Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Изчезна ми сигнала през HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #1

    Изчезна ми сигнала през HDMI

    Телевизора е 43pus7100. Беше свързан през HDMI с лаптопа и няколко дни гледах филми от него. Наложи се обаче да ползвам лаптопа извън къщи, и когато после го свързах отново, ми излиза само надпис "Няма сигнал".
    Проверих всички настройки на уиндоуса, но там работата е ОК. Смених кабела, обръщах му посоките - нищо. На ТВ-то мога да променям само някакви UHD-настройки. Като ги сменям, екрана на лаптопа загасва и се рефрешва, но нищо повече. Като включа HDMI кабела в друг порт на ТВ-то, излиза съобщение "Открито е ново устройство / Задайте име" и след това пак изписва "Няма сигнал". Което все пак означава че порта вероятно не е изгорял, но защо няма картина и звук не е ясно.
    Преинсталирах андроида - същата работа. Наскоро качих и последния ъпдейт - отново никакво подобрение.
    Някакви идеи как да го оправя?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    на друг тв?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #3

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Ако е бил под напрежение когато си го вкл/изкл-изгорял е!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #4

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Трябвало е да включвам кабела само когато двата уреда са изключени или трябва да са изключени и от мрежата?
    А и телевизора има 4 порта, никъде нищо не работи. Възможно ли е всички заедно да са изгорели?

    Довечера ще пробвам на друг телевизор, да видя как е положението с лаптопа. Но сега се сещам, че когато е включен HDMI кабела, много често и цифровата телевизия ми изписва "Няма сигнал" като пускам приемника. След рестарт на ТВ-то се оправя, та предполагам че проблема е в него
    Този пост е редактиран от mgagov; 25-05-16 в 17:53.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #5

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Вероятно вече нямаш „HDMI“ на лаптопа „дано съм лош пророк“ и да хубаво да са изключени защото изгарят по някога.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    То ако е лаптопа - добре Аз се притеснявам да не си е заминал телевизора, че още не съм го прежалил.
    Между другото - разрових се из нета за подобни проблеми, оказа се че това е доста често срещано явление. Случва се почти само при свързване на лаптоп с ТВ. За съжаление никой не е стигнал до сигурно решение все още. Според писаното в един форум, по коаксиалния кабел за телевизията, обикновенно тече много слаб ток. Поради някакви причини, които не можах да си преведа точно (понеже не съм много в час с техническия английски), цялото това напрежение се заземявало във видеокартата на лаптопа. В резултат, спирала да излъчва сигнал. В някои случаи това се оправяло като се изключат лаптопа и телевизора от всички контакти за 10-тина минути. А иначе може да се избегнело, като се купи някаква джаджа или филтър, който се монтирал на коаксиала, за да обира излишното напрежение. За съжаление нямаше линк къде се продава въпросната джаджа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Като напишеш "галваничен разделител" в Гугъл ще ти излезе къде се продава и къде се поставя , а да се изключват устройствата от захранване преди свързване/разкачане на HDMI кабела го пише във всяко упътване за уред с HDMI вход/изход .

    Антенен галваничен разделител 02 - Tpetrov

    Галваничен изолатор


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #8

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Използвай галваничен разделител за кабелната за да се предпазиш от „афтър къстъм“изпълненията на пиратите в кабелната мрежа не са скъпи има ги в магазините за електронни компоненти.Щом не си прежалил телевизора.Опитай с друг източник на сигнал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #9

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Благодаря за отговорите! Ще пробвам, надявам се да помогне.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    1
    #10

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    на моя филипс тв също спря да работи hdmi-то,и аз също не знам каква е причината

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #11

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    На един порт или на всички?
    Пробва ли с друг източник на сигнал?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #12

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    mgagov Кажи оправи ли се проблема ти, че и аз имам подобен проблем!
    Пиша тук да не отварям нова тема. Наскоро си пуснах кабелна телевизия към МТЕЛ и от тогава е проблема. А именно, за да пусна РС-то към телевизора трябва да изключа телевизора, да изключа антената, да пусна TV-то и чак след като компа открие телевизора да включа и антената. Всичко работи докато заспи компютъра или до рестарт. След това цялата процедура трябва да се повтаря, което дразнещо. Ако антената е изключена дори и след рестарт компютъра открива веднага телевизора. Връзката е с hdmi кабел. Опитах с адаптер dvi към hdmi - без промяна. Имам 2 компа, единия е с Nvidia дригия с ATI. Не са кой знае какви супер карти но не са и съвсем зле. И при двата е същия проблем. Обновявах драйвери, дори за проба на единия инсталирах и Win 10. Все същото. С DVB-T, което използвах преди го няма този проблем и си работи както си трябва.
    Да, в момента са на различни контакти, но с разклонители ги вързвах заедно - без промяна.
    И на мен ми направи впечатление, че понякога по коаксиалния кабел на антената прескачат слаби искри. И аз стигам до извода, че проблема е в антенния кабел и май ще търся да купувам по-горе цитирания изолатор.
    Нека някой ако има идея какъв може да е проблема да сподели! Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от otodtt; 09-10-16 в 04:39.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #13

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от otodtt Виж публикацията
    Наскоро си пуснах кабелна телевизия към МТЕЛ и от тогава е проблема. А именно, за да пусна РС-то към телевизора трябва да изключа телевизора, да изключа антената, да пусна TV-то и чак след като компа открие телевизора да включа и антената. Всичко работи докато заспи компютъра или до рестарт. След това цялата процедура трябва да се повтаря, което дразнещо. Ако антената е изключена дори и след рестарт компютъра открива веднага телевизора. Връзката е с hdmi кабел.

    И на мен ми направи впечатление, че понякога по коаксиалния кабел на антената прескачат слаби искри. И аз стигам до извода, че проблема е в антенния кабел и май ще търся да купувам по-горе цитирания изолатор.
    С приемник на Мтел?
    Приемника и телевизора - в един контакт.
    Плюс това си постави галваничен разделител на коаксиалният кабел.

    Не става ли като избереш порта от менюто на телевизора?
    Преди това трябва да си го преименувал на PC!

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Проблема не е нито в телевизора нито в компютъра
    Проблема е в напрежението което върви по кабела на МТЕЛ. или пак в напрежение но което идва от техния приемник СТБ.
    Слагай галваничен разделител на коаксиалния кабел. А ако проблема е от приемника - освен смяна (при това с друг модел) не виждам друг начин.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #15

    Отговор: Изчезна ми сигнала през HDMI

    Нямам отделен приемник. Кабелната е с СА модул (мисля, че така се наричаше) директно в телевизора. И при двата HDMI порта е същото. Виж това за преименуването на порта не ми е минавало през ума. Мисля да им се обадя. Има ли смисъл да го правя или директно да си търся галваничен разделител. Благодаря за отговорите!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблемно 3D през HDMI
    От mjechev във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-01-14, 09:08
  2. Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:53
  3. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 18:15
  4. SAMSUNG TV и PC през DVI/HDMI
    От dstoy във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-07, 02:49
  5. PC-LCD TV през HDMI
    От doc във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 22-03-07, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе