Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree2Одобрявам

Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #1

    Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Здравейте
    Искам да споделя първите си впечатления от Panasonic 48as640

    +положителни:
    + черното е наистина много хубаво черно
    + хубава картина
    + няма "облаци" и просветлявания в подсветката
    + почти не се забелязва ефект на затъмняване в ъглите

    -отрицателни:
    - лош родителски контрол - въпреки вкл опция с парола всеки може да си пресканира всички канали на ново без да пита с парола ти родителят ли си
    - на сигнал с аналогови канали е неочаквано голяма ужасия образа/тунера
    - прекалено голямо претрупано и сложно меню с много опции, лисва бързо с най основните опции
    - няма функция за събуждане с канал от ТВ =>БУДИЛНИК
    - няма PVR
    - няма и 3D очила в комплекта
    - ъглите на видимост може би са по ограничени, при един от тестовете на който има рамка с един зелен пиксел, когато съм на десния ръб на ТВ , на левия не виждам зелената рамка при разстояние от 1,5 м
    - след намиране на всички канали си ги сортира или по азбучен ред или по цифра вътре, странно нареди всички HD канала първи

    Търся Помощ,
    засега Не намирам начин да си навия будилник за събуждане с ТВ, чудя се има ли въобще начин въпреки огромното и натоварено меню с възможности?
    Този пост е редактиран от bambam2k; 12-06-15 в 10:40.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #2

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Честито, и дълго време да те радва! При тези плюсове, които си написал, минусите изобщо не биха ме интересували, когато става въпрос за телевизор

    П.С."Менюто" според мен е доста удобно (може би не си се сблъсквал с "менюто" на други марки) и ще му свикнеш за една седмица. А за 3D очила - http://www.technomarket.bg/products/...-ssg-p51002-xc
    Този пост е редактиран от Frogst; 12-06-15 в 04:08.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #3

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Благодаря ти за поздравленията и помощта и дано се изпълнят пожеланията

    С менютата съм се сблъсквал само със Самсунг и LG и там всичко ми беше по усер френдли,интуитивно и логично. Но ако му хвана идеята може и да разбера каква му е оптимизацията, че даже го хвалеха в ревюто това меню.

    да добавя че
    - ъглите на видимост може би са по ограничени, при един от тестовете на който има рамка с един зелен пиксел, когато съм на десния ръб на ТВ , на левия не виждам зелената рамка при разстояние от 1,5 м
    - след намиране на всички канали си ги сортира или по азбучен ред или по цифра вътре, странно нареди всички HD канала първи
    Този пост е редактиран от bambam2k; 12-06-15 в 10:36.

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #4

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Направи едно по-сериозно ревю на телевизора след след няколко дни гледане.
    Честита ти придобивка, минусите наистина са незначителни - все пак е ТВ ,а не будилник

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #5

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Да от като е при мен почти нямах време за него и впечатленията са от 3 часа ръчкане като пристигна и снощи 1 час за 3д, а и достъпа ми е малко ограничен от домашните ми хора.

    Относно по-сериозното ревю , дайте идея къде да видя мостра на такова и като остане време ще проведа пробите и ще споделя резултат от тестовете + субективното ми мнение .

    Пробвах 3D очила на самсунг ssg 3055 gb не тръгват с телевизора. Може би са от по стар модел преди 2011 - 2012 или пък аз нещо бъркам, но пробвах с филми от лаптопът и втори опит с флашка през неговия мулти медиен плеър. ТВ открива 3д сигнал и изписва натисни 3д бутона и слагай очилата, ама очилата при опит да ги вкл. премигнат червено зелено светнат и угаснат.
    Другата седмица ще пробвам с ssg 5000 и ще докладвам как е - набутвация или успех са.

    А функцията будилник в ТВ от 15 г е основна функция на събуждане за всички удома, отдавна телефони и будилници нямат ефект .
    Аз още не може да повярвам че толква съвременен и богат от функции няма да има Будилник .
    Този пост е редактиран от bambam2k; 13-06-15 в 12:51.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    в хола ли спите всичките ?! това е незначителен недостатък дори не може да се нарече такъв ..

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Тук е пълно с представяне на техника от потребителите
    AVS | Home Theater Discussions And Reviews

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #8

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    с това ТВ сработиха samsung ssg 5100 3д очилата,
    но панасоник са с по добри цветове
    по топли една идея
    по удобни са
    имат и различни режими
    и по разбираеми кога работят и кога не

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    37
    #9

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Здравей,
    от 2 седмици и аз съм с този телевизор и наистина го намирам за доста добър. Единствените проблеми, които имам са основно от естество с Хард Диск и като цяло мултимедиен център. Ако може да те разпитам, понеже ти очевидно си по-напред с материала?
    Наистина ли няма възможност за PVR...т.е. записване на хард диск от телевизора?! Сложил съм хардиска на УСБ2 (порта на който е написано HDD) и като вляза в USB Device Setup ми дава единствено и само да направя -Safely remove USB. Никакви други опции. Мислех си, че всички нови телевизори имат тази опция.
    Втория ми проблем е, вариант 2 - връзвам Харддиска пак към същия порт, и го виждам през мрежата....но папките са само Read. Т.е. аз ако искам да кача филм на харда, трябва да го разкача от телевизора, да го закача на лаптопа да копирам и после обратно. Или просто да държа харддиска включен на лаптопа, да свалям на него и аксесвам през мрежата....което е тъпо.
    Та ти справил ли си се по някакъв начин с тези проблеми....или просто нещата са така и няма да може да се настрои.

    Благодаря предварително!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #10

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    още преди закупуването на сайта на производителя видях че няма PVR
    и при мен не става и съм го посочил като минус ако си прочел внимателно

    може и тва е някъв по бюджетен клас
    за да няма някой от основните функциите (будилник, PVR) за по високите класове както е при другите марки

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    37
    #11

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Цитат Първоначално публикувано от bambam2k Виж публикацията
    още преди закупуването на сайта на производителя видях че няма PVR
    и при мен не става и съм го посочил като минус ако си прочел внимателно

    може и тва е някъв по бюджетен клас
    за да няма някой от основните функциите (будилник, PVR) за по високите класове както е при другите марки

    А с филми от харда, как процедираш? Разкачане и закачане? Аз не намерих засега друг вариант...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Цитат Първоначално публикувано от bambam2k Виж публикацията
    още преди закупуването на сайта на производителя видях че няма PVR
    Някой влизал ли е в сервизното меню да провери дали не може да се отключи тази функция...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #13

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    може би не разбирам какво точно ме питаш, защото по някакъв начин филмите трябва да се окажат на диска и той трябва да стигне до плеерът на ТВ за да ги пусне
    това е логично и нормално.
    Аз пробвах филми
    1. с флашка 32 ГБ usb 3.0 - закачам копирам и разкачвам
    2. DLNA на лаптоп със свалени филми
    3. laptop към ТВ като разширен екран на дисплея

    Каква е твоята идея или желание да го тествам и аз?


    ще трябва да почета как се влиза в сервизното
    че ако към таймера му се активира и канал за събуждане на за бузер
    Този пост е редактиран от bambam2k; 20-06-15 в 19:09.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    37
    #14

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    Цитат Първоначално публикувано от bambam2k Виж публикацията
    може би не разбирам какво точно ме питаш, защото по някакъв начин филмите трябва да се окажат на диска и той трябва да стигне до плеерът на ТВ за да ги пусне
    това е логично и нормално.
    Аз пробвах филми
    1. с флашка 32 ГБ usb 3.0 - закачам копирам и разкачвам
    2. DLNA на лаптоп със свалени филми
    3. laptop към ТВ като разширен екран на дисплея

    Каква е твоята идея или желание да го тествам и аз?


    ще трябва да почета как се влиза в сервизното
    че ако към таймера му се активира и канал за събуждане на за бузер
    Ами моята идея е да го няма това закачане, и разкачане на флашка или хард или връзване на лаптоп. Понеже моя хард на лаптопта е малък ССД 64ГБ и за за филми ползвам един външен хард 500ГБ. Харда го закачам на телевизора, в мрежата виждам телевизора, виждам съответно в него и харда с папките и съдържанието - обаче е само Read only. Проблема обаче е, че ако искам да сваля нов филм, който да добавя към колекцията трябва да преместя телевизора (щото той е на секция) да откача кабела на харда, да домъкна лаптопа да го закача, да прехвърля и пак да вържа....и така всеки път.
    Идеята ми е, че виждам хардиска закачен през телевизора ....дали няма как като тегля филми, торента през межата да му указвам да ги мята диреткно на него, нали уж е видим през мрежата заедно с телевизор.....Проблема е това, че не се случва.
    На кратко - искам с лаптопа директно през мрежата да мятам филми на вързания към телевизора хард, който да ги плейва на телевизора.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #15

    Отговор: Panasonic 48as640 (40as640, 55as640) впечатления,коментари и съвети!

    имам предвид да се сравнят страниците от сервизните менюта на модели 640 и 650. Така евентуално може да се открие, откъде и как да се активира PVR в модела 640...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 32
    Последно: 10-11-13, 22:29
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе