Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
251. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    8 3.19%
  • 32''

    86 34.26%
  • 37''

    35 13.94%
  • 40''

    18 7.17%
  • 42''

    78 31.08%
  • 46''

    7 2.79%
  • 47''

    14 5.58%
  • 52''

    5 1.99%
  • 56''

    0 0%
Страница 3 от 118 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1761

Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #31

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от joro1
    Момчета, имам 37PFL7603, който има само DVB-T тунер и от известно време ме гложди следния въпрос: съществува ли устройство, което да съвместява DVB-C тунер и САМ модул, което да поставя в съответния слот на телевизора и с картата CONAX, която ми е дал оператора, да гледам цифрови програми, като елиминирам техния външен тунер.
    Или пък дали е възможно да се постави допълнително в телевизора вътрешен DVB-C тунер и с един от САМ модулите, които вече са коментирани в други теми, да елиминирам техния тунер, да намаля броя на дистанционните и както някъде тук четох, да гледам по-качествени програми.
    По-евтино ще ти излезне да си вземеш едно универсално дистанционно и все едно си с вграден тунер.
    Не знам да има Conax модул с DVB-C. Предполагам е възможно да се постави допълнително DVB-C тунер в ТВ защото твоя модел го има със такъв тунер - 7603Н

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #32

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    трябвя в сервиза да му поставят MPEG4 чипа само
    ако се договориш с тях да го поръчат и да го поставят-пиши

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #33

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    А към кой сервиз да се обърна? Къде биха свършили тази работа най-добре?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #34

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от joro1
    А към кой сервиз да се обърна? Къде биха свършили тази работа най-добре?
    на гърба на гаранционната карта трябва да имаш списък със сервизите
    отиди в близкия и попитай дали ще се навият
    обясни им че разликата между 37PFL7603D и 37PFL7603H е само един чип който е поставен в 37PFL7603H но липсва в 37PFL7603D
    е двата модела имат едно и също шаси Q528.2E LA (платформа TV522/82M/22M)
    [img width=800 height=565]http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=attach:62:14399:24:1[/img]
    долу вляво ще видиш чипа STI 7101 mpeg4HD
    http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=STI7101
    именно него трябва да ти поставят- за да декодира цифровия сигнал
    тунера ти има необходимият обхват
    /разпечатай блок схемата и им я занеси

    чакам после да пишеш какво са ти отговорили и успех /ако стане и аз ще опитам на моя/

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #35

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Все си мисля, че едно Harmony универсално дистанционно ще свърши по-добра работа, по-евтино и няма да загубите гаранцията защото съм убеден, че никой официален сервиз няма да ви го извърши този "ремонт".
    Натискам Watch CATV и дистанционното ми включва цифровия приемник, телевизора и го настройва на нужния видео вход. Като натискам Volume му увеличава звука на телевизора, а като дам Channel +/- сменява каналите от приемника. По нищо не ми се усложнява боравенето спрямо вградения приемник.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #36

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Все си мисля, че едно Harmony универсално дистанционно ще свърши по-добра работа, по-евтино и няма да загубите гаранцията защото съм убеден, че никой официален сервиз няма да ви го извърши този "ремонт".
    Натискам Watch CATV и дистанционното ми включва цифровия приемник, телевизора и го настройва на нужния видео вход. Като натискам Volume му увеличава звука на телевизора, а като дам Channel +/- сменява каналите от приемника. По нищо не ми се усложнява боравенето спрямо вградения приемник.
    Нещо не си разбрал-целта е да се монтира 1 чип/с разходи за покупка и монтаж около 150лв/ и да се избегне закупуването на външен кабелен тунер-/360лв/-като си остане с оригиналното дистанционно на телевизора
    няма смисъл да дава пари за тунер /360лв/ плюс пари /??/за универсално дистанционно
    разходите тогава ще бъдат двойни+консумацията на ток за външният тунер+още един кабел

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    360 лева струва само HD приемника, с който така или иначе няма какво да гледаш в момента. Другия е без пари. Като пуснат повече канали HD пак ще е безплатен приемника срещу такса.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #38

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    а защо да дава пари за HD приемника като може за 150лв да си го има вграден ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #39

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Значи момчета, вчера минах през Пан сервиз в Младост 1 и поставих въпроса за слагане на този чип. Един от техниците подробно ми обясни как това не може да стане. Беше достатъчно любезен да ми покаже една платка, която била сходна на тази в моя телевизор. Представете си дънна платка на компютър. Имаше предвидени места за два чипа, единият от които бил този. Местата бяха за квадратни чипове с незнам си колко крака. Трябва да се запояват. Освен това липсваха, според техника, и съпътстващите ги пасивни елементи. Решението било да се смени целия модул, но тогава пък имало вероятност софтуерът да не го разпознае. Мисля да питам и на друго място, но май ще се наложи да си карам както до сега.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #40

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от joro1
    Значи момчета, вчера минах през Пан сервиз в Младост 1 и поставих въпроса за слагане на този чип. Един от техниците подробно ми обясни как това не може да стане. Беше достатъчно любезен да ми покаже една платка, която била сходна на тази в моя телевизор. Представете си дънна платка на компютър. Имаше предвидени места за два чипа, единият от които бил този. Местата бяха за квадратни чипове с незнам си колко крака. Трябва да се запояват. Освен това липсваха, според техника, и съпътстващите ги пасивни елементи. Решението било да се смени целия модул, но тогава пък имало вероятност софтуерът да не го разпознае. Мисля да питам и на друго място, но май ще се наложи да си карам както до сега.
    Няма да имаш проблем със софтуера-фърмуерът за моделите H и D e един и същ
    да чипа е с квадратна форма и има 2 съпътстващи елемента-запояването му е лесно-явно на техника не му се занимава
    попитай колко струва модула/можеш сам да си го смениш/ и за колко време ще ти го доставят

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    21
    #41

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    щом е само на 2-3 канала значи проблема не е в телевизора -вероятно сигнала им е слаб
    пробвай с приемника на кабелната дето ти е в другата стая- свържи го към твоя Philips 5604 H и виж дали пак прекъсва звука
    или премести Филипса на мястото на Сонито /но без приемника-може би проблема е в някой от сплитерите у вас



    Значи направих това което ме посъветвахте и вързах Филипса към приемника от кабелната и говора спря да прекъсва, единствено се убедих че телевизора вади много по добра картина със собствения си цифров тунер.Изключвам вероятността прекъсването на говора на тези няколко канала да е от сплитера, защото пробвах с други 2 и резултата си беше същия.Според мен остава вероятността да е от някакви по специфични настройки на телевизора.
    До няколко дни ще се вържа към Булсат ком да пробвам там как ще е сигнала но незнам, това ще ми помогне ли да разбера дали проблема е в цифровия кабелен тунер.
    Ако имате други идеи давайте.
    Благодаря на всички!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #42

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    може би има някаква настройка на звука която си пропуснал

    http://adworker.ru//news/10/04/2008/47801.shtml

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    21
    #43

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Не е от настройките на звука сигурен съм!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #44

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Няма да е зле да звъннеш и да попиташ кабелният си оператор къде е проблема -със сигурност са се зблъсквали и преди с нещо от този род
    - може да попиташ и филипс на имейла им

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    21
    #45

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 118 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-12, 19:01
  2. Philips Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 01-09-12, 18:28
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51
  5. ПРЕМЕСТЕНО: Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-10, 12:37

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе