS HD MA, но да може DTS core, това е идеята на тази технология.
    T.e. DTS като част от DTS HD MA. В ръководството на Панна-та пише, че плейва DTS core, т.е. би трябвало да възпроизвежда и аудио от DTS HD MA.

    Ето работещ линк за програмката за субове VieraSRT.rar

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #36

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Намерих работещ линк за сваляне на VieraSRT.rar тук:

    http://www.megaupload.com/?d=6552DMJI

    Потвърждавам, че конвертора работи.
    Пожелавам успех и търпение на тези, които смятат да го ползват!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    35
    #37

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    А дали може да се задава аспекта на картината да е винаги един и същ, примерно " Точен екран", защото сега при превключване на каналите и връщане картината минава на "Широк екран"? Или пък не може?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #38

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Винаги си е един същ. Само на някои канали е зададено от оператора да са 16:9 - WIDE.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #39

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Във петък си купихме Panasonic TX-P42S30E. Много се радваме и искам да благодаря на всички за полезните съвети.Следващия път няма да се лутам,а ще зная каде да потърса съвет. До скоро.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    35
    #40

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Винаги си е един същ. Само на някои канали е зададено от оператора да са 16:9 - WIDE.
    Е не е баш така. Сменява се на "широк". Ама няма значение.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #41

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    На кои канали се сменява на WIDE/широк? Само на някои или на всеки?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    35
    #42

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    На доста, като понякога си остава "точен", както съм му задал, понякога минава на "Wide". Мисълта ми беше няма ли задаване на формата генерално, както се задава входа от режим "хотел"?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #43

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    При мен и всички анасоници, които съм виждал си работи.
    Избрал ли си Точен екран на всички е в този режим. Само на канали като Eurosport минава сам на Широк защото така се излъчва и в сигнала има указание телевизора да премине в този режим. Има и други такива канали, но са малко.
    Как подаваш сигнала?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #44

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Според мен това не е недостатък . Какъв е смисъла да гледаш в точен екран ако канала е 16:9 ?
    Жалко, че през HDMI не работи това автоматично превключване ... през скарт работи .

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #45

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    И през HDMI работи, но се задава не от "Aspect" а от "Options".
    Имам предвид при връзка с външен плеар. За телевизионните канали не знам.
    Аз не ползвам HD декодер или CA модул. Директно ми влиза кабела в ТВ.

    Извинете, сгрешил съм.
    И през HDMI работят настройките на картината избирани от "Aspect".
    От "Options" се задава размера на картината при включен външен HDD в USB.
    Заблудил съм се покрай скорошните ми експерименти с БГ субтитри на вграденият плеар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 102 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 02-10-23, 00:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 10:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 19:02
  4. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 15:35
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе