Резултати от 1 до 8 от общо 8

Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1

    Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

    Здравейте,

    Търся информация за версиите на фърмуеъра на телевизор Sharp LC-42SH330E. Подозирам, че единствено в сервиза ще имат такава, но все пак реших да попитам тук.

    Преди няколко часа телевизорът ми се върна от ремонт - след гръмотевична буря преди две седмици, просто отказа да се включи (не беше включен по време на бурята), а от дънната платака се чуваше едно бързо цъкане, когато го включех в контакта. Сега си го получих "ремонтиран". Допускането е, че по входа за антената е преминало високо напрежение - в моя квартал имаше данни за десетки други "изгорели" телевизори.

    При сканиране за каналите намирам само 7 цифрови (бяха 130+ и много радиота), въпреки че правя advanced търсене с въвеждане на всички детайли, както ми ги даде доставчикът. Освен това и нито един от трите HDMI входа не работи.

    Веднага тествах HDMI връзката със същия лаптоп и два различни кабела с друг телевизор - проблем няма. Утре ще ме посетят техничици на интернет/телевизия доставчика, за да пробват и те да настроят каналите, но не виждам какво по-различно могат те да направят, което аз не съм.

    Ако не се лъжа, версията на фърмуеъра е нова. Не помня каква точно беше преди, затова казвам "ако не се лъжа". Сега е V2.02DL. Като подкрепа на твърдението, че версията е различна, е фактът, че менюто на USB медия плеъра има по-различен дизайн.

    Допускам, че гореописаните проблеми се дължат на новия фърмуеър или на не особено качествено извършен ремонт. Именно затова търся и информация за фърмуеъра.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #3

    Отговор: Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

    Благодаря!
    За съжаление, единственото, което излиза, е спецификациите (data sheets) и ръководства, няма софтуер.

    Междувременно се оказа, че повредата е възникнала при преминаване на свръхнапрежение през единия от HDMI входовете - без да съм запознат с терминологията - някаква затворена верига, която се получава, когато има включена както антена, така и HDMI устройство. При първоначалния ремонт не били погледнали HDMI входовете, а отремонтирали/сменили само процесора (или нещо такова). Хората от сервиза се оказаха изключително услужливи и ми казаха да изпратя телевизора за втори път, експресно, като само след 4 дни си го получих обратно - изряден.

    Посъветваха ме също така да поискам от кабелния си доставчик да сложат "галванично разреждане" на кабела на телевизията, което те направиха същия ден. Според техника, наличието на тази допълнителна защита би трябвало сериозно да намали вероятността за проблем при случаи като моя - постоянно вързан компютър + кабелна.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

    LC-42SH330E - LC42SH330E - LCD-TV - Archiv - Sharp

    LC-42SH330E е производство на Vestel Турция, нормално е да няма фирмуер
    В сервиза първият път малко са послъгали - сменя се цялата платка (main board), а не отделни елементи от платката.
    Това е категорично забранено от произовителя!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #5

    Отговор: Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

    Изненадан съм. Излиза, че надписът отзад на капака на телевизора Made in Taiwan, както и информацията, че LCD панелът е произведен в Япония, са неверни и ги правят в Турция, пък си пишат отзад каквото им хрумне. Но пък трябва да си призная, че нямам достоверна информация. В един друг пък сайт попаднах на твърдението, че матрицата е: "Sharp LC-42SH330E - AUO A-MVA made in Poland", т.е. даже не е и на Sharp... Все странни неща.

    * Редакция: публикацията, която цитирам, че дисплеят е правен от AUO и в Полша, всъщност е ваша.

    Колкото до твърдението, че са ме излъгали, защото не може да се сменя само отделен елемент, как да си обясня факта, че, ако е сменена цялата платка, HDMI входовете по нея не работеха? Значи ли това, че са сложили дефектна платка? И значи ли това, че са я сменили още веднъж? Не разбирам, просто питам...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #6

    Отговор: Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

    Може и да е произведен в Тайван. Написах ти турция защото някои модели от ниският им клас се произвеждат там.
    AUO A-MVA made in Poland - AUO имат завод за сглобяване на видеопанели в Полша. Матриците са произвеждат в Тайван.

    Значи, че първият път просто са отбили номера и нищо не са сменили..:rolleyes: или въобще не ги бива в диагностиката...Поиска ли си старият изгорял процесор ? Показаха ли ти го и сравни ли го дали е същият, като този на платката ?
    Нали като смениш процесора ще трябва да го заредиш със софтуер!! Задавал ли си си въпроса, дали нашите сервизи разполагат с необходимото, да го направят ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-07-13 в 20:58.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #7

    Отговор: Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

    Не, не съм искал стария процесор. Аз съм доволен, че признаха гаранцията, защото можеха и да кажат, че щом е вследствие от токов удар / връзване на HDMI (при повторния ремонт ми посочиха и точно на кой номер HDMI вход е бил закачен компютърът при повредата, значи има как да се разчете тази информация), гаранцията отпада. Не съм запознат дали когато повредата е отстранена за тяхна сметка имам право да искам старата част. Обаче, ако си бях платил, естествено, че щях да я изискам.

    Разгледах малко из онзи форум (http://www.avforums.com), където пишеш информация за производители и модели. Интересно. То излиза, че една сериозна част от моделите на Sharp хич не са такива

    След серийния номер (нито вътре в него) на моя телевизор няма никакви букви...

    Някаква идея как да вляза в сервизното меню, за да проверя? Любопитно ми е. Иначе няма да човъркам нищо.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 15-07-13 в 21:12.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Отговор: Информация за версия на фърмуеър - Sharp LC-42SH330E

    Оригинални Sharp са моделите от 6-та, до 9-та серия. По-малките серии са рабрандирани -произведени по договор от подизпълнители, но с логото на Sharp.
    Не знам как да влезеш в ксервизното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. информация за SHARP AY-D22DH-W
    От nanizealot във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 10-02-15, 19:22
  2. ELITE PV-4000 USB с фърмуеър на AKAI
    От Toshist във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 01-04-12, 21:35
  3. Фърмуеър за Самсунг Галакси Таб
    От jezoff във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-11, 18:47
  4. Отговори: 21
    Последно: 27-09-09, 02:29
  5. Win версия
    От IPOC във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 17-09-02, 01:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе