Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #1

    Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Привет на всички.
    Повечето от питаниятa по форумите започват „рових на всякъде но не намерих нищо”, затова аз ще започна директно с проблема ( за който наистина не намирам решение).
    Разполагам с телевизор PHILIPS 32PFL5605H/12
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...&scy=BG&slg=bg
    с параметри
    http://download.p4c.philips.com/file...12_pss_bul.pdf
    Имам цифров приемник topfield tf6100emc с който си гледам цифрова без проблеми.
    Реших да елиминирам приемника и да се възползвам от вграденият в TV цифров тунер DVB-C като за целта сложа CAM модул.
    Да, ама не. Слагам модула, ТВ разпознава че има „поставена карта за условен достъп CAM”, сканирам цифровите канали ( като предварително съм забранил да намира аналоговите), разпознава името на кабелният доставчик, намира всички цифрови канали + полагащите ми се радио станции. И толкова. На всеки един канал на който превключва ми изписва „Кодирана програма.
    Използвам два различни CAM модула
    ПЪРВИ: предоставен от кабелната ТВ към която съм включен ( коя друга ако не Blizoo ) на който по-забележителните надписи са Telenor Conax AS
    ВТОРИ: ORION с единствените по-интересни надписи Premium INXTC xPlusTV. Този модул предлага разни вътрешни си негови настройки за човъркане, които не разбирам за какво са .
    И с двата модула успехът е НУЛА.
    Предприети мерки от моя страна:
    1. безкрайно човъркане и сменяне на регионите: България, Финландия, Германия, Австрия
    2. ресет на заводски настройки и започване от начало
    3. консултация с кабелен техник кой би следвало да може да ми достави тази услуга
    4. четене по форуми как точно се прави
    5. значително време прекарано в безизразно съзерцаване как ТВ сканира
    6. молба за помощ от този форум

    Молбата ми е: ако може някой да сподели къде е проблема, ще съм благодарен


  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Възможните причини са свързани с :
    1.неизрправен или несъвместим САМодул- Близу работят с CONAX Smit
    2.проблем със слота - изкривени ламели на контактите вътре или попаднало чуждо тяло (плат и др. такива) огледай със светлина добре вътрешноста на слота
    3.неправилно поставяне на картата в модула и на самия модул в слота-логото на модула трябва да сочи гърба на ТВ-то , чипа на картата също
    4.дефектен слот(възможно е при слагане и вадене при вкл. телевизор да се прецака)

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #3

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Благодаря за "светкавичния" отговор на nkd
    т.1 доста вероятно да са несъвместими, няма как да установя дали е така
    т.2 за изкривени ламели и чуждо тяло - оглеждал съм - няма такива симптоми
    т.3 поставям точно както е описано
    т.4 за дефктен слот - няма как да проверя, но ако е дефектен - няма ТВ да изписва че разпонава модула

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #4

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Цитат Първоначално публикувано от bobsixkiller

    т.4 за дефктен слот - няма как да проверя, но ако е дефектен - няма ТВ да изписва че разпонава модула
    Зависи какво е дефектирало ,може да пише, че го разпознава , но да не отваря.
    Безмислено е да сканираш непрекъснато, щом ти вади инфото на каналите значи тунера е хванал програмите , проблема е в нещата около модула.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    САМ модула на изключен телевизор ли го слагаш?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #6

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Вземи от някой съсед /на същишят оператор/ кам модул и карта и пробвай дали телевизора ти работи с тях. Възможно е да са объркали нещо и картата да не е активирана.
    Ъпдейт с нова версия на софта за тв и пак пробвай да сканираш
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...=Link_Software

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #7

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Съгласно инструкцията от BG книжката CAMодула трябва да се постави след като се ИЗКЛЮЧИ телевизора. Така поставен обаче, не го разпознава веднага и не винаги, или някак random.
    Съгласно предписанията на официалната страница на PHILIPS http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...&refnr=0078459
    1.Switch on the TV.
    2.If your CAM comes with a smart card, first insert the smart card into the CAM.
    Четох, че поставянето на CAMодула при включен телевизор крие опасности, но пък след като хората от PHILIPS са написали така, реших да пробвам така. Резултата е веднага разпознаването на "новото устройство..."
    P.S. Относно заемането от някого на CAMодул няма как да осъществя по две причини. Хората ползващи CAMодули са толкова малко, че чак не познавам никой. И втората причина е, че и да има някой CAMодул, то той ще е същият, който съм описал в първият пост: Telenor Conax AS. А това го знам, защото от самият офис на Blizoo казват, че те работят само с тази марка/модел.
    За ъпдейта на софуера не съм мислил, но ще го имам в предвид като крайна мярка. Виждам че на сайта има от 18.11.2010 и вероятно е по-нов от моят.
    Всъщност последната мярка ще е обратно в магазина за рекламация, което не знам дали и колко е вариант.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Провери по телефона /в офиса на кабелният ти оператор/ дали са активирали смарт картата ти. Защото ако не е активирана-няма да имаш картина-ще ти изкача надпис „Кодирана програма" - това което се случва при теб. Другият вариант е да смениш картата.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Тази карта нали работи с външния приемник? Как няма да е активирана в такъв случай.
    blizoo.tv поне гледаш ли, че то е некодирано?
    Напиши откъде си и може някой от форума да се навие да пробвате с негов CAM.
    ПП: ТВ разпознава модула, а разпознава ли, че има вкарана карта в него?

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #10

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Тъкмо щях да пиша, че след като гледам през цифров приемник, би било нормално картата да е да е активиран. Освен ако няма опция активирането да е в самият приемник / не знам до колко е възможно да бъде така /, а в самата карта да има само нешо като идентификационен номер.
    А иначе, blizoo.tv не съм пробвал дали се гледа свободно. Не кодиран канал забелязвам, че е някаква регионална телевизия kiss.tv за регион Русе, Разград, Търговище и не знам къде още.
    Самият ТВ след като вкарам модула го разпознава, но при вкарване на самата карта не изписва нищо. Интересно е, че дори да обърна самата карта в CAMодула ТВ не реагира по никакъв начин.
    Очаквам довечера посещение от кабелният оператор.

    edit: blizoo.tv се гледа свободно

    edit finally: След използване на "свой" човек в офиса на кабелният оператор и няколко дневни разговори и уточнения, току-що получих нов CAMодул. Нищо общо с онзи който беше предоставян до сега. Чисто нов, от онези жълто-белите: CONAX smit. С него ВСИЧКО Е ОК. Явно проблемът е бил в "разбирателството" между CAMодула и ТВ.
    Изводът (за тези които може да се сблъскат с този проблем): трябва да се вземат няколко модула и да се пробва кой ще пасне на конкретният телевизор. Желателно е модулът да е нов модел, защото старите модули нещо не се връзват с новите ТВ.

    Благодаря на всички отзовали по темата.

    Бъдете живи и здрави.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Браво.
    Досега май от Conax Smit никой не се е оплакал.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #12

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Колеги някои има ли си на идея защо не ми работи кода за XXL каналите .От няколко дена имам кабелна ма мсат с конак карта и тв панасоник виера 1920х1080p Всичко си трръгва и всички програми мога да гледам само проблема е че ако реша да пусн някои XXl канал произволен ми иска 4 цифрен код пробвах 1234 и 0000 ама не става-изписва ми грешен CA pin. Единствено което ме съмнява е че при инсталацията на кабелната посочиха в менюто държава финландия а маи трябвало да е германия ама при избор на германия телевизора не иска да тръгне да сканита s DVB-C а само аналогови канали сканира . кажете къде може да е проблема и има ли решение.пробвах 1234 1111 2222 3333 и т.н. 0123 нищо не става.!!!!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Я пак 1234, ама по-внимателно с добре насочено дистанционно . С Финландия си OK.
    А може и да е променен кода през картата, не се знае преди да дойде в теб в кого е била.

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #14

    Re:Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Цитат Първоначално публикувано от bobsixkiller

    edit finally: След използване на "свой" човек в офиса на кабелният оператор и няколко дневни разговори и уточнения, току-що получих нов CAMодул. Нищо общо с онзи който беше предоставян до сега. Чисто нов, от онези жълто-белите: CONAX smit. С него ВСИЧКО Е ОК. Явно проблемът е бил в "разбирателството" между CAMодула и ТВ.
    Изводът (за тези които може да се сблъскат с този проблем): трябва да се вземат няколко модула и да се пробва кой ще пасне на конкретният телевизор. Желателно е модулът да е нов модел, защото старите модули нещо не се връзват с новите ТВ.

    Благодаря на всички отзовали по темата.

    Бъдете живи и здрави.
    Ами аз още в първия отговор в 1-ва точка ти бях писал ,че модулът трябва да е CONAX SMIT , защото близу работят само с него.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    61
    #15

    Отговор: Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул

    Здравейте,
    преди няколко дни си взех тв Филипс 22PFH4000/88, което ползвам и за монитор на псто.
    Днес си вързах кабелната (DVB-C), сложих СА модула (Conax Smit) и картата от оператора, но кодираните канали не се отключват.
    Като отворя примерно Diema Sport и ми изписва кодирана програма.

    Вече няколко пъти сканирах каналите.
    Сложила съм държава Унгария, тъй като нямам възможност да избера Германия или Финландия (липсват в списъка с държави).
    Са модула работеше до онзи ден на TBS 5881 USB тунер вързан към компютъра, а преди това съм го ползвала малко и на телевизор LG.
    Моля за съвет как да си отключа каналите?

    Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VLC player настройки за гледане на цифрова телевизия през усб цифровия си приемник на компютър?
    От Пламен Димитров във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-14, 19:54
  2. Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ
    От generatoro във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 19
    Последно: 19-09-13, 18:54
  3. Оригинален SCM Conax модул за цифрова кабелна ТВ
    От pe6o1975 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-12, 15:56
  4. Цифрова телевизия с CA модул
    От radodaskalov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-11, 15:01
  5. Цифрова телевизия през CRT монитор?
    От quovadis във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 06-01-11, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе