Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 103 от 103 ПърваПърва ... 5393101102103
Резултати от 1,531 до 1,540 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1531

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от mzivanov Виж публикацията
    Как да изкарам инфо за текущо и следващо предаване на даден тв канал? Пробвах с настройка на каналите с държава Германия, след това с *****, сега съм с Швеция, е няма и няма! Тв-то е 42PFL7008s.
    EPG-то си работи нормално при зададена страна Германия (със съответната разлика от 1 час, но с това се свиква бързо), а някъде по-назад в темата имаше и коментар, че опцията работи и при задаване България. Сигурно ли е, че доставчикът ти осигурява нонстоп тая информация? Питам, защото предишният ми доставчик често се издънваше (и) в това отношение, та трябваше да звъня и питам съседи. Сега е лесно при наличието на 2 телевизора...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #1532

    Отговор: Re: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Бихте ли постнали снимки на задния панел на тв (с входовете) и на адаптора - да видим какъв е тоя различен стандарт.
    Извинявам се за късния отговор., Входа в тв. е женски, но много по тесен от мъжката скарт-букса която "уж" е била за него.

    Прикачен файл 12488Прикачен файл 12489





    Благодаря за информацията господин docev. Може би трябваше да попитаме "Момче ., КАК ДА ГО СВЪРЖА. Тв-то на снимката която hristoslav2 e постнал не е 40pfl5537/12h Качил съм реалните снимки на моя "проблем" Буксите НЕ съвпадат.



    Телевизора ми е 5527, същия като този на снимката е, преходника е точно този и на мен ми коства поне 5 минути докато успея да го вкарам. Просто не се сещам какъв беше номера, че мина повече от година, така работи 5 дни и си сложих CI модул.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-01-14 в 20:09.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1533

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    И според мен е трудно да са объркали преходника - едва ли правят различни модели преходници - вижте да не би да се опитвате да го вкарате обратно и дали просто самите пластмаси на корпуса не са леко разместени , с което да възпрепятстват вкарването на преходника.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #1534

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Ето го куплунга мини scart. Гарантирано влиза в куплунга на 40pfl55x7.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1535

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Връщам си думите за Автозапълването, че работи коректно. Сложих си CONAX карта и с DVB-C тунера на програми като Nova, Diema, коите са 4:3 при пускане на филм с ленти отгоре и отдолу се получава супер гадния дефект, че ми оставя отдолу една огромна черна лента, а отгоре ми изрязва всичко, че даже и в повече.
    Същия ефект се получава и при Автомащабиране.

    На СКАРТ-а работеше доста по-добре.
    Опцията да настроя отделно за SD и HD канали мащабирането не ми върши работата поради различния аспект на SD програмите, където се и получава проблема.

    И имам един въпрос, къде е скрита опцията за пренареждане на вече сканираните канали? Никъде не намерих опцията, нито пък съветите на първа страница помагат. Говорим за 42PFL6008 (2013г).
    Този пост е редактиран от Suren; 25-01-14 в 14:20.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #1536

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Правят се каналите фаворити и се подреждат по реда на избирането . След като е включен листа на предпочитаните вече могат да се пренаредят.
    Suren одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1537

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    Връщам си думите за Автозапълването, че работи коректно. Сложих си CONAX карта и с DVB-C тунера на програми като Nova, Diema, коите са 4:3 при пускане на филм с ленти отгоре и отдолу се получава супер гадния дефект, че ми оставя отдолу една огромна черна лента, а отгоре ми изрязва всичко, че даже и в повече.
    Същия ефект се получава и при Автомащабиране.
    1.Телевизора анализира образа като взема под внимание включените субтитри. При повечето български 4:3 телевизии - субтитрите са наполовина в картината и наполовина в черната лента отдолу. Именно и заради това остава лента отдолу.
    2. При правилно скалиране на картина 4:3 към аспект 16:9, винаги се режат две хоризонтални ивици отдолу и отгоре.
    В противен случай образът се изкривява - тоест когато се разтяга само по хоризонталата.

    Тествай
    Направи си на компа картинка с квадрати и резолюция 720х576. Пусни я по HDMI кабел към телевизора и си поиграй с аспекта. При правилно мащабиране - квадратите си остават квадрати.



    http://58pfl9955.wordpress.com/firmware/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-01-14 в 22:14.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1538

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    1.Телевизора анализира образа като взема под внимание включените субтитри. При повечето български 4:3 телевизии - субтитрите са наполовина в картината и наполовина в черната лента отдолу. Именно и заради това остава лента отдолу.
    2. При правилно скалиране на картина 4:3 към аспект 16:9, винаги се режат две хоризонтални ивици отдолу и отгоре.
    В противен случай образът се изкривява - тоест когато се разтяга само по хоризонталата.

    Тествай
    Направи си на компа картинка с квадрати и резолюция 720х576. Пусни я по HDMI кабел към телевизора и си поиграй с аспекта. При правилно мащабиране - квадратите си остават квадрати.
    Говоря за едни и същи програми един път гледани през SCART входа със STB на оператора, другия път през DVB-C тунера. Няма логика да се режат по различен начин. Освен това повечето пъти нямат дори и субтитри. Чист бъг си е това при форматирането и то само за DVB-C. За да съм точен, не съм си сложил последния ъпдейт, но според отзивите във форума на Филипс, той създава повече проблеми отколкото оправя, така че ще изчакам следващата версия.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1539

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    Говоря за едни и същи програми един път гледани през SCART входа със STB на оператора, другия път през DVB-C тунера. Няма логика да се режат по различен начин.
    :rolleyes: а да ти е минавало през ума, че външният сет-топ-бокс има собствен алгоритъм на мащабиране ?
    Разликата идва от подаваният сигнал. Влез в менюто на приемника и си виж настройките за аспект на картината.


    Темата е заключена, поради натрупване на над 100 страници.
    Продължаваме обсъждането в новата тема.
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...014%D0%B3.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-14 в 10:01.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1540

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Моля, продължете обсъждането в новата ни тема:

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...014%D0%B3.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 103 от 103 ПърваПърва ... 5393101102103

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе